طراحی قالب وردپرس

آموزش روشهای طراحی وب

به ساخت و راه اندازی صفحات وب طراحی وب گفته می شود.در آغاز وب سایت ها با زبان نشانه گذاری مخصوصی به نام html که با کد های ساده ای نوشته می شدند بو. این کد ها شامل سرتیتر—پاراگراف و توانایی پیوند دادن به سر آدرس های دیگر بود که کاربران به راحتی  می توانستند صفحات پیوند خورده را باز کنند.

وب سایت ها صفحه یا صفحاتی هستند که برای هدف خاصی ایجاد شده اند.برنامه  ریزی وب سایت ها تمام تصاویر –متون و فایل های صوتی و المان ها  ها را اعمال می کند و در فرمت بندی خاصی روی طراحی وب سایت قرار می دهد.

پروسه ی طراحی وب شامل :مفهوم سازی-طرح ریزی-تحقیق قبل از ایجاد وب سایت-تحقیقات کلی و تبلیغات می باشد.

مدیریت فایل های مدیا-مدیریت مطالب- و محتوای سایت توسط یک طراح یا گروهی از طراحان با وظیفه ای مشخص انجام گردد.

تفاوت وب با سایت در چیست؟

وب مجموعه ای متشکل از شبکه های کامپیوتری با هدف به اشتراک گذاری محتواست.فضایی آنلاین متشکل از میلیون ها و حتی میلیارد ها سایت مختلف است که با زبان های مختلف و موضوعات مختلف سازمان دهی شده اند و خدمات می دهند. اما سایت  همانطور که گفته شد به عنوان جزیی از وب در نظر گرفته می شود.

انواع روش های طراحی وب کدام اند؟

سایت های اینترنتی به لحاظ روش طراحی وب به دو دسته ی استاتیک و دینامیک تقسیم بندی می شوند.

طراحی استاتیک گونه ای از طراح یای سایت است که بعد ها توسط مدیریت سایت قابل تغییر نباشد.در نتیجه هرگونه تغییر وابسته به شرکت طراح می باشد.در طراحی دینایک تغییرات توسطمدیریت سایت صورت می گیرد بدون اینکه نیاز به دانش فنی نیاز باشد.در نتیجه علت ارزانی سایت های استایک عدم تغببر آن در آینده و موارد محدود کاربرد این سایت ها می باشد.برای مثال سایتی که مربوط به یک فیلم سینمایی است در آینده نیازبه تغییرات ندارد اما امروزه با بروز سیستم های مدیریت محتوا سایت های استاتیک دیگر هیچ برتری نسبت به سایت های دینامیک ندارند. در ضمن می توانید در دوره های آموزش طراحی سایت آرنیکاوب شرکت کنید.

انواع سایت های دینامیک

وب سایت های دینایک به دو دسته ی فلش دینامیک و وب سایت های مبتنی بربرنامه نویسی هستند. در سایت های فلش دینامیک زمینه ی نمایش اطلاعات  ادوب فلش است که سنگین بوده و دیر بارگذاری می شوند و در موور های جستجوگر نیز رتبه ی مناسبی را کسب نمی کنند اما زیبا و جذاب هستند.در عوص وب سایت های مبتنی بر برناه نویسی برعکس فلش دینامیک ها زود بارگذاری شده و رتبه ی بالایی را در موتورهای جستجوگر کسب میکنند.با این همه  فلش دینامیک ها برای  سایتهایی که کاتالوگی را معرفی ی کنند یا سایت های شخصی-هنری و موارد مشابه مناسب ترند.

انواع وب سایت ها به منظور درآمد زایی

طراحی وب سایت ها به منظور درآمد زایی به دو دسته ی مستقیم و غیر مستقیم تفکیک می شوند.

در سایت هایی که درآمد مستقیم از وب دارند خدمات- اطلاعات و یا محصولات به صورت آنلاین فروخته و وجه دریافت می شود.در این گونه سایت ها صاحب سایت به طور مستقیم از سایت خود درامد کسب می کند.در سایت هایی که کسب درامد به صورت غیر مستقیم صورت میگیرد صاحب سایت به صورت واسطه باعث فروش محصولات سایر شرکت ها یا سایر سایت ها می شود.در این روش علاوه بر کسب درامد غیرمستقیم سایت دارای اعتبار می شود.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398