طراحی قالب وردپرس

اشتباهات معمول در سئو

شایعه ای وجود دارد مبنی بر این که وردپرس به گونه ای بسیار حرفه ای برای بهینه سازی موتورهای جستجو آماده شده است. همگی ما از طرفدارن پر و پا قرص وردپرس هستیم ولی خوب می دانیم که هسته وردپرس نیاز به انجام کارهایی دارد که بطور صحیح در مسیر درست بهینه سازی موتورهای جیتجو قرار بگیرد.

اگر زمانی که در حال انتشار آخرین نوشته هستید ناگهان بهینه سازی وردپرس سایت تان را متوقف کنید،پتانسیل بسیار زیادی را از دست می دهید. حتی آنهایی که فکر می کنند شما دارید کارهایی زیادی در زمینه بهینه سازی در سایت خود اعمال می کنید مطمئنا یکی از اشتباهات معمول در سئو را مرتکب خواهند شد.

 

اشتباهات معمول در سئو

 

هم اکنون یه چند لحظه ای در مورد اشتباهات معمول در سئو توسط کاربران وردپرس بوجود می آید تأمل کنید. سعی می کنیم راه حل هایی به شما ارائه کنیم.

  • استفاده نکردن از نقشه سایت با فرمت XML

نقشه سایت برعکس فایل robot.txt به موتورهای جستجو اعلام می کند در وبسایت شما چه مطالبی در چه آدرس هایی وجود دارد که باعث افزایش سئو سایت شما می شود این نقشه به موتور های جستجو کمک می کند تا سایت شما را بهتر ببینند و از تغییراتی مثل ایجاد مطلب جدید ، تغییرات درمطالب گذشته شما آگاه شوند که در نتیجه به بهتر و سریع تر ایندکس مطالب سایت شما کمک کند و درصد سئو سایتان بالا خواهد رفت. نقشه سایت که با پسوند XML (زبان نشانه گذاری قابل توسعه) مشخص می شود در اصل یک فایل متنی است که در آن آدرس های سایت شما قرار به صورت کامل قرارگرفته شد است . در نقشه سایت تاریخ ایجاد هر آدرس ، درصد اهمیت ، به روز رسانی ها و . .. نیز ثبت می شود.

  •  استفاده زیاد از دسته بندی و برچسب های ضعیف

زیاده روی در استفاده از تگ ها/ زیاده روی در استفاده از دسته بندی ها/ برچسب ها را در دسترس کاربران بگذارید/ کجا نه دسته بندی لازم است و نه برچسب؟

(این مطالب را در پست های بعدی به طور کامل به آنها می پردازیم و در اختیار شما خواهیم گذاشت)

  • تعیین نکردن آدرس استاندارد برای URL ها

شما باید نکات زیر را در رابطه با آدرس های استاندارد رعایت کنید.

استفاده از چند کلمه کلیدی مهم در URL/ استفاده کمتر از ۱۱۵ کاراکتر در URL/ بیش از چند پارامتر در URL خود استفاده نکنید/ استفاده از خط فاصله (-) به جای (ـ) یا underscores در آدرسها

  • عدم بهینه سازی سایت برای گوگل پلاس

گوگل پلاس به مانند یک سیستم امتیاز دهی به سایت شما توسط سایرین امتیاز داده میشود و تاثیر هر چند ناچیزی بر پیج رنک خواهد گذاشت.
ولی مهمترین تاثیر گوگل پلاس برای سئو این است که بر خلاف همه گفته ها و نوشته ها برای تعریف گوگل پلاس که اون را چیزی شبیه لایک فیسبوک می دانند باید بگوییم این تعریف کاملی نیست! اجازه دهید با یک سوال ادامه بدهیم. لایک فیسبوک برای چیست؟ برای اینکه وقتی شما از یک مطلبی خوشتون می آید به آن امتیاز دهی. ولی اگه بخواهید اجازه دهید سایر دوستان تان هم آن را ببینید باید share کنید.درست است؟ در گوگل پلاس شما هم امتیاز میدهی و هم به اشتراک میگزاری و همین اشتراک گذاری بزرگترین مزیت گوگل پلاس هست. ارزش امتیاز دهی گوگل پلاس را در مقابل این قضیه باید کنار گذاشت! وقتی سایت یا صفحه ای را پلاس وان می کنید، بصورت اتوماتیک شمایی که در جمع دوستان گوگل پلاسی من هستید، وقتی مطلبی را جستجو می کنید که هم موضوع با اون سایتی است که من پلاس وان کردم،آن سایت به عنوان یکی از اولین گزینه ها به شما معرفی میشود حتی اگر جایگاه اصلی آن در صفحات بعدی باشد! یعنی به همین راحتی میشود یک سایت که در صفحات پایین گوگل هست را با پلاس وان کردن برای دوستان به صفحه اول اورد. سعی کنید تعداد دوستان درون حلقه گوگل پلاس خودتان را افزایش دهید! چرا که هرچه تعداد آنها بیشتر باشد، مورد پلاس وان شده شما برای افراد بیشتری نمایش داده میشود! گوگل با این کار امکان تقلب را به کاربرای زرنگ خود داده است.

  • عدم بهینه سازی مطالب برای نمایش در صفحات نتایج موتورهای جستجو

متن‌ها را روان بنویسید کاربران از خواندن متن‌هایی که به خوبی نوشته شده‌اند و دنبال کردنشان آسان است، لذت می‌برند.
کارهایی که باید از انجام دادن آنها خودداری کنید  نوشتن متن‌های نامرتب که حاوی غلط‌های املایی و نحوی بسیار باشد قرار دادن متن در داخل تصاویر در جایی که وجود متن اهمیت بسیار دارد (کاربران ممکن است که بخواهند متن را کپی کنند. علاوه بر آن موتورهای جستجو نمی‌توانند متن داخل تصاویر را بخوانند.)
مطالب را به دقت دسته بندی کنید  سازمان دهی مطالب سایت همیشه امری مطلوب به حساب می‌آید و کاربران نیز به خوبی می‌توانند بفهمند که یک موضوع در کدام بخش شروع شده و در کجا پایان می‌یابد. تقسیم مطالب به قسمت های منطقی به کاربران کمک می‌کند تا مطالب مورد نیازشان را سریعتر در سایت بیابند.
کارهایی که باید از انجام آنها اجتناب کنید  قرار دادن حجم زیادی از متن دربارۀ موضوعات مختلف در یک صفحه بدون استفاده از پاراگراف،‌ تیتر و تقسیم بندی ظاهری

مطالب جدید و منحصر به فرد تولید کنید  مطالب جدید نه تنها کاربران ثابت سایت شما را دوباره به سایت شما می‌کشاند بلکه کاربران جدیدی را نیز به سوی سایت شما جذب می‌کند.

مواردی که باید از انجامشان اجتناب کنید ایجاد تغییرات ساده در مطالب موجود در سایت (یا حتی کپی کردن مطالب از سایت های دیگر) که ارزشی برای کاربران ندارند. داشتن محتوای تکراری یا تقریباً تکراری در سایت

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399