طراحی قالب وردپرس

تشریح ساختار سلسله مراتبی قالب وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس صفحات به وجود آمده از فایل های الگوهای مختلف بهم پیوند داده شده اند.هر فایل الگو بخش خاصی از صفحه را نمایش داده، و به صورت ترکیبی، کل محتویات صفحات انحصاری استخراج شده از ادمین  وردپرس را تشکیل می دهد. به طور کلی، اینکه کدام فایل الگو به صورت واقعی انتخاب شده است وابسته به یک ساختار درختی مستحکم و واضح همراه با قوانین نام گذاری در ریشه خود است. در ساختار سلسله مراتبی یک الگوی پیش فرض، با فایل های الگو که اغلب مشخص تر هستند جایگزین شده است.اما بهتر است با ذکر یک مثال به شفافیت و درک بهتر موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

فرض کنید یک کاربر صفحه ای به آدرس http://yoursite.com/author/jay  را می بیند.در این حالت ابتدا سیستم وردپرس به دنبال فایل الگویی با برچسب author-jay.php در داخل ساختار درختی خود می گردد. آنگاه اگر فایل پیدا نشد به سراغ فایل author.php می رود. همینطور ساختار را کاوش می کند تا به فایل archive.php  می رسد. در نهایت هم اگر این فایل نیز پیدا نشد از فایل index.php   به منظور رندر کردن اجزای صفحه استفاده می کند. به طور کلی هر زمان که یک کاربر صفحه ای از وب سایت شما ببیند سیستم داخلی وردپرس از بخش  پایین ساختار سلسله مراتبی، به دنبال فایل الگوی مورد نظر می گردد تا آنرا پیدا کند.

اولین نکته قابل تاملی که درباره تم وردپرس باید خدمت شما عارض شویم این است که یک تم برای کارکرد صحیح و منطقی خود نیاز به فایل های خاصی دارد.همه این فایل ها، فایل های الگو نیستند اما برای کارایی بهتر تم وردپرس وجود این فایل ها الزامیست.

به عنوان مثال هر تم ورد پرس برای کارکرد صحیح خود به ۲ فایل  functions.php و style.css نیازمند است.فایل اول شامل لیستی از توابع است که به منظور سفارشی سازی وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. فایل بعدی نیز در کمترین حالت مورد انتظار، شامل اطلاعات پایه درباره تم مانند: نام تم، توضیحات و نام نویسنده و طراح آن می باشد. به طور واقعی هر نوع فایل دیگری به غیر از این دو در ساختار پوشه تم شما، یک فایل الگو از انوع مختلفی خواهد بود که در دو یا چند گروه تجزیه شده اند. به طور کلی به دو دسته می توان آنها را تقسیم بندی کرد. یک سری فایل هایی که بیرون حلقه وجود دارند و یک سری دیگر که داخل حلقه هستند.

 

یک قالب خوب تمامی این مراحل را در بر خواهد داشت که تخصص ما طراحی قالب وردپرس بصورت کاملا اصولی می باشد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398