طراحی قالب وردپرس

طراحی تجربه کاربری، User Experience و یک نکته

این مطلب به یک نکته پیش پا افتاده در زمینه طراحی تجربه کاربری می پردازد.

فرصتهای کمی در زندگی به وجود می آید که فرد فکر میکند که در ان متخصص است. رانندگی در باران، پختن یک نیمرو، تکنیکهای بازایابی و طراحی تجربه کاربری!
چرا برخی از این زمینه ها مملو از افراد متخصص است؟ شاید به این دلیل باشد که این موضوعات در دسترس همه قرار دارند و هر فردی می تواند در باره این موضوعات نظر بدهد و لذا متشکل از تجربه هر فرد است.
مسئله اینجاست که تجربه شما مختص به خودتان است و شاید دیگران آن را تجربه نکرده باشند، و چیزی که ممکن است برای شما بدیهی باشد در نظر دیگران اینطور نباشد.

تجربه کاربری: چیزی که به آسانی نقد می شود اما اجرای ان دشوار است.
ساخت و طراحی یک محصول، کار دشواری است. ساخت چیزی که مردم آن را دوست داشته باشند نیز بسیار چالش بر انگیز است.
طراحی تجربه کاربری به طور صحیح و در جای خود، به مواردی  بیش از تجربه یک فرد بستگی دارد و مستلزم فهم اصول روانشناسی رفتاری و عادات رفتاری می باشد، همچنین بستگی به درک عمیق از شخصیت کاربر و مواردی که به آنها رسیده اید یا در آن مهارت کسب کرده اید، دارد. این بدان معناست که می بایست چارچوب صحیحی را برای سنجش کاربر ایجاد و به منظور جلوگیری از نتایج مغرضانه سوالات دقیقی از کاربر پرسیده شود.

باید آگاه باشید که چه مقدار زمان بارگذاری تجربه کاربری را تحت تاثیر قرار می دهد، و اینکه چطور باید با تیم پشتیبانی خود به منظور رعایت این نکات همکاری کنیم. البته شما باید درک درستی از اصول طراحی مناسب داشته باشید و این در حالیست که باید در عین حال در تعامل بین اصول طراحی و تکنولوژی به روز باشید.

هیچ یک از این موارد حس مشترک نیست

البته این به حس طراحی شما کمک می کند اما طراحی تجربه کاربری مناسب، مستلزم رعایت مواردی بیش از اینها است. برای مثال فهم اینکه چه مقدار آشنایی افراد با فیس بوک میتواند به پیشرفت فرآیند طراحی کمک کند کار آسانی است. به طور کل طراحی که بر اساس تجربه های شخصی انجام نشود کاری بس دشوار است.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.