طراحی قالب وردپرس

محتوای کپی ، آفت کسب و کار آنلاین – بخش دوم

چرا بعضی از سایت ها که محتوای کپی دارند افت نمی کنند ؟

حتما تا به حال با سایت های خبری مواجه شده اید که دائما در حال کپی اخبار از روی یکدیگر هستند . البته ممکن است فقط اینطور به نظر برسد چون هر خبر موضوعی مشخص دارد و هر خبرگزاری که آن را نقل کند انگار از جایی کپی شده است ! اما بالاخره چرا سایت هایی که کپی می کنند گاهی در نتایج جستجو بالا هستند ؟ این ماجرا می تواند چندین علت داشته باشد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم .

یکی از این علل می  تواند اعتبار سایت باشد . سایت های خبرگزاری معمولا اعتبار زیادی دارند . منظورمان از اعتبار هم عمر دامنه و هم authority  مربوط به دامنه ی سایت می باشد . گوگل سایت هایی که اعتبار زیادی دارند را بررسی می کند و آنها را می شناسد . حتی اگر این سایت ها محتوای کپی هم داشته باشند گوگل خیلی با آنها برخورد نمی کند و برای سایت هایی که اعتبار بالایی دارند این امتیاز مثبت را قائل شده است .

علت بعدی نسبت محتوای کپی شده به کل محتوای وبسایت شما می باشد . از نظر اکثر متخصصین سئو اگر حتی ۳۰ درصد مطالب سایت شما کپی باشد خللی در مخاطبین سایت ایجاد نمی کند . این یعنی از هر ۱۰ محتوایی که روی سایت شما بارگزاری می شود حداکثر تا ۳ تای آن را می توانید کپی کنید . البته توصیه ی ما این است که تا این اندازه هم از مطالب کپی استفاده نکنید .

مسئله ی بعدی که می خواهیم اشاره کنیم درج منبع است . با درج منبع به گوگل می فهمانیم که مطلب را کپی نکرده ایم و صرفا داریم با ذکر منبع آن را بازنشر می کنیم . حتی در صورت آن که تنها به ذکر نام منبع بسنده کنیم و به سایت مرجع لینک ندهیم . اینجا متوجه می شویم که چطور سایت های خبری با آن میزان اخبار کپی و تکراری همچنان در نتایج جستجو جزو اولین نتایج دیده می شوند . آنها اکثرا هنگام کپی کردن اخبار از یک وبسایت دیگر منبع خبر را هم ذکر می کنند.

محتوای کپی 1

چگونه به گوگل ثابت کنیم خودمان تولیدکننده ی محتوا هستیم ؟

یکی از مشکلاتی که در دنیایی وب وجود دارد سرقت اطلاعات است . به این معنا که برخی سایت ها به محض آن که محتوای خود  را منتشر می کنید آن محتوا را دقیقا کپی کرده ، در سایت خود قرار می دهند . حالا اگر وبسایتی که محتوای شما را کپی کرده است از کسب و کار آنلاین شما اعتبار بیشتری داشته باشد ، گوگل این محتوا را به نام آن سایت ثبت میکند ! این جاست که می گوییم قوز بالا قوز ! در این صورت شما حتما نیاز پیدا می کنید به گوگل ثابت کنید تولید کننده و صاحب اصلی محتوا شما هستید . این اتفاق از باور غلطی که بین فعالان وب وجود دارد ناشی می شود . بسیاری از افراد تصور میکنند که به محض انتشار محتوای خود ، موتور های جستجو نظیر گوگل این محتوا را index می کنند اما باید بگوییم که اینطور نیست. پایش اطلاعات با میزان اعتبار سایت شما رابطه ی مستقیم دارد .یعنی مثلا اگر سایت شما تازه تاسیس است و هنوز اعتباری به هم نزده ، پایش محتوای سایت شما ممکن است هر ۱۰ روز یک بار صورت بگیرد . حالا ممکن است صاحبان سایت های تازه تاسیس بپرسند تکلیف ما در برابر سرقت محتوا چیست ؟ پیشنهاد می کنیم به محض آن که محتوایی را در سایت تان قرار دادید گوگل را برای پایش (index) محتوای خود باخبر سازید . این کار از طریق google webmaster tools صورت می گیرد. وارد آن شوید و در قسمت fetch as google محتوای خود را که در سایت تان قرار داده اید را به گوگل معرفی کنید . حالا دیگر مطلب جدید شما در گوگل ثبت شده است . کافیست عنوان مربوط به محتوای خود را در گوگل جستجو کنید تا مطلبتان را همان ابتدا مشاهده کنید .

پیشنهاد دیگری که وجود دارد این است که از شبکه های اجتماعی برای انتشار مطالبتان استفاده کنید . بهتر است مطالب تازه ای که تولید می کنید را از طریق برخی از شبکه های اجتماعی که جامعه ی مخاطبین بالایی دارند به اشتراک بگذارید . این کار صحت ادعای شما یعنی مالکیت محتوا را ثابت میکند . توصیه ی ما google+ می باشد که مربوط به خود گوگل است . بهتر است روند Fetch as google را یک سال ادامه دهید تا زمانی که وبسایت تازه تاسیس شما اعتباری نزد گوگل بدست آورد .

استفاده از محتوای کپی چه مشکلاتی به همراه دارد؟

برخی از سایت ها که مشکل تولید محتوا دارند با دست به کپی محتوا میزنند و با تغییر مقالات سایت های دیگر محتوای سایت های خود را تولید میکنند . در اینجا گوگل بر روی سایت های تازه تاسیس فوکوس بسیار زیادی دارد و تحت کنترل گوگل هستند و پس از گذاشتن محتوای کپی در نظر گوگل ارزش کمتری پیدا میکنند.
راز موفقیت در سایت های تازه تاسیس تولید محتوای مناسب و بهینه میباشد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398