خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

کلمات کلیدی طولانی و بهینه سازی سایت

کلمات کلیدی، مباحث و موضوعاتی هستند که خبر از کلیت محتوای سایت شما می دهند. از موارد مطرح در سئو سایت، استفاده از کلمات کلیدی طولانی  در محتوای سایت می باشد.

کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی طولانی

استراتژی سئو و کلمات کلیدی طولانی

یکی از استراتژی های مورد استفاده در سئو استفاده از کلمات کلیدی طولانی و یا عبارات دم دراز می باشد. بکارگیری عبارات کلیدی طولانی در محتوا می تواند رقابت کمتری را در پی داشته باشد و احتمال اینکه در گوگل سریعتر رتبه کسب کنید، بیشتر است. اما توجه شود که استفاده وبکارگیری کلمات کلیدی طولانی، خوانایی متن شما را کم نکند. در بحث تعداد کلمات در این عبارات ، پیشنهاد می شود کلمات کلیدی چهارتایی  و از مترداف ها برای عبارتهایی بلندتردر محتوا و متن مرتبط با کسب و کار و خدمات محصول خود استفاده کنید.

ترکیب این استراتژی با محتوای اصلی وبه کاربردن لینک داخلی، یک استراتژی هوشمند بهینه سازی سایت خواهد بود.

دلیل اهمیت کلمات کلیدی طولانی

محتوای مشخص، دقیق و موثر می‌تواند بازدید کننده‌های بسیاری را به خود جذب کند؛ که به دنبال موضوعات جزئی و دقیق هستند. درنتیجه، احتمال آن‌ که بازدید کننده به مخاطب ثابت وب‌سایت یا خریدار محصولات وب‌سایت تبدیل شود بسیار بالا است.

در واقع استفاده از استراتژی ، بالابودن نرخ تبدیل  و ارجاع دقیق به محصول و صفحات خاص می باشد.همچنین  کاربرانی که این نوع کلمات را جستجو می کنند، معمولا مشتری واقعی تر هستند و تمایل دارند زودتر به هدف خود برسند.

مزایای استفاده از کلمات کلیدی طولانی

از مزایای استفاده از این نوع کلمات در محتوا و خدمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱– کاهش رقابت

کلمات کلیدی طولانی اشاره به حوزه کسب‌وکار و فعالیت شما می کند در این حالت احتمال جستجو کاربران کمتر می باشد. اما این موضوع باعت تشخیص دقیق نیاز و هدف خریدار محصولات شماست .بنابراین اگر محتوای شما، دقیق و متناسب با نیاز و هدف کاربران محصولتان باشد، به آسانی و با رقابت کمتر می توانید به جایگاه مورد نظر خود در نتیجه جستجو، برسید.

 

 ۲– تبدیل بازدید کننده سایت به خریدارمحصول

با بکارگیری کلمات کلیدی طولانی دقیق و مشخص شما قادر خواهید بود که تشخیص دهید نیاز و هدف خریدار و مخاطبین شما چیست و چگونه می‌توانید محتوا و محصولی دقیقاً با هدف آن خریداران و مخاطبین تولید کنید. بنابراین شما احتمال  بیشتری برای فروش محصول خود به آن‌ها دارید چرا که شما دقیقاً خدماتی را ارائه می‌دهید که در جستجوی‌ آن هستند. این روند به شما کمک می‌کند که بازدیدکننده‌هایی را به وب‌سایت خود جذب کنید، که به احتمال زیاد مخاطب و یا خریدار شما خواهند بود.

 

۳–  جستجوی معنایی و بهینه سازی سایت

استفاده از عبارات کلیدی طولانی  بخشی جدایی ناپذیر از بهینه سازی برای جستجوی معنایی است. بسیاری از افراد به صورت صوتی در فضای وب جستجو می‌کنند. زمانی که کاربران به این طریق می‌خواهند جستجو کنند، کلمات کلیدی طولانی را برای پرسش‌های خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، آن‌ها ممکن است جستجو کنند که بهترین و مناسب ترین هتل برای سفر به مشهد کجا است؟

پیش بینی اهداف سوالات که مطرح می شود حائز اهمیت است چرا که می توانید پاسخ های مرتبط به کسب و کار و یا محصول و یا خدمات اراده دهید و در نتیجه به شکل بهتری عبارات کلیدی طولانی را هدف بگیرید و در محتوای خود استفاده کنید. استفاده از عبارات کلیدی طولانی در محتوا ، اگرچه که مقدار جستجوی آن ها  کم هست ولی برای کسب و کار شما و افزایش خربداران محصول شما با ارزش هستند.

 

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399