طراحی قالب وردپرس

۳ مورد از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال ۲۰۱۸

یادگیری بهترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۱۸ می تواند به سکوی پرشی برای شما تبدیل شود. باهدف گذاری در این زمینه ها می توانید اولین گام را در برنامه نویسی حرفه ای با قدرت بردارید.

به این مسئله توجه کنید که لزوما بهترین راه کوتاه ترین راه نیست. برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب باید ابتدا کارایی، پتانسیل و حوزه کاربرد آن زبان را بشناسید. باید بدانید هر زبان برای چه کاری و چه توانایی هایی دارد. از این طریق می توانید جایگاه آن را در صنعت تکنولوژی پیش بینی کنید. زیرا آینده آن زبان می تواند آینده ساز شما باشد. برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی خود باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. از جمله عملکرد شخصی و انتخاباتتون.

تعداد زیاد زبان های برنامه نویسی

زبان های ۴ ستاره

شاخص های یک زبان برنامه نویسی جایگاه آن زبان در بین زبان های برنامه نویسی است. این شاخص ها عبارتند از

  1. سطح درآمدزایی برای برنامه نویس
  2. گستره فرصت های شغلی
  3. درصد رشد تقاضای کار در آینده
  4. درصد یادگیری آسان و لذت بخش

۱٫جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی پویاست که بیشتر برای اضافه کردن تعامل کاربری به وبسایت به کار می رود. در سایت Stack Overflow جاوا اسکریپت با کسب ۶۵ درصد آرا از کاربران محبوب ترین زبان برنامه نویسی انتخاب شده است. استقبال برنامه نویسان و رشد روزافزون این زبان در ۱۰ سال گذشته باعث شده افراد زیادی به این زبان روی بیاورند.

هر برنامه ای که بتواند به شیوه جاوا اسکریپت نوشته شود روزی به صورت جاوا اسکریپت نوشته خواهد شد.

جف اتوود، بنیان گذار سایت های Stack Overflow و Stack Exchange

در میان ۳ زبان اول طراحی صفحات فرانت اند جاوا اسکریپت یک پای ثابت است. جالب است بدانید jQuery یک کتابخانه جاوا اسکریپت است. جاوا اسکریپت فریمورک های زیادی دارد که قابلیت های زیادی به برنامه نویس می دهد. از جمله: ReactJS, Angular, Ember, Vue.js, Backbone

طبق نتایج آماری Stack Overflow، هفتاد و پنج درصد فریمورک های پر طرفدار در سال ۲۰۱۷ برپایه جاوا اسکریپت بوده اند.

برای جذاب تر کردن وبسایت خود و ارتباط بیشتر کاربر با شما جاوا اسکریپت می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

این را هم به یاد داشته باشید که جاوا اسکریپت همراه با دو زبان HTML, CSS است. این سه در کنار هم در طراحی صفحات وب بی رقیب اند و با یاد گرفتن این سه می توانید به برنامه نویسی قدرتمند تبدیل شوید.

برنامه نویسی

۲٫سوئیفت

اپل با هدف توسعه برنامه های Native برای iOS و MacOS در سال ۲۰۱۴ این زبان را معرفی کرد. این زبان با همراهی Object-C جای پای محکمی را برای سیستم عامل های iOS و MacOS فراهم کرده است. تنها پس از یک سال سوئیفت توانست در میان دولوپر ها رتبه ۱ را از نظر محبوبیت به خود اختصاص دهد. برای استفاده از سوئیفت اگر به سیستم عامل مکینتاش دسترسی ندارید، کمی به خرج خواهید افتاد. در هر صورت اگر تصمیمتان را گرفته اید تا یک برنامه نویس برای آیفون باشد می توان گفت که هزینه شما با موفقیتتان جبران خواهد شد. درآمد اپلیکیشن های iOS از برنامه های اندرویدی بیشتر است. در نهایت سوئیفت با ظهور خود توانست توجه توسعه دهندگان بیشتری به خود اختصاص دهد.

۳٫پایتون

پایتون یک زبان قدرتمند و سطح بالا است. به خاطر فراگیر بودن این زبان، ناحیه وسیعی از درخواست ها را پوشش می دهد از جمله: برنامه نویسی وب، یادگیری ماشین و داده کاوی.

در سایت Stack Overflow محبوبیت این زبان بیش از ۳۸ درصد می باشد.

پایتون در شرکت های بزرگی از جمله گوگل، ناسا و شرکت های انمیشن سازی به کار گرفته می شود. اینجاست که نتیجه هدف گذاری و برنامه ریزی گیدو ون رسوم، مرد هلندی خالق پایتون را می بینیم. از اهدافی که پایتون را به این جایگاه رسانده می توان به ۴ مورد زیر اشاره کرد:

  1. پایتون باید آسان و از نظر بصری ساده و به دور از Syntax زبان های رایج دیگر باشد و باید قوی تر از رقبای دیگرش باشد.
  2. پایتون متن باز باقی می ماند تا همه بتوانند در توسعه آن نقش داشته باشند.
  3. کد نویسی پایتون باید همچون زبان انگلیسی ساده و قابل فهم باشد.
  4. اولین انتخاب در کار های روزانه باشد و کارهای برنامه نویسی را کاهش دهد.

برنامه نویسی وب

این شیوه و اهداف باعث شد که به گیدو ون لقب دیکتاتور خیرخواه جاویدان بدهند. فریمورک هایی مانند جنگو و فلاسک مبتنی بر پایتون هستند که در توسعه وب و اپلیکیشن های تحت وب فعال هستند و بسیار محبوب و شناخته شده می باشند.

برای شرکت در دوره های برنامه نویسی آرنیکاوب اینجا را کلیک کنید.

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398