طراحی قالب وردپرس

۶ روش طراحی کاربردی UIو UX دیزاین در سال ۲۰۱۸

UIو UX دو بعد جدایی ناپذیر در طراحی هستند. با رعایت این دو می‌توانید طراحی زیبا و کاربردی‌ای داشته باشید و کاربران خود را راضی نگه دارید. علم طراحی UX مخفف عبارت (User Experience Design) فرایند سهولت استفاده در حین استفاده از خدمات و جلب رضایت کاربران را بر عهده دارد؛ همچنین علم طراحی UI مخفف عبارت (User Interface Design) به طراحی و موضوعات گرافیکی می‌پردازد. لازم است که علم UIو UX را هر روز به‌روز‌رسانی کرد و با توجه به اهمیت این دو موضوع، با دانستن روش‌های طراحی UIو UX می‌توان به موفقیت‌های زیادی دست یافت.

با وجود قالب‌های آماده وردپرس همه نام خود را طراح سایت گذاشته‌اند اما با یادگیری تکنیک‌های مهم طراحی UI, UX می‌توان خود را از دیگران متمایز کرد. در این مقاله به بررسی ۶ روش طراحی کاربردی UI و UX می‌پردازیم.

 

6روش کاربردی طراحیUIوUX

قانون اول:

UIو UX  با وجود تفاوت‌هایی که دارند مکمل هم هستند و در واقع UI نقش بسیار پر اهمیتی در افزایش تجربه کاربری دارد. طراح UX و UI باید مدام با هم در ارتباط و تبادل اطلاعات باشند و هر دو برای رسیدن به هدف نهایی و ایجاد فضایی راحت برای کاربران و طراحی کاربردی ضروری هستند.

 

قانون دوم:

بازخورد مناسبی از کاربران و استفاده‌کنندگان از سایت خود داشته باشید زیرا هدف طراحی UX (تجربه کاربری ) و UI  (رابط کاربری)، رضایت کاربران می‌باشد. در طراحی سایت نظر کلی و نهایی را استفاده‌کننده از سایت می‌دهد. برای این منظور می‌توانید از ابزار گوگل آنالیز(Google Analytics) و وب مسترتولز (Web Master Tools) استفاده کنید تا رفتار کاربران را مورد بررسی قرار دهید.

 

قانون سوم:

بخش‌ها را ساده بنویسید. منظور سادگی در طراحی نیست بلکه سادگی در رساندن مفهوم است. رابط کاربری باید بسیار ساده باشد تا کاربر دچار سردرگمی نشود. بخش‌ها باید به‌صورت یکپارچه باشند و ارتباط قوی‌ای بین اجزای آن برقرار باشد. این وظیفه طراح UIو UX  است تا این مراحل را ساماندهی کند.

 

قانون چهارم:

کارها را بر اساس اهمیت دسته‌بندی کنید.

باید نظر کاربران را  همیشه در اولویت قرار دهید. به عنوان مثال استفاده از فونت‌های درشت با رنگ‌های متفاوت که با فضای کلی سایت هم‌خوانی دارد یک گزینه کاربردی و در عین حال راحتی است.

 

قانون پنجم:

از تایپوگرافی استفاده کنید. این روش می‌تواند نظر کاربر را جذب کند.

انتخاب فونت مناسب زیبایی بصری نیز به همراه می آورد. لازم است نوع قلم دقیق انتخاب شود تا تمام مرورگرها آن را پشتیبانی کند؛ همچنین اندازه فونت باید به‌گونه‌ای طراحی شود که در گوشی و تبلت خوانا باشد. اندازه فونت سایت نباید در کل سایت یکسان باشد. توجه کنید که اطلاعات مهمی که قصد دارید کاربران به آن‌ها توجه بیشتری کنند را با فونت‌های بزرگ‌تر و بولد شده قرار دهید.

 

قانون ششم:

تضاد رنگی مناسبی انتخاب کنید. در طراحی از رنگ مناسب اما از یک نوع قالب رنگی استفاده کنید. توصیه می‌شود که مطالعاتی در زمینه رنگ‌شناسی داشته باشید. رعایت این  نکته مهم است که رنگی که انتخاب می‌کنید متناسب با نوع کسب و کارتان باشد؛ به عنوان مثال در زمینه فروش تجهیزات ماشین آلات استفاده از رنگ صورتی، وجهه کار شما را خراب می‌کند.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399