طراحی قالب وردپرس

۶ روش طراحیui و ux در سال ۲۰۱۸

۶ روش طراحیui و ux در سال ۲۰۱۸

علم طراحی رایط کاربری را باید هر روز به روز رسانی کرد و پیدا کردن فردی که در طراحی سایت خبره باشد کار دشواری است. با دانستن روش های مهم طراحی رایط کاربری می توان به موفقیت های زیادی دست یافت.

با وجود قالب های آماده ورد پرس همه نام خود را طراح سایت گذاشنه اند اما با یادگیری تکنیک های طراحی رابط کاربری حرفه ای می توانید خود را از سایرین متمایز کنید.

 

قانون اول:

Ui و ux در هم تنیده اند در واقع ui نقش یسبار پر اهمیتی در افزایش تجربه کاربری دارد.طراح ux وطراح ui باید مدام با هم در ارتباط و تبادل اطلاعات باشند.

قانون دوم:

باز خورد مناسبی از کاربران و استفاده کنندگان از سایت خود داشته باشید. در طراحی سایت نظر کلی و نهایی را استفاده کننده از سایت می دهد.یرای این منظور می توانیم از ایزار گوگل آنالیتیک و وب مسترتولز اسنفاده کنیم تا آمار استفاده کاربران را مورد بررسی قرار دهیم.

قانون سوم:

بخش ها را ساده بنویسید منظور سادگی در طراحی نیست و سادگی در رساندن مفهوم است.رابط کاربری باید بسیار ساده یاشد تا کاربر نیازی به پرسیدن نداشته باشد. بخش ها باید به صورت یکپارچه یاشند و این وظیفه طراح است.

قانون چهارم:

کارها را بر اساس اهمیت دسنه بندی کنید

باید در ابتدا نظر کاربر را جذب کنبم.مثلا از فونت های درشت با رنگهای متفاوت در بالای سایت شروع کنید. البنه باید بدانید که باید با طراحی کل سایت همخوانی داشنه باشد.

قانون پنجم:

از تایپوگرافی استفاده کنید.این روش می تواند نظر کاربر را جذب کند همچنین انتخاب فونت مناسب زیبایی بصری نیز به همراه می آورد.

ابندا نوع قلم باید دقیق انتخاب شود تا تمام مرور گرها آن را پشتیبانی کنند.سپس اندازه فونت در گوشی و تبلت خوانا باشد. اندازه فونت سایت نباید در کل سایت یکسان باشد. اطلاعات مهم که قصد دارید کاربران به آن ها توجه بیشتری کنند را با فونت های بزرگتر و بولد شده قرار دهید.

 

قانون ششم:

تضاد رنگی مناسبی انتخاب کنید در طراحی از رنگ مناسب انتخاب کتید.اما از یک نوع قالب رنگی استفاده کتید.توصیه می شود که مطالعاتی  در زمینه رنگ شناسی داشته باشید. اما رنگی که انتخاب می کتید باید با نوع کسب و کارتان همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر در زمینه فروش تجهیزات ماشین آلات فعالیت می کنید، استفاده از رنگ صورتی، وجهه کار شما را خراب خواهد کرد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398