طراحی قالب وردپرس

مهارت های لازم برای طراحی وب

آیا در مورد طراحی وب و یا توسعه دهندگی آن سوال برایتان پیش آمده است؟

آیا میدانید با چه چیزی رو به رو خواهید شد؟

آیا تا به حال به شرکت در دوره های طراحی وب فکر کرده اید؟

اگر دوست دارید به عنوان طراح وب کسب و کاری را آغاز کنید باید مهارت هایی را فرا گیرید. در ادامه با مهم ترین موارد در خصوص طراحی وب آشنا خواهید شد:

 

HTML (Hypertext Markup Language)

مهم ترین و اولین مهارت، HTML است. فراگیری اچ تی ام ال که زبان ساختار تشکیل دهنده وب است، میتواند اولین قدم در طراحی وب باشد. در تعریفی دیگر HTML زبان نشانه گذاری و شروعی بر طراحی وب است.

برای اینکه بتوانید در طراحی صفحات وب سلیقه ها و ایده های خود را به طور کامل پیاده سازی کنید باید HTML را فراگیرید. در غیر این صورت نرم افزار هایی هستند که به طور خودکار کد های HTML را تولید می کنند.

 

طراحی وب

 

CSS (Cascading Style Sheets) 

CSS در کنار HTML قرار میگیرد و همانطور که HTML ساختار صفحات را تعیین میکند، آنچه باعث زیباتر و بصری تر شدن کار میشود CSS است که ظاهر گرافیکی زیباتری به طراحی های شما می بخشد.

در نتیجه دومین زبان کد نویسی مهم در طراحی وب CSS است و افراد، به دلیل ارتباط تنگاتنگ و جدایی ناپذیر این دو زبان با یکدیگر، HTML و CSS را معمولا همزمان با هم می آموزند.

با اینکه یادگیری این دو زبان عامل مهمی در طراحی وب است اما دوست داران و توسعه دهندگان بک اند (back-end) اجباری نیست حتما CSS را یاد داشته باشند. با این وجود میتواند برای این دسته از افراد مزیت محسوب شود.

 

طراحی وب

 

++PHP, ASP, Java, Perl, C

در کنار تمام موارد بالا برای برنامه نویسی صفحات وب، مهم است که حداقل یکی دو زبان برنامه نویسی را فراگیرید. این زبان ها تعداد زیادی دارند اما از مشهور ترین ها و رایج ترین ها میتوان ++PHP, ASP, Java, Perl, C نام برد.

ما PHP را برای یادگیری پیشنهاد میکنیم. در خصوص بقیه زبان ها بررسی و مطالعه کنید و با توجه به نیازتان تصمیم بگیرید.

البته این را در نظر بگیرید که برای طراحی صفحات وب یادگیری زبان های برنامه نویسی ضروری نیست، ولی توسعه دهندگان وب حتما باید یاد بگیرند و برای شما میتواند یادگیری این زبان ها پیشرفت و موقعیت شغلی ایجاد کند.

 

UI (user interface)/UX (User experience design)

ایجاد حس کاربری خوب در طراحی وب از جمله موارد بسیار مهم است که افراد حرفه ای و طراحان وب حتما باید با آنها آشنا شده باشند.

به طور مثال کدام رنگ ها ترکیب بهتری برا جذاب تر کردن صفحات وب دارند و یا اینکه کاربر چگونه با صفحات وب طراحی شده شما بهتر ارتباط برقرار میکند، تا شما آنچه نیاز های هر دو طرف را برطرف میکند را طراحی کنید.

به صورت خلاصه میتوان گفت برای داشتن کاربران وفادار که دائما به سایت شما مراجعه میکنند نیاز دارید تا با  UI/UX  آشنا شوید و در طراحی وب خود از آنها بهره مند شوید.

افراد آزادکار (freelancer) با یادگیری این دو مبحث میتوانند پروژه های بیشتر و بهتری را بگیرند. پس برای شروع کار قدرتمندتر، وقتی برای مطالعه در این زمینه نیز بگذارید.

 

JavaScript

برای طراحی حرفه ای تر وب سایت می بایست  JavaScript را فراگیرید. این مهارت برای افرادی بسیار مهم و لازم است که میخواهند خودشان وب سایت شان را طراحی کنند. اما برای افرادی که تنها می خواهند یک وب سایت را راه اندازی کنند لازم نیست .

 

طراحی واکنشگرا

با فراگیر شدن استفاده از گوشی های هوشمند امروزه می بایست در طراحی صفحات وب این نکته رعایت شود که طراحی به گونه ای باشد که کاربران موبایلی با احساس بهتری با سایت شما در نسخه ای که در گوشی مشاهده می شود داشته باشند. برای این منظور لازم است با طراحی واکنشگرا (responsive) آشنایی پیدا کنید.

 

مهارت ارتباطات 

مهارت ارتباطات شاید مهم بنظر نرسد اما قطعا شما به عنوان طراح وب و یا توسعه دهنده لازم است در این خصوص مهارت داشته باشید تا کارهایتان با مشتریان بهتر و ساده تر به انجام برسد.

در تمام انواع ارتباطات و فعالیت ها می بایست با افراد دیگر در ارتباط موثر باشید و بتوانید به درستی اهداف و طرح ها خود را ارائه کنید و خواسته های مشتریان را به درستی درک کنید.

هرچقدر در حوزه فعالیت خود حرفه ای تر باشید اما نتوانید به درستی با مشتریان مد نظر خود ارتباط بگیرید، نخواهید توانست در کارتان موفقیت چشمگیری داشته باشید.

 

طراحی وب

 

مدیریت سرور

دانش مدیریت سرور میتواند نقش به سزایی در کسب و کار شما داشته باشد و کسب اطلاعات در خصوص نحوه کار سرور میتواند بسیار ارزشمند باشد. در صورتی که بدانید سرور چگونه درخواست ها را مدیریت میکند در روند طراحی وب شما تاثیر میگذارد و میتوانید صفحات بهتر و بهینه تری را طراحی کنید. البته متاسفانه بیشتر طراحان وب از این مسائل دوری میکنند در حالی که میتوانند تاثیر فوق العاده آن را روی کار خود در آینده مشاهده کنند.

توسعه دهندگان وب نیز در حد متوسط بهتر است مدیریت سرور را یاد بگیرند تا در وجود هرگونه خطا در سرور بتوانند اقدام به برطرف کردن خطا کنند.

 

مدیریت پروژه:

مدیریت پروژه در تمام کسب و کار ها نیاز است و طراحی وب نیز از این قاعده جدا نیست. هنگامی که از ابزار مدیریت پروژه استفاده می کنید پروژه شما در مسیر بهتری پیشرفت می کند و درصد موفقیتتان را تا میزان زیادی بالا می برد و در رسیدن به هدف و مقصود به شما کمک می کند. پس هیچگاه این مهارت را فراموش نکنید.

 

(SEO) سئو

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر، سئو  نام دارد. سئو یکی از موارد مهم و ضروری برای راه اندازی وب سایت است. برای بالا بردن رتبه سایت در موتور های جستجو لازم است فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید. از محتوا سازی با کیفیت تا بک لینک که اگر به درستی با آنها آشنایی پیدا کنید، میتواند در جایگاه سایت شما تاثیر به سزایی بگذارد.

حتما در خصوص بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر (SEO) حداقل نکات و مفاهیم اولیه را فراگیرید.

 

این موارد از جمله موارد مهم در طراحی و توسعه دهندگی وب بودند. دیگر مواردی که تجربه کرده اید را با ما در میان بگذارید. شما می توانید با ما تماس بگیرید و در دوره طراحی وب، آرنیکا وب شرکت کنید.

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398