طراحی قالب وردپرس

سئو یا بهینه سازی سایت وردپرسی

سئو چیست ؟

به یک سری فعالیت ها که برای بالا بردن رتبه ی سایت در نتایج جستجو شده در موتور های جستجو صورت می گیرد ، سئو می گویند که برای این کار باید سایت مورد نظر را بهینه سازی کرد. در واقع طراحی سایت ، محتوا ، لینک ها ، دسترسی ها ،ساختار ، کلمات کلیدی در بالا بردن سئو سایت موثر هستند.

چگونه سایتمان را بهینه سازی کنیم؟

برای بهینه سازی کردن سایت ابتدا لازم است یک سری کلمات کلیدی ( چه عام و چه خاص ) را در راستای اهداف کلی سایت برای هر صفحه به صورت جداگانه انتخاب کنیم (در حدود ۳ تا ۶ کلمه ) سپس این کلمات را طبقه بندی کنیم ، حال اگر کاربر یک کلمه ای را جستجو کند که در سایت شما جزو کلمات کلیدی باشد ، یکی از نتایج جستجو شده سایت مورد نظر شما خواهد بود .کار دیگر برای بهینه سازی سایت این است که مطالب و محتویات سایت را نیز بهینه و طبقه بندی کنیم . استفاده درست از تگ های مختلف در طراحی سایت نیز در بالا بردن سئوی سایت نقش زیادی دارد .

بهینه سازی سایت

چرا انجام بهینه سازی سایت سودمند است؟

ممکن است یک سایت خوب و با تمام امکانات طراحی کرده باشید اما پس از مدتی ببینید که بازدید کنندگان سایت مورد نظر شما به اندازه ای که انتظار داشته اید نرسیده اند. باید این مطلب را مد نظر داشته باشید که اکثر بازدید کنندگان سایت شما از طریق جستجو در موتور های جستجو (مثلا گوگل ) جذب می شوند بنا براین بالا بودن سئو سایت شما در تعداد بازدیدکنندگان از سایت شما تاثیر زیادی دارد .پس برای رفع این مشکل بزرگ باید سایت مورد نظرتان را بهینه سازی کنید .

بهینه سازی سایت

Page rank چیست؟

هر صفحه ی سایت مورد نظر شما در موتورهای جستجو رتبه ی مخصوص به خود را داراست ، که به آن page rank می گویند ، این رتبه بر اساس امتیازی که موتور های جستجو ( مثلا گوگل ) طبق آمار تعداد بازدید کنندگان ، کلمات ، لینک ها و اعتبار سایت شما در نزد سایت های دیگر بدست می آورند صورت می گیرد. گوگل تقریبا هر یک ماه یک بار بر اساس این آمار رتبه های سایت های مختلف را پایین و بالا می برد .

چه کارهایی سئو سایت را پایین می آورد؟

– استفاده از مطالب سایت های دیگر یا کپی کردن مطالب ان ها .

– ایجاد بک لینک منفی .

– اگر CRT ( کاربر پسند بودن یا نبودن سایر را مد نظر قرار میدهد ) سایت پایین بیاید . سئوی سایت نیز پایین می آید .

– هک شدن سایت مورد نظر توسط هکرها

 

فاکتورهایی که موتورهای جستجو برای سایت های مختلف در نظر می گیرند را جدی بگیرید چرا که همین فاکتورها و نکات سئو در بهتر شدن سایت شما و ارتقاء سایت و همچنین جذب بازدید بیشتر بسیار موثر خواهد بود. هستند افرادی که در پیاده سازی این نکات دچار اشتباهاتی در بهینه سازی سایت می شوند.

 

با رعایت این موارد سایت خود را موفق تر از پیش کنید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398