طراحی قالب وردپرس

چرا از HTML5 استفاده کنیم؟

چرا از HTML5 استفاده کنیم؟

زبان پایه ای و استاندارد برای طراحی صفحات وب HTML است  .بسیاری از زبان های برنامه نویسی مانند PHP، asp، و زبان های برنامه نویسی دات نت از قالب HTML برای طراحی استفاده می کنند .تا کنون ورژن های متعددی از HTML ارایه شده است که آخرین آن HTML5 محصول سال ۲۰۰۸ است.

HTML5 حاصل همکاری و مشارکت دو نهاد اصلی استاندارد سازی وب یعنی W3C و the Web Hypertext Application Technology Working Group (WHATWG) است .

یکی از ضعف های عمده نسخه های قبلی HTML وابستگی طراحان به زبان های برنامه نویسی جانبی همچون جاوا اسکریپت و PHP برای قرار دادن تصاویر متحرک و ویدیو و در کل ساخت صفحات کاربرپسند و انعطاف پذیر بود .که این موانع با معرفی HTML5 برداشته شد .یکی از ویژگی های بارز این نسخه از HTML نسبت به نسخه های قبلی اضافه شدن تگ های <video> , <audio> جهت افزودن صوت و تصویر به صفحات می باشد.
از دیگر ویژگی های جدیدی که در این نسخه از HTML وجود دارد :

  • اضافه شدن تگ < canvas > ، برای طراحی اشیا و اشکال به صورت ۲ بعدی .
  • اصافه شدن تگ < video > و < audio > برای اجرای فایل های صوتی و تصویری بدون نیاز به یک نرم افزار جانبی مثل Flash Player .
  • کنترل های جدید فرم مثل calendar , email , date و time اضافه شده اند ، که طراحی و برنامه نویسی فرم ها را بسیار ساده می کند .
  • امکان ذخیره اطلاعات بر روی مرورگر کاربر – این قابیلت تقریبا کار کوکی ها cookie را در صفحات HTML انجام می دهند .

why-html5

دلیل آنکه در حال حاضر در ایران درصد کمی از طراحان وب  از این زبان قوی استفاده می کنند  این است که که افراد در ایران اکثرا از سیستم عامل های ویندوز در ورژن های مختلف استفاده می کنند،مرورگر پیشفرض ویندوز XP اینترنت اکسپلورر ۷ است  . مرورگر های قدیمی از جمله اینترنت اکسپلورر تا ورژن ۷ از این زبان پشتیبانی نمی کنندکه البته قبل ارتقا به ۸ می باشد. بر روی ویندوز سون نیز اینترنت اکسپلورر ۸ به طور پیشفرض وجود دارد که قابل ارتقا به ۹ می باشد. بهترین مرورگر که پشتیبانی قابل قبولی از HTML5 را دارد  اینترنت اکسپلورر۱۰ می باشد که بر روی ویندوز ۸ به صورت پیش فرض وجود دارد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398