طراحی قالب وردپرس

آموزش طراحی وب

با توجه به رشد فضای مجازی و ورود اینترنت به تمامی نقاط جهان این نیاز ایجاد می شود که هر شخص برای خود وب سایتی شخصی داشته باشد و در واقع داشتن یک وبسایت باعث میشود تا شما بتوانید خود را بیشتر به مردم نمایش دهید و به راحتی برای کسب و کار خودتان را معرفی کنید تا بتوانید درآمد بیشتری را در مدت زمان کمتر کسب کنید و یا حتی از رقابایتان پیشی بگیرید. البته باید گفت که ساخت وب سایت قوی نیاز به طراحی وب قدرتمند دارد.
با توجه به ایجاد این نیاز بازار کار برای افراد جدید الورود طراح وب جای کافی را دارد و شما میتوانید از این فضای خالی نهایت استفاده را ببرید و در واقع به یک طراح وب حرفه ای تبدیل شوید تا بتوانید به انواع نیاز هایی که در بازار کار وجود دارد جواب بدهید و درامد خوبی را کسب کنید.
هر لحظه برای شروع این کار دیر است زیرا افراد زیادی به این حوزه وارد شده اند و شما باید به گونه ای کار کنید که بتوانید با آن ها رقابت کنید.
برای اینکه یک وب سایت بنا شود ابتدا یک نفر طراحی صفحه ای که برای سایت نمایش داده میشود را با نرم افزاری مانند فتوشاپ انجام میدهد و در واقع نقشه کشی ساختمان طراحی وب را بر روی برگه ای کامل به دست طراح رابط کاربری میدهد و بقیه پروژه را به دست او میدهد.. این شخص وظیفه دارد تا نقشه ساختمانرا به خود ساختمان تبدیل کند و در واقع پس از اتمام کار این شخص ساختمان شما آماده است ولی هنوز درون آن لوازمی چیده نشده است و آماده تحویل نیست برای درست کردن این بخش برنامه نویس پروژه دست به کار میشود تا خانه لوازم خانه را بپیند و در واقع وبسایت شما را به سرور مچ کند تا با کلیک کاربران بر روی دکمه ای پردازش انحام شود و جوابی برای کاربر نمایش داده شود. شاید از خوتان بپرسید که پس طراح رابط کاربری چه کاری انجام داد؟ طراح رابط کاربری سایت شما را میسازد ولی این سایت نمیتواند هیچ فعالیتی انجام دهد و در واقع پویا نیست فقط شکل یک دکمه وجود دارد ولی با کلیک کردن روی آن اتفاقی نمی افتد.

طراحی رابط کاربری (UI):

به تمام مواردی که کاربر از سایت شما میبیند از جمله تصویر ها، متن ها و تمامی مواردی که روی سایت شما برای دیدن مردم باز است شامل میشود. برای اینکه بتوانید کاربران خود را بیشتر مجذوب کنید و آن ها را در وبسایت خود نگه دارید نیاز دارید تا یک رابط کاربری خوب طراحی کنید. از ویژگی های یک رابط کاربری خوب میتوان به طرح های کرافیکی زیبا و متحرک که با کمک کد نویسی های ایجکس و زبان های دیگر اشاره کرد و یا موارد دیگر مثل ساده بودن طراحی وبسایت برای راحت تر بودن کاربر نیز حائز اهمیت اند. وقتی شما رابط کاربری ساده ای دارید کابران سردرگم نمیشوند و برای کشت و گزار در سایت شما تمایل بیشتری دارند. این برای جذب کاربران بیشتر و ماندگار شدن آن ها بسیار مهم است و میتوند کمک های شایانی به شما در این زمینه بکند.

کدنویسی ماهرانه و قدرتمند:

برای اینکخه بتوانید یک وبسایت زیبا و جذاب برای کاربران داشته باشید نیاز به یک کدنویسی ماهرانه و قدرتمند نیاز دارید. با توجه به زیاد بودن زبان های برنامه نویسی شما معمولا میتوانید چند عدد از آن ها را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و خب برای یک سایت خوب معمولا نیاز به چند نفر کد نویس است با این حال برای راه اندازی یک سایت متوسط شما میتوانید به صورت تحقیقی پروژه خودتان را به پیش ببرید. کد نویسی خوب باعث میشود تا کاربران شما رضایت بیشتری داشته داشته باشند و همین طور در موتور های جستجو بهتر نمایش داده شوید.
این نکته را هم فراموش نکنید که حداقل زبان های پایه ای برنامه نویسی را به صورت حرفه ای یاد داشته باشید این زبان ها در وب معمولا html و css میباشند و با ترکیب این دو میتوانید بخش زیادی از وبسایتتان را بسازید.

برنامه نویسی:

برای انجام برنامه نویسی باز هم شما نیاز به فراگردغتن زبان های برنامه نویسی دارید تا بتوانید سایت خام خود را به یک وبسایت پویا و فعال تبدیل کنید. شما با اینکار به سایت خود روح میبخشید تا برای جذب مخاطبین آماده شوید و کار خود را به صورت رسمی اغاز کنیم. برنامه نویس کاری میکند تا یک کامپیوتر بتواند جلوه های بصری ای که توسط طراح رابط کاربری طراحی شده است را بفهمد و به دستورات صادر شده توسط آن جوابی ارائه کند. زبان های برنامه نویسی مختلف برای کار ها و پروژه های گوناگون مناسب اند و هر کدام میتوانند نیاز هایی از شما را پاسخگویی کنند البته گاهی این زبان ها به کمک هم میتوانند یک طرح را به صورت کامل به شما تحویل دهند. به عنوان مثال شما برای یک بخش از وبسایت خود نیاز دارید که از دو زبان css و php  به صورت هماهنگ و همزمان استفاده کنید. استفاده بیشتر از زبان ها میتواند به اینکه سایت شما بهتر شود و کاربران بهتری برای خود پیدا کند کمک بسیاری بکند.

با این که بعد از اتمام این سه بخش شما میتوانید یک وبسایت را به صورت کامل داشته باشید  ولی هنوز به صورت کامل یک طراحی وب عالی ندارید. برای بالا رفتن یک وبسایت در جستجو های گوگل نیاز به یک متخصص سئو نیز هست تا بتواند کار را به صورت اصولی به پیش ببرد و در بالا بردن رنک وبسایت و جذب مخاطبین به صورت رایگان کمک بسیاری به شما بکند. پس بد نیست تا نیم نگاهی هم به مبحث سئو داشته باشیم تا قدرت آن را در طراحی وب دریابیم:

سئو:

مبحث سئو واقعا مبحث بزرگ و عمیقی است و یک نکته دیگر که آن را از بخض های دیگر متمایز میکند این است که سئو یک برنامه از پیش مشخص شده نیست که جوابی قطعی مانند برنامه نویسی یا کد نویسی به شما بدهد و شما باید برای اینکه در طراحی وب موفقیت بیشتری کسب کنید تجربه بالایی در زمینه سئو داشته باشید. حرفه ای شدن در سئو نیازمند تجربه است و تا حدی میتوان آن را ندریس کرد و یا در شبکه های اجتماعی و گوگل نکات آن را یافت. بیشتر برای اینکه در این زمینه قدرتمند شوید میتوانید از تجربه کسانی که سابقه طولانی ای در این زمینه دارند استفاده کنید.

اهمیت بازاریابی:

بعد از تمامی این موارد هنوز کار تمام نشد و باید تبلیغاتی قوی پشتوانه کسب و کار شما و وبسایتتان باشد تا لینک های بیشتری را تولید کنید و دایره جذب مخاطبین شما بیشتر شود. شبکه های اجتماعی و سوشال مارکتینگ نیز میتوانند کسب و کار شما را از فرش بع عرش برسانند و در مدت زمان کمی برای شما غوغا کنند پس به هیچ عنوان آن ها را دست کم نگیرید و سعی کنید بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید. با توجه به اهمیت تبلیغات و مخصوصا تبلیغات در فضای مجازی و یا شبکه های اجتماعی حتما مهارت های بازاریابی را یاد بگیرید و در مورد آن حداقل چندین مقاله را بخوانید ولی با این وجود بهترین کار استفاده از نکات مهم در این زمینه است که شما میتوانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خودتان را از یک شخص که تجربه کاری در این زمینه دارد بگیرید. معمولا مواردی که در اینترنت نوشته و انتشار میابد پر کاربرد نیستند و وقت زیادی را از شما میگیرند پس چه بهتر که کار را از کاردان آن بپرسید تا شما را در طراحی وب به صورت حرفه ای یاری کنند و به شما تمامی موارد را یاد بدهند.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398