خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

تشریح ساختار سلسله مراتبی قالب وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس صفحات به وجود آمده از فایل‌ها و الگوهای مختلف به هم پیوند داده شده‌اند. هر فایل الگو بخش خاصی از صفحه را نمایش داده، و به صورت ترکیبی، کل محتویات صفحات انحصاری استخراج شده از ادمین  وردپرس را تشکیل می‌دهد. به طور کلی، این‌که کدام فایل الگو به صورت واقعی انتخاب شده است وابسته به یک ساختار درختی مستحکم و واضح همراه با قوانین نام گذاری در ریشه خود است. در ساختار سلسله مراتبی یک الگوی پیش فرض، با فایل‌های الگو که اغلب مشخص‌تر هستند جایگزین شده است. اما بهتر است با ذکر یک مثال به شفافیت و درک بهتر موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.تشریح ساختار سلسه مراتبی وردپرس

فرض کنید یک کاربر صفحه ای به آدرس http://yoursite.com/author/jay  را می‌بیند. در این حالت ابتدا سیستم وردپرس به دنبال فایل الگویی با برچسب author-jay.php در داخل ساختار درختی خود می‌گردد. آن‌گاه اگر فایل پیدا نشد به سراغ فایل author.php می‌رود. همینطور ساختار را کاوش می‌کند تا به فایل archive.php  می‌رسد. در نهایت هم اگر این فایل نیز پیدا نشد از فایل index.php  به منظور رندر کردن اجزای صفحه استفاده می‌کند. به طور کلی هر زمان که یک کاربر صفحه ای از وب ‌سایت شما ببیند سیستم داخلی وردپرس از بخش  پایین ساختار سلسله مراتبی، به دنبال فایل الگوی مورد نظر می‌گردد تا آن را پیدا کند.

اولین نکته قابل تاملی که درباره تم وردپرس باید خدمت شما عارض شویم این است که یک تم برای کارکرد صحیح و منطقی خود نیاز به فایل‌های خاصی دارد. همه این فایل‌ها، فایل های الگو نیستند اما برای کارایی بهتر تم وردپرس وجود این فایل‌ها الزام است.

به عنوان مثال هر تم وردپرس برای کارکرد صحیح خود به ۲ فایل  functions.php و style.css نیازمند است. فایل اول شامل لیستی از توابع است که به منظور سفارشی سازی وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرد. فایل بعدی نیز در کمترین حالت مورد انتظار، شامل اطلاعات پایه درباره تم مانند: نام تم، توضیحات و نام نویسنده و طراح آن می‌باشد. به طور واقعی هر نوع فایل دیگری به غیر از این دو در ساختار پوشه تم شما، یک فایل الگو از انوع مختلفی خواهد بود که در دو یا چند گروه تجزیه شده‌اند. به طور کلی به دو دسته می‌توان آن‌ها را تقسیم بندی کرد. یک سری فایل‌هایی که بیرون حلقه وجود دارند و یک سری دیگر که داخل حلقه هستند.

 

یک قالب خوب تمامی این مراحل را در بر خواهد داشت که تخصص ما طراحی قالب وردپرس به صورت کاملا اصولی می‌باشد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×