خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

ارزیابی کیفیت طراحی قالب وردپرس

در طراحی سایت ،چیزی که حائز اهمیت است،کیفیت طراحی قالب است.اما آنچه در بهبود کیفیت طراحی حائز اهمیت است استفاده از کدنویسی تمیز و با حداقل پیچیدگی است که خود منجر به بهبود سرعت بارگذاری و لود صفحات سایت شما می شود .طراحان سایت حتما این را می دانند که کاربران اینترنتی چیزی حدود ۱۰-۱۲ ثانیه منتظر لود یک سایت می مانند و عدم سرعت بالای لود سایت،باعث دلزدگی آن ها وبازگشت به موتورهای جستجو می شود.در این پست سعی کردیم نکات و آموزش هایی برای سنجش میزان کیفیت طراحی قالب وردپرس سایت خود و اینکه چگونه می توانید در جهت بهبود هر چه بیشتر و رفع نقایص آن گام بردارید ،ارئه کنیم

۱-سنجش سرعت لود صفحه توسط GTMetrix

ابتدا به سایت www.gtmetrix.com بروید و آدرس سایت خود را بزنید تا تست شروع شود .

پس از انجام تست نتیجه آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

using-gtmetrix-to-assess-websites-speed

ارزیابی کیفیت طراحی قالب وردپرس

 

 

در این صفحه با ریز گزارشاتی در باره بخش های پراهمیت سایت مثل سرعت لود ، تعداد ارجاعات و … مواجه می شوید.

 

gtmetrix-for-wordpress-tests

ارزیابی کیفیت طراحی قالب وردپرس

 

 (Page load time) : زمان سرعت لود سایت به ثانیه

(Total page size) : حجم صفحه اول سایت

(Total number of requests) : تعداد درخواست ها به صفحه

بر طبق این گزارشات ،شما از کیفیت طراحی وکد نویسی و ضعف های سایت خود مطلع می شوید ،وبا پیگیری و رفع نقایص موجود ،می توانید در جهت بهینه سازی سایت خود و در نتیجه افزایش سرعت لود صفحات ،گام بردارید.

 

۲-فعال کردن حافظه کش مرورگر

حتما شما هم تا کنون به سایت هایی برخورد کرده اید که شامل انبوهی از فایل های جاوااسکریپت، فیلم و عکس و … می باشند که برای لود شدن کامل یک صفحه از آن مجبور هستید مدت زمان زیادی منتظر بماتید و چه بسا گاهی اوقات این انتظار طولانی باعث شده که قبل از خواندن مطالب سایت، با نارضایتی از آن خارج شوید.

اگر صاحب وب سایتی هستید و نمی خواهید بازدیدکنندگان سایت شما به دلیل ذکر شده،از گشت و گذاز در آن منصرف شوند،باید زمان بارگذاری سایت خود را بهبود بخشید.یک ایده خوب برای کاهش زمان لود صفحات سایت،فعال کردن حافظه کش مرورگر می باشد.با فعال کردن حافظه کش مرورگر،اولین باری که کاربران  صفحه ای را لود می کنند،برخی از فایلهای CSS، HTML، javascript و تصاویرموجود در آن صفحه ،بر روی مرورگر آن ها ذخیره می شود تا زمانیکه برای مرتبه دوم خواستند همان صفحه را بارگذاری کنند دیگر به اندازه بار اول منتظر نمانند.با فعال سازی حافظه کش مرورگر و تست سایت خود در سایت هایی نظیر Google page speed, GTmetrix   شاهد افزایش سرعت لود  سایت خود  خواهید بود

 

برای فعال کردن حافظه کش مرورگر باید فایل های هدر HTTP خود را تغییر داده و برای فایلهای خود تاریخ انقضا تعریف کنید.

باویرایش فایل htaccess موجود در ریشه سایت، می توانید برای فایل های خود نظیر jpg, gif, pdf, css, javascript … تاریخ انقضا تعریف کنید.

 

## EXPIRES CACHING ##

ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access 1 year”
ExpiresByType image/gif “access 1 year”
ExpiresByType image/png “access 1 year”
ExpiresByType text/css “access 1 month”
ExpiresByType application/pdf “access 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access 1 month”
ExpiresByType application/x-shockwave-flash “access 1 month”
ExpiresByType image/x-icon “access 1 year”
ExpiresDefault “access 2 days”

## EXPIRES CACHING ##

۳-طراحی قالبی ساده و مرتبط با موضوع سایت

یکی از عللی که می تواند میزان ترافیک سایت شما را افزایش دهد ،همین موضوع است . یعنی قالبی اختصاصی و منحصربفرد برای سایت خود طراحی کنید که کاملا مرتبط با موضوع فعالیت و محصولاتی باشد که ارائه می کنید.این کاربه گوگل کمک می کند که اصالت سایت شما را تشخیص دهد و در نتایج جستجوی خود ، آن را در نظر بگیرد.

 

۴-بهینه سازی دیتابیس

برای بهینه سازی پایگاه داده خود و برای افزایش سرعت لود صفحات وب خود باید به دو صورت دستی یا با استفاده از پلاگینی مثل DB – Optimize انجام دهید. یک دیتابیس بهینه و بدون بهم ریختگی تا حد بسیار زیادی می تواند سرعت لود وب سایت و همچنین کارایی آن را بالا ببرد.

 

۵-سنجش کیفیت سئو سایت با سایت waroonak.com

به سایت waroonak.com  بروید و آدرس سایت خود را وارد کنید. گزارش آنالیز سایت  بعد از چند ثانیه ،نمایش دائه می شود.

این گزارش شامل میزان ترافیک سایت، محدوده جغرافیایی بازدیدکنندگان آن،میزان محبوبیت در شبکه های اجتماعی مثل Twitter،Facebook،Google و..،نحوه نمایش و سرعت بارگذاری سایت در دستگاه های تلفن همراه ،تنظیمات مربوط به سئوی سایت و اینکه از چه کلمات کلیدی در این رابطه استفاده شده است ،سرعت لود سایت ،تکنولوژی های بکار رفته در آن مثل Programming language،CMS،JavaScript framework و بسیاری موارد دیگر می باشد.

 ۶ – سنجش اعتبار کد توسط validator.w3.org

برای اینکه صحت کدنویسی یک وب سایت بر اساس استانداردهای کنسرسیوم جهانی وب تست شود، می بایست با استفاده از ابزار ارائه شده توسط این نهاد سایت مورد نظر خود را چک کنید. آدرس این ابزار :

http://validator.w3.org

 

امیدواریم به واسطه این موارد وب سایتهای موفقی داشته باشید.

 

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×