کد نویسی HTML5 و CSS

کد نویسی به زبان HTML5 چیست و هدف از به وجود آمدن آن چه بوده است؟

HTML5 یک زبان کد نویسی برای ساختار، طراحی و نمایش محتویات صفحات یک وب‌سایت است. از اهداف اصلی در به وجود آمدن HTML5، پشتیبانی کدها توسط مالتی مدیا، بهینه شدن وب‌سایت ها برای موتورهای جستجو (سئو) و نیز راحت تر شدن کار طراحی سایت‌ها توسط طراحان وب‌سایت‌ها و همچنین طراحی نرم افزارهای کاربردی تحت وب و خدمات برنامه نویسی تحت وب می‌باشد.

کد نویسی html5 و css

 

توجه به وب‌سایت‌های به‌روز و مشهور و پر طرفدار دنیا نشان می‌دهد که HTML از مسیر اصلی خود یعنی برای چیدمان متون و اطلاعات، سپس اشتراک گزاری آن‌ها بین موسسات آموزشی مانند دانشگاه ها و مدارس به وجود آمده بود، فاصله گرفته است و دیگر از HTML برای منتقل کردن اطلاعات بین کاربران سایت‌ها به طور مطلق استفاده نمی‌شود. حال صفحات سایت‌ها به شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه های اینترنتی و… تبدیل شده و همچنین طراحی سایت نیز به یک کار و حرفه رقابتی – تجارتی بسیار گسترده مبدل گردیده است.

کد نویسی و طراحی سایت با تکنولوژی HTML5 امروزه از مزیت‌هایی است که تمامی کدنویسان و طراحان برای بالا بردن سطح کیفیت و جذب هر چه بیشتر مشتری بهتر است به استفاده از آن روی بیاورند.

ویژگی‌های HTML5

HTML همیشه زبان اصلی طراحی سایت در وب بوده است. امروزه HTML5 فناوری جدیدی است که کاهش نیاز برای افزونه‌هایی ویژه مانند ادوب فلش و سیلورلایت که برای مشاهده ویدئوها در بسیاری از صفحات وب و همچنین برخی وب‌سایت‌های انیماتوری مورد استفاده قرار می‌گیرند را مدنظر دارد. HTML5 ما را قادر می‌سازد تا این گونه محتواها را مستقیما در مرورگر مشاهده کنیم و این مورد را می‌توان یکی از هزاران مزیت این فناوری برای طراحی سایت و قالب‌های وردپرس دانست.

علاوه بر این ویژگی مهم، این زبان کد نویسی جدید برای موتورهای جستجو بسیار مناسب‌تر و بهینه‌تر می‌باشد. پس سایتی که با زبان HTML5 نوشته شده باشد از نظر سئو و موتورهای جستجو نسبت به یک سایت معمولی برتری دارد.

طراحان و کدنویسان گروه آرنیکاوب با توجه به اهمیت کد نویسی HTML5 در سئو و همچنین جذب مشتری و بازدید کننده و با تسلط کامل بر این زبان در صورت تمایل و درخواست شما، سایت مورد نظر شما را با زبان HTML5 به صورت فوق حرفه‌ای کد نویسی می‌کنند.

شما می‌توانید جهت سفارش برای کد نویسی HTML5 به بخش ارسال سفارش مراجعه نمایید.

 

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×