خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

را‌ه‌کارهای عملی بهبود لینک‌ سازی در سال 2020

لینک‌ سازی برای اکثر افرادی که در دنیای اینترنت به فعالیت مشغول بوده و کسب‌وکار آنلاین یا وب‌سایت دارند، بسیار مهم است و اهمیت آن را درک می‌کنند؛ چون به کمک این لینک‌ها می‌توانند رتبه خود را در صفحات گوگل بهبود ببخشند. همچنین، داشتن تعداد زیادی لینک خارجی، باعث جلب اعتماد مخاطبان و کاربرها شده و این مساله روی آمار فروش یا بازدید سایت تاثیر به‌سزایی دارد. با وجود این‌که لینک‌سازی در فضای اینترنت بسیار مهم است اما برخی افراد در راستای این موضوع هیچ اقدامی نمی‌کنند و رفته رفته از سایر رقبا جا می‌مانند.

جالب است بدانید، در دنیای اینترنت همان‌قدر که لینک‌سازی خارجی اهمیت دارد، لینک‌سازی داخلی هم مهم است و باید برای آن وقت بگذارید. در هر صورت، لینک‌سازی به بهبود سئو سایت کمک فراوانی می‌کند و بهتر است با برنامه‌ریزی درست و منطقی نسبت به پیاده‌سازی این روش اقدام کنید.

اگر شما هم یکی از صاحبان مشاغل اینترنتی یا تولیدکننده محتوا هستید و دوست دارید درباره استراتژی‌های جدید در ایجاد لینک بیشتر مطالعه کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با آرنیکاوب باشید؛ چون می‌خواهیم اطلاعات به‌روز و معتبری را درباره موضوع لینک‌سازی با شما به اشتراک بگذاریم.

استراتژی جدید لینک‌ سازی 2020

استراتژی لینک‌سازی

استراتژی لینک‌سازی یک تکنیک و روش قدرتمند برای تقویت سئو سایت است که به دو دسته لینک داخلی و لینک خارجی تقسیم می‌شود. در این قسمت هر یک از این مفاهیم را به شکل مختصر تعریف می‌کنیم.

لینک سازی داخلی چیست؟

در این نوع لینک‌سازی شما به صفحات مختلف سایت خودتان لینک می‌دهید؛ یعنی در یک محتوا یا صفحه به محتوا یا صفحه‌ای دیگر از سایتتان لینک می‌زنید. پس دامنه هر دو لینک یکسان است. این روش، تکنیک‌ها و قوانین خاصی دارد که به مرور به آن‌ها مسلط می‌شوید. کاربردهای این روش عبارتند از:

  • مسیریابی کاربر داخل سایت با سهولت بیشتری انجام می‌شود.
  • کمک به تعریف ساختار سایت
  • توزیع اعتبار صفحات یا PA و همچنین، رتبه‌بندی در بین تمام صفحات سایت انجام می‌شود.

لینک‌ سازی داخلی

لینک سازی خارجی چیست؟

در این روش، لینک صفحات وبسایت شما توسط وب‌سایت‌هایی با دامنه‌های مختلف منتشر شده و در بستر وب قرار می‌گیرد؛ پیش‌نیاز گرفتن بک لینک یا لینک خارجی مفید، داشتن محتوای کاربرپسند و جامع است. تعدادی از روش‌هایی که می‌توانید برای گرفتن بک لینک مفید اقدام کنید، در ادامه گردآوری شده است.

  • انتشار محتوای مفید و غنی برای کاربران مختلف و در نظر گرفتن سلیقه مخاطب
  • استفاده از روش رپورتاژ آگهی و مقالات این چنینی برای گرفتن بک لینک
  • ساخت وبلاگ و انتشار پست به شکل منظم و با برنامه‌ریزی مشخص

لینک‌ سازی خارجی

راه‌کارهای عملی و به‌روز در بهبود لینک‌ سازی

درسال‌های اخیر، آپدیت‌های جدیدی از مفاهیم و عملکرد لینک‌سازی توسط توسعه‌دهندگان وب در اختیار ما قرار گرفته‌است، به‌همین‌منظور برای آشنایی شما با این بروزرسانی‌ها سعی کردیم لیست کاملی از روش‌های تدوین لینک‌سازی‌ها تهیه کرده و به‌طور مختصر برایتان توضیح بدهیم.

تولید محتوا به مقدار زیاد

یکی از مهم‌ترین روش‌ها در تدوین استراتژی مناسب جهت بهبود سئو سایت، تولید محتوای فراوان است. یعنی با تولید محتوا می‌توانید منابع مختلفی را در اختیار مخاطب قرار دهید و او هر سوالی داشته باشد به این منابع و مقالات رجوع می‌کند تا پاسخ خود را دریافت کند. از طرفی، برای لینک‌سازی داخلی بسیار مفید است و ایده‌های جدید برای تولید محتواهای بعدی به دست می‌آورید. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید، کیفیت را فدای کمیت نکنید. با سرعت خودتان پیش بروید. رفته رفته بر تعداد مقالات شما اضافه می‌شود و با سلیقه مخاطب هم آشنا می‌شوید.

استفاده از انکرتکست برای لینک دهی

برای حفظ بستر لینک‌ها و آسان‌تر شدن درک ارتباط صفحات مختلف با هم توسط مخاطبین و موتور جستجو باید لینک خود را روی انکرتکست ویژه‌ای قرار دهید. شاید سوال پیش بیاید که ساختن لینک روی عکس مشکلی دارد؟ خیر مشکلی ندارد اما منبع مناسبی برای ایجاد لینک نیست. یک نکته مهم درباره لینک دادن توسط عکس، ذکر جزئیات مختلف در بخش Alt عکس است؛ تمام جزئیات را ذکر کنید. بهتر است یک انکرتکست را دوبار در لینک‌دهی استفاده نکنید. همچنین، به هر صفحه داخلی بیش از یک‌بار لینک ندهید.

لینک دادن به صفحات اصلی پیشنهاد نمی‌شود

دو نکته مهم درباره لینک‌سازی وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه باشید:

  • لینک دادن به صفحه اصلی: لینک دادن به این صفحه توصیه نمی‌شود چون کاری بسیار راحت است و ارزشی ندارد.
  • لینک دادن به تماس با ما: تنها در صورتی که لینک دادن به صفحه تماس با ما ضرورت داشته باشید، لینک‌ سازی را انجام دهید؛ در غیر این صورت، اصلا این کار را نکنید چون فایده‌ای ندارد.

در نظر گرفتن کاربر در حین لینک‌ سازی

به بخش‌هایی از وب‌سایت و محتواهای خود لینک دهید که پیش‌بینی می‌کنید برای کاربر مفید باشد و مخاطب با دسترسی به آن‌ها احساس بهتری پیدا می‌کند. حتما خودتان را در جایگاه بیننده و خواننده در نظر بگیرید؛ دوست دارید کدام بخش‌ها لینک داشته باشند تا مطالعات شما کامل شود؟ کدام قسمت سوال یا چالش‌برانگیز است و نیاز به توضیحات بیشتری دارد؟ برای تکیمل این اطلاعات، از قبل محتوای خوبی مشخص کرده‌اید؟ این سوالات به شما کمک می‌کند لینک‌ سازی خوبی داشته باشید و تجربه کاربری وب‌سایت خود را بهبود ببخشید. به یاد داشته باشید که این لینک‌ها یک سیگنال و روش قدرتمند برای جلب نظر کاربر و موتورهای جستجو است.

لینک‌سازی بین صفحات مختلف

اگر درباره یک موضوع واحد، چندین مقاله و زیرعنوان دارید حتما این مقالات را به یکدیگر لینک دهید تا کاربر به راحتی بتواند به یک مقاله جامع و سازمان‌یافته دسترسی داشته باشد. با این روش، مخاطب بین محتواهای بی‌ربط سردرگم نمی‌شود و با راهنمایی به محتواهای اصلی حس بهتری به سایت شما پیدا می‌کند. بهتر است بین دو عبارت مختلف که ارتباط طولی با هم ندارند، لینک‌سازی نکنید.

تعداد و اهمیت لینک‌ها در یک محتوا

باید به تعداد لینک‌هایی که در یک محتوا قرار می‌دهید دقت کنید. این مقدار یک حداقل و حداکثر دارد. از این مقدار کمتر یا بیشتر هیچ ارزش افزوده‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت. ایجاد لینک، یکی از تاکتیک های سئو است، لینک بیلدینگ (Link Building) که بخش اعظمی از بهینه سازی سایت را شامل می‌شود. تکنیک‌های زیادی در این زمینه وجود دارد اما موارد زیر آخرین دستاوردهای سئو است :

حتما این مقاله را بخوانید: سئو چیست؟

1 –  منابع را ایجاد و گوگل را مطلع کنید

شما می‌توانید با کنار هم قرار دادن یک ویدئو، کاغذ سفید و یا تصویر، گوگل را در رابطه با موضوع مورد نظرتان آگاه کرده و با مردم ارتباط بر قرار کنید. هنگامی که سوالی در رابطه با موضوع مورد بحث به صورت آنلاین مطرح شد، می‌توانید با استفاده از ارسال لینک به این سوال پاسخ دهید.

2 – مطالب فرد دیگری را به روز کنید

سعی کنید از بهترین مطالب خود بازدید کنید و آن را گسترش و بهبود بخشید. شما می‌توانید در عوض ارسال پست مهمان، با مسئول وبلاگ در ارتباط بوده و با استفاده از مطالب خود وبلاگ او را آپدیت کنید.

3 – ایجاد لینک با خرید آگهی‌های تصویری

اخیرا برخی از افراد با خرید آگهی‌های تصویری اقدام به ایجاد لینک کرده‌اند چرا که بر این باورند که این آگهی‌ها نسبت به آگهی‌های نوشتاری از قدرت بیشتری برخوردارند. با استفاده از این آگهی‌ها می‌توانید افرادی را که صاحب وبلاگ هستند یا کسانی را که وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند به سمت خود جذب کنید.

4- کار با متخصصان سئو

بهترین روش برای منتشر کردن مطالب همکاری با متخصصان است. بنابراین قبل از انتشار مطالب از افراد متخصص برای چک کردن و ویرایش مطالب خود کمک بگیرید.

استراتژی لینک‌سازی 2020

5 – در دایرکتوری‌های اینترنتی عضو شوید

سعی کنید در دایرکتوری اشتغال مربوط به سایت‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های معتبر مثل پیوندها عضو شوید. این دایرکتوری‌ها می‌تواند شامل وب‌سایت‌های مربوط به فهرست‌های اینترنتی مانند DMOZ و امثال‌هم باشد.

سخن پایانی

در این مطلب درباره موضوع استراتژی جدید در ایجاد لینک صحبت کردیم. چندین سال قبل، لینک‌سازی هنوز به شکل امروزی در بین کاربران فعال وب و اینترنت جا نیفتاده بود و برخی افراد با استفاده غیرمنطقی از این فضا به نفع خود بهره می‌بردند اما حالا وضعیت متفاوت است. گوگل شرایط ارزیابی لینک‌ها را سخت‌تر کرده و باید از این قوانین پیروی کنید. بهترین راه برای لینک‌سازی درست و مطابق با شرایط فعلی گوگل، استفاده از استراتژی‌های لینک‌ سازی است.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×