خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

روش های منسوخ طراحی سایت

در این مطلب به روش های منسوخ طراحی سایت می پردازیم که توصیه می شود از آنها در طراحی استفاده نکنید.

آیا وبسایت شما قدیمی شده است؟

چند چیز مانع ارتباط با نشان تجاری شما می­شود که یکی از آن ها وبسایت بد است.

برای بیشتر مشتریانی که به سایت شما سر می­زنند، تنها ۱۵ ثانیه و یا کمتر زمان می­برد تا صفحه اصلی را ­بینند و سپس از آنجا بروند. این بدین معنی ست که شما برای جلب نظر مشتری و ارائه اطلاعاتی که برای سرمایه گذاری در نشان تجاری شما نیاز دارد، تنها ۱۵ ثانیه وقت دارید.

متاسفانه بسیاری از گروه های تجاری از عناصر قدیمی و غیرجذاب طراحی وبسایت استفاده می­کنند و  با اینکار تعداد بیشتری از مشتریان را در نگاه اول به وبسایت از دست می­دهند.

آیا سرعت تغییر وبسایت شما بالا است؟ آیا از میزان ترافیک ماهانه خود ناراضی هستید؟ شاید از روش­های قدیمی طراحی وب استفاده می­کنید.

۶ روش طراحی وبی که نباید انجام داد:

  1. وبسایت های ناسازگار با تلفن همراه

مطالعات اخیر نشان می­دهد که که بیش از  نیمی از تحقیقات محلی با تلفن­های همراه انجام شده است. این بدین معنی است که بدلیل اینکه تلفن همراه قابلیت نشان دادن تمامی اطلاعات وبسایت را ندارد، شما بسیاری از مشتریان بالقوه را از دست می­دهید.

تحقیقات گوگل نشان داده است که وسایت هایی که هنوز سازگار با موبایل نیستند کاربران زیادی را از دست می دهند و این شرکت برای چنین وبسایت هایی جریمه هایی درنظر گرفته است.

اگر هنوز قابلیت ریسپانسیو را قبول ندارید، این را بدانید که بسیاری از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

روش های منسوخ طراحی سایت

  1. طراحی شلوغ

وبسایتهایی که طراحی شلوغی دارند، با جزئیات زیاد و بهم ریخته بازدیدکنندگان را فراری می­دهند. اگر کاربران متوجه ایده های شما برای برند موجود در سایت نشوند خیلی سریع  از سایت خارج می شوند.

طراحی ساده و پربازده در برقراری ارتباط موثرتر است و به سادگی آنچه را نشان می­دهد که شما می­توانید برای مشتریان انجام ­دهید.

روش های منسوخ طراحی سایت

بازدیدکنندگان نمی­توانند زمان زیادی را بصورت آنلاین منتظر بمانند و اطلاعاتی را که می­خواهند پیدا کنند. آنها سریع از وبسایت شما خارج می­شوند و سراغ رقبای شما می­روند.

  1. فونت­های قدیمی

طراحی وبسایت می­تواند اطلاعات زیادی را در مورد نشان تجاری شما را بیان کند. هنگامی که وبسایت شما کاملا نشان دهنده موضوع خاصی است، باید توان  پاسخگویی به سرویس یا محصولی را برای بازدیدکنندگان داشته باشید.

فونت­های قدیمی کاملا نمایانگر این هستند که تیم طراحی شما به روز نیست. فونت­های Comic Sans, Times New Roman and Arial را در نظر بگیرید.

روش های منسوخ طراحی سایت

شیوه ­های طراحی مانند زاویه غیر قائم یا نقش برجسته در متن صفحه اصلی نشان دهنده این هستند که شرکت شما حرفی برای گفتن دارد.

  1. علائم برجسته

دیدن علائم برجسته بنظر کاربران خسته کننده ترین عنصر وبسایت است که با تلفن­ های همراه سازگار نیست و باعث می­شود صفحه دیرتر باز شود و در دسترسی به اطلاعات مورد نیاز کاربر اختلال ایجاد کند.

از علائم برجسته در وبسایت استفاده نکنید چرا که ارزش خاصی ندارند. اگر نمی­خواهید از این علائم برای صفحه اصلی استفاده کنید، ابتدا با تمام چیزهایی که دارید بجنگید.

راه­های بهتری برای مطرح شدن بین مردم وجود دارد.

  1. پخش خودکار موسیقی

با توجه به اینکه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان در مکان­های عمومی و با تلفن­های همراه خود به سایت شما می­ آیند و از هدفون استفاده می­کنند، پخش خودکار موسیقی، برای بازدیدکنندگان ناخوشایند است.

بازدیدکنندگان خیلی سریع کلید قطع صدا را پیدا می­کنند و از وبسایت شما بیرون می­ آیند و فراموش می­کنند که اینجا آمده بودند.

  1. تصایر نامناسب

 

ارزش عکس: تصویر چارچوب

استفاده از ابزار دیداری در بازاریابی، راهبردی جهانی برای جذب بازدیدکننده است. با وجود این، بیشتر شرکت­ها با در نظر داشتن اینکه این تصویر را با صرف بسیار کمی هزینه و یا هیچ هزینه ای کجا قرار دهند، در تلاش هستند که بودجه ای را به این کار تخصیص دهند.

پیدا کردن تصویری عالی با هزینه کم یا حتی هیچ حتمی است با وجود این تصاویر غیر واقعی در سایت­های شلوغ عکاسی راهی نیست که باید انتخاب کرد.

انتخاب تصویری بد و تقلبی برای صفحه اصلی شرکت، به سرعت اعتبار نشان تجاری شما را از بین می­برد. تصویر بد تاثیر بسیار بدی روی بازدیدکنندگان وبسایت می­گذارد.

روش های منسوخ طراحی سایت

تصاویر مضحک موجب خنده شما می­شود و این ایده را در ذهنتان بوجود می آورد که این کار را برای وبسایت خود انجام ندهید.

رهایی یافتن از این عناصر در صفحه اصلی، نقطه آغاز بزرگی در مدرن کردن وبسایت و ارائه تجربه بهتری به بازدیدکنندگان است.

 

چه عناصری در وبسایت، شما را ناراحت می­کنند؟

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×