خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

عناصر بصری در طراحی سایت که باید حواستان به آن‌ها باشد!

چند چیز مانع ارتباط با نشان تجاری شما می­‌شود که یکی از آن ها استفاده از عناصر بصری نادرست در طراحی سایت است؛ متاسفانه بسیاری از گروه‌های تجاری از عناصر قدیمی و غیرجذاب طراحی وبسایت استفاده می­کنند و با اینکار تعداد بیشتری از مشتریان را در نگاه اول به وبسایت از دست می­‌دهند.

برای بیشتر مشتریانی که به سایت شما سر می­زنند، تنها 15 ثانیه و یا کمتر زمان می­برد تا صفحه اصلی را ­بینند و سپس از آنجا بروند. این بدین معنی ست که شما برای جلب نظر مشتری و ارائه اطلاعاتی که برای سرمایه گذاری در نشان تجاری شما نیاز دارد، تنها 15 ثانیه وقت دارید.

آیا سرعت تغییر وبسایت شما بالا است؟ آیا از میزان ترافیک ماهانه خود ناراضی هستید؟ شاید از روش­های قدیمی طراحی وب استفاده می­کنید. در این مطلب از آرنیکاوب به عناصر بصری در طراحی سایت که باید حواستان به آن‌ها باشد، می‌پردازیم که توصیه می‌شود آن‌ها را رها کنید و در طراحی سایت خود از آن ها استفاده نکنید.

عناصر بصری مهم در طراحی سایت

  1. وبسایت های ناسازگار با تلفن همراه

مطالعات اخیر نشان می­دهد که که بیش از  نیمی از تحقیقات محلی با تلفن­های همراه انجام شده است. این بدین معنی است که بدلیل اینکه تلفن همراه قابلیت نشان دادن تمامی اطلاعات وبسایت را ندارد، شما بسیاری از مشتریان بالقوه را از دست می­دهید.
همچنین ربات‌های گوگل هنگام بررسی وبسایتی که برای دستگاه‌های مختلف واکنش‌گرا نیست، امتیاز کمی به آن‌ها می‌دهند و این امر ممکن است به ضرر شما تمام شود و ممکن است گوگل شمارا جریمه و از نتایج خود برای کاربرحذف کند. همچنین برای بررسی واکنش‌گرا بودن سایت خود نسبت به دستگاه های متفاوت می‌توانید از سایت دیزاین ریس‍پانسیو چکر کمک بگیرید که به صورت رایگان ریسپانسیو بودن وبسایت شمارا بررسی می‌کند.

اگر هنوز قابلیت ریسپانسیو را قبول ندارید، این را بدانید که بسیاری از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

روش های منسوخ شده در طراحی سایت

 

  1. طراحی شلوغ

وبسایتهایی که طراحی شلوغی دارند، با جزئیات زیاد و بهم ریخته بازدیدکنندگان را فراری می­دهند. اگر کاربران متوجه ایده های شما برای برند موجود در سایت نشوند خیلی سریع  از سایت خارج می شوند.طراحی ساده و پربازده در برقراری ارتباط موثرتر است و به سادگی آنچه را نشان می­دهد که شما می­توانید برای مشتریان انجام ­دهید.بازدیدکنندگان نمی­توانند زمان زیادی را بصورت آنلاین منتظر بمانند و اطلاعاتی را که می­خواهند پیدا کنند. آنها سریع از وبسایت شما خارج می­شوند و سراغ رقبای شما می­روند.

روش های منسوخ طراحی سایت

 

  1. فونت­های قدیمی

از دیگر روش های منسوخ طراحی وبسایت می‌توان به استفاده از فونت های قدیمی نام برد. طراحی وبسایت می­تواند اطلاعات زیادی را در مورد نشان تجاری شما را بیان کند. هنگامی که وبسایت شما کاملا نشان دهنده موضوع خاصی است، باید توان  پاسخگویی به سرویس یا محصولی را برای بازدیدکنندگان داشته باشید.فونت­های قدیمی کاملا نمایانگر این هستند که تیم طراحی شما به روز نیست. فونت­های Comic Sans, Times New Roman and Arial را در نظر بگیرید.
شیوه ­های طراحی مانند زاویه غیر قائم یا نقش برجسته در متن صفحه اصلی نشان دهنده این هستند که شرکت شما حرفی برای گفتن دارد.

  1. علائم برجسته

دیدن علائم برجسته بنظر کاربران خسته کننده ترین و یکی از روش های منسوخ شده در طراحی سایت است که با تلفن­ های همراه سازگار نیست و باعث می­شود صفحه دیرتر باز شود و در دسترسی به اطلاعات مورد نیاز کاربر اختلال ایجاد کند.از علائم برجسته در وبسایت استفاده نکنید چرا که ارزش خاصی ندارند. اگر نمی­خواهید از این علائم برای صفحه اصلی استفاده کنید، ابتدا با تمام چیزهایی که دارید بجنگید. راه­های بهتری برای مطرح شدن بین مردم وجود دارد.

  1. پخش خودکار موسیقی

با توجه به اینکه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان در مکان­های عمومی و با تلفن­های همراه خود به سایت شما می­ آیند و از هدفون استفاده می­کنند، پخش خودکار موسیقی، برای بازدیدکنندگان ناخوشایند است.بازدیدکنندگان خیلی سریع کلید قطع صدا را پیدا می­کنند و از وبسایت شما بیرون می­ آیند و فراموش می­کنند که اینجا آمده بودند.

  1. تصایر نامناسب

استفاده از ابزار دیداری در بازاریابی، راهبردی جهانی برای جذب بازدیدکننده است. با وجود این، بیشتر شرکت­ها با در نظر داشتن اینکه این تصویر را با صرف بسیار کمی هزینه و یا هیچ هزینه ای کجا قرار دهند، در تلاش هستند که بودجه ای را به این کار تخصیص دهند.پیدا کردن تصویری عالی با هزینه کم یا حتی هیچ حتمی است با وجود این تصاویر غیر واقعی در سایت­های شلوغ عکاسی راهی نیست که باید انتخاب کرد.انتخاب تصویری بد و تقلبی برای صفحه اصلی شرکت، به سرعت اعتبار نشان تجاری شما را از بین می­برد. تصویر بد تاثیر بسیار بدی روی بازدیدکنندگان وبسایت می­گذارد.

تصاویر مضحک موجب خنده شما می­شود و این ایده را در ذهنتان بوجود می آورد که این کار را برای وبسایت خود انجام ندهید.رهایی یافتن از این عناصر در صفحه اصلی، نقطه آغاز بزرگی در مدرن کردن وبسایت و ارائه تجربه بهتری به بازدیدکنندگان است. هم‌چنین باید درنظر داشته باشید که یکی کادر بندی و چهارچوب عکس و تصوی یکی از نشانه های زیبایی شناختی و ارزش عکس محسوب می‌شود، پس در انتخاب عکس و کیفیت آن دقت لازم را داشته باشید.

 

یک روش منسوخ شده دیگر در طراحی وبسایت

 

 

چه عناصری در وبسایت، شما را ناراحت می­کنند؟

حال وقت آن است که با توجه به موارد ٰذکر شده لیستی از روش ها و ویژگی‌های منسوخ شده که در طراحی وبسایت خود به‌کار بردید تهیه کنید و نسبت به بروزرسانی و ویرایش آن اقدام کنید، در همین جهت شما می‌توانید مقالات آرنیکاوب را درخصوص طراحی وبسایت مشاهده کرده و از آن‌ها بهره ببرید.
هم‌چنین می‌توانید از متخصصان و مشاوران آرنیکاوب کمک گرفته و تحولی عظیم برای طراحی مجدد وبسایت خود به ارمغان بیاورید. برای این منظور به صفحه سفارش طراحی سایت در مشهد و سایر کشور مراجعه کنید.

 

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×