خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

خطاهای رایج در طراحی سایت را بشناسید!

امروزه با پیشرفت پیوسته دنیای دیجیتال، مشتریان هم رفتار خود را با این دنیای جدید مطابقت داده و آمار خرید‌های اینترنتی و از این قبیل، هرروز بالا‌تر می‌رود. به همین خاطر این روزها به مالک هر کسب و کاری از کوچک تا بزرگ توصیه می‌شود که یک وب‌سایت اینترنتی مناسب برای خود تهیه کند. در طی فرآیند طراحی یک سایت ممکن است خطا‌های ساده‌ای را مرتکب شوید که باعث از دست دادن مخاطب یا مشتری سایت شما شود. در ادامه همراه آرنیکاوب باشید تا شما را با تعدادی از خطاهای رایج در طراحی سایت آشنا کنیم.

خطاهای رایج در طراحی سایت

انجام اشتباهات زیر به سادگی می‌توانند میزان بازدید از سایت شما را کاهش دهند. با وجود فعالیت رقبای قوی در همه زمینه‌ها، شما باید تمرکز خود را روی جزئیات بگذارید و از هیچ کمبودی چشم‌پوشی نکنید.

بررسی رایج ترین خطاها در طراحی سایت

خطاهای ظاهری در طراحی سایت

 

استفاده از فونت نامناسب

از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی سایت باید به آن توجه کنید، فونتی است که برای مطالب سایت خود انتخاب می‌کنید. هنگام انتخاب فونت از فونت‌های خوانا استفاده کنید تا بازدیدکننده بتواند به راحتی از مطالب سایت استفاده کند. بهتر است که در همه‌ی بخش‌های سایت خود از یک نوع فونت استفاده نکنید، بلکه سعی کنید از فونت‌های متفاوت استفاده کرده و به ظاهر سایت تنوع بخشید. به این نکته هم توجه داشته باشید که فونت انتخابی شما، سایز مطلوبی داشته باشد و خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نباشد.

استفاده از قالب نامناسب

همانطور که می‌دانید، قالب همان چهارچوب اصلی سایت شماست. اولین چیزی که توجه کاربر را هنگام ورود به سایت شما جلب می‌کند قالب سایت است. پس تهیه یک قالب خوب امری مهم برای طراحی یک سایت مناسب به شمار می‌آید. به همین دلیل برای خریدن قالبی که متناسب با محتوای سایتتان باشد خوب تحقیق کنید و فقط به دلیل ارزان یا رایگان بودن یک قالب آن را برای سایتتان انتخاب نکنید.

استفاده از رنگ آزاردهنده برای پس‌زمینه سایت

از بارز‌ترین خطاهایی که می‌توانید در طراحی سایت خود مرتکب شوید استفاده از رنگ‌های آزار‌دهنده برای پس زمینه سایتتان است. نباید برای پس زمینه از رنگ‌هایی مثل قرمز یا مشکی و به طور کلی از رنگ های تیره و جیغ استفاده کنید؛ چون این رنگ‌ها مخصوصا در شب برای چشم بسیار آزاردهنده‌اند و باعث می‌شوند تعداد کاربرانی که از سایت شما بازدید می‌کنند کم شود.

 استفاده از متن‌های تو‌در‌تو

مطلبی که در سایتتان بارگذاری می‌کنید نباید مثل یک مقاله پشت سر‌هم و طولانی باشد؛ بلکه باید از تکنیک‌های متن‌های تودرتو استفاده کنید. یرای مثال می‌توان به استفاده از تیتر‌ها، استفاده از ارتجاعات و پاراگراف‌های کوتاه اشاره کرد.

فاصله‌گذاری‌های نادرست

می‌توانیم فاصله‌ گذاری‌هایی را که باید در مطالب سایت رعایت کنیم، را به سه دسته‌ی کلی تقسیم کنیم.

  1. فاصله بین کلمه‌های محتوا: استفاده درست از فاصله و نیم‌فاصله در مطالب سایت.
  2. فاصه بین خطوط محتوا: فاصله‌ی بین خطوط باید مناسب باشد. اگر فاصله‌ی بین خطوط مطالب خیلی کم یا زیاد باشد، چشم کاربر خسته شده و از خواندن ادامه مطلب امتناع می‌کند.
  3. فاصله بین المان‌های سایت: یکی از سخت‌ترین بخش‌ها در طراحی سایت گذاشتن فاصله‌ی مناسب اطراف المان‌های سایت است. این فاصله‌ها باید به گونه‌ای باشند که المان‌های سایتتان به راحتی قابل تشخیص باشند و در عین حال فضای سفید زیادی بین و اطراف المان‌ها وجود نداشته باشد.

عدم استفاده از بیوگرافی

فرقی نمی‌کند که یک سایت فروشگاهی را اداره می‌کنید یا یک سایت خدماتی. بدون توجه به نوع سایتتان حتما قسمت بیوگرافی یا درباره ما را در سایت خود قرار دهید چون باعث جلب اعتماد و احساس شناخت بیشتر کاربر نسبت به شما می‌شود.

تبلیغات زیاد

به طور کلی استفاده از تبلیغات و آگهی‌های زیاد برای کاربران آزاردهنده است. پس اگر از طریق تبلیغات هم کسب درآمد می‌کنید، با برنامه و به صورت ملایم از تبلیغات روی سایت خود استفاده کنید. سعی کنید این استفاده تا حدی باشد که محتوای خودتان را پوشش ندهد و ارزش آن را پایین نیاورد.

تبلیغات زیاد در سایت

منو‌های ضعیف

منو سایت شما نه باید آنقدر شلوغ باشد که کاربر را گیج کند، نه آنقدر ساده و خلوت که کاربر فکر کند در سایت شما محتوای چندانی وجود ندارد. پس اعتدال را در زمنیه قرار دادن منو‌ها رعایت کنید. موارد اصلی و کاربردی را جلوی دید مخاطب قرار دهید.

استفاده از موسیقی پس‌زمینه

یکی دیگر از اقدامات غیر‌حرفه‌ای که ممکن است انجام شود، قرار دادن موسیقی در پس‌زمینه وب سایت است. با توجه به اینکه کاربران شما سلیقه‌های متفاوتی دارند، باید از هر گونه اقدامی که گروهی از کاربران را راضی و گروهی دیگر را ناراضی نگه‌ دارد اجتناب کنید.

سادگی یا پیچیدگی زیاد مطالب

در نظر داشته باشید که اگر مطالبی که در سایت خود قرار می‌دهید خیلی ساده باشند، باعث می‌شوند کاربر کسل شده و حوصله‌اش سر برود. و اگر مطالب سایت شما خیلی پیچیده باشد کاربر چیزی متوجه نمی‌شود و دیگر از سایت شما بازدید نخواهد کرد. پس در قرار دادن مطالب در سایت خود دقت داشته باشید که محتوای تولیدی شما با کیفیت بالا اما به صورت رسا بیان شده باشد.

حذف قابلیت جست و جو برای کاربر

قابلیت جست و جو یکی از ابزار‌های مهم برای کاربر است و با وجود این قابلیت کاربر می‌تواند راحت‌تر به مطلب مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. پس حتما این قابلیت را در اختیار بازدیدکننده‌های سایت خود قرار دهید.

باز شدن لینک‌ها در پنجره‌های جدید

از مواردی که استفاده از سایت را برای کاربر سخت و طاقت فرسا می‌کند، باز شدن هر لینک در یک صفحه‌ی جدید است. این گونه کاربر سردرگم می‌شود و هدف اصلی خود از ورود به سایت شما را فراموش می‌کند. پس در نظر داشته باشید که در طی مسیر طراحی سایت خود این اشتباه را انجام ندهید.

سرعت پایین وب سایت

سرعت لود سایت یکی از فاکتورهای مهم سایت برای مخاطبین می‌باشد. اگر سرعت سایتتان پایین باشد، حتی اگر شما دقیقا محتوای مطلوب توسط کاربر را فراهم کرده باشید، کاربر به سایت دیگری مراجعه می‌کند. پس سرعت سایت خیلی در جذب مخاطب برای شما تأثیر خواهد داشت.

سرعت سایت

عدم در نظر گرفتن پشتیبانی برای سایت خود

یک سایت مناسب باید راه‌هایی را برای برقراری ارتباط در اختیار کاربر بگذارد. در صورتی که هنگام ایجاد مشکل کاربر احساس کند هیچ راه ارتباطی با مدیر یک مجموعه ندارد اعتماد او سلب شده و به سایت شما مراجعه نخواهد کرد.

قرار ندادن امکان تبادل نظر میان کاربران

یکی دیگر از راه‌هایی که توسط آن می‌توانید اطمینان و رضایت مشتری خود را جلب کنید قرار دادن امکان ارسال نظر برای کاربران است. به عنوان مثال زمانی که کاربران بتوانند نظر دیگران را درباره یک محصولی که شما ارائه کرده‌اید بخوانند، می‌توانند با خیال راحت‌تر از شما خرید کنند. در واقع حذف این امکان، بی اعتمادی کاربر را به دنبال دارد.

خدمات طراحی سایت در مشهد آرنیکاوب

شرکت آرنیکاوب با بیش از 13 سال سابقه در این حوزه، خدمات طراحی سایت در مشهد و سایر کشور انجام می‌دهد. اگر قصد دارید سایتی بی‌نقص و بدون ایرادات کدنویسی و کاملا بهینه داشته باشید، قطعا شرکت آرنیکاوب یکی از بهترین گزینه‌های شما خواهد بود.

سخن پایانی

شاید اشتباهات گفته شده به نظر شما جزئی و بی تاثیر باشند اما مخاطبان همیشه به دنبال بهترین ارائه هنده خدمات هستند. اگر خطاهای رایج در طراحی سایت را به طور کامل از بین ببرید می‌توانید شاهد افزایش چشمگیر کاربران سایت خود باشید.

 

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×