خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

روش های ایجاد جامعه مجازی برای کسب و کار

چگونه یک جامعه مجازی برای کسب و کار خود ایجاد کنید

ایجاد جامعه مجازی : در میان صاحبان کسب و کار آنلاین ، همواره صحبتی وجود دارد که سئو مرده است یا لینک سازی منسوخ شده است. راه برپا کردن یک کسب و کار موفق آنلاین ، ایجاد جامعه مجازی در اطراف آن است .

روش های ایجاد جامعه مجازی برای کسب و کار

در حال حاضر این گفته احمقانه است .حقیقت این است که روز به روز ، نحوه بهینه سازی موتورهای جستجو در حال تغییر است اما سئو و لینک سازی برای کسب و کارهای آنلاین همچون گذشته بسیار با اهمیت است . فقط این که این روزها روش انجام کارها تغییر کرده است . در حال حاضر ، راهی برای ادغام تمامی قطعات و ایجاد  جامعه مجازی در اطراف کسب و کار شما وجود دارد .

فواید ایجاد جامعه مجازی برای کسب وکار شما

 • ایجاد جامعه مجازی ، کسب و کار شما را مرکز توجه قرار می‎دهد

در محیط وب ، فروشندگان از هر چیزی که آپدیت‎های الگوریتم جستجو بر سر راه آن‎ها قرار می‎دهد ، آزرده می‎شوند . این لزوما چیز بدی نیست اما به طور مستمر پیگیری آنچه گوگل در آینده انجام می‎دهد ، ممکن است در وهله اول شما را از مسیر بسیاری از دلایل داشتن یک وب سایت شخصی  و اینکه کسب و کارتان چیست ، دور کند .

در پایان ، اگر شما یک جامعه قوی برای نام تجاری خود داشته باشید ، هیچ کدام از  موتورهای جستجو از جمله گوگل نمی‎توانند شما را نادیده بگیرند .

 • یک جامعه آنلاین به کسب و کار شما ارزش می‎دهد

زمانی که برای کسب و کار خود یک اجتماع آنلاین برپا می‎کنید ، انگیزه فوق‎العاده‎ بالایی در ارائه خدمات به مشتریان ، افزایش محصولات و بهبود مدل کسب و کار خود به دست می‎آورید . تمامی این چیزها به کسب و کار شما ارزش می‎دهد .

 • یک جامعه آنلاین برای کسب و کار ، می‎تواند به شما انگیزه تلاش کردن بدهد

بسیاری از منابع و تحقیقات ، در جهت برپا کردن یک اجتماع آنلاین برای یک کسب و کار هستند . این تنها در مورد محتوی و بازاریابی رسانه‎های اجتماعی نیست . این در باره استراتژیک بودن است . زمانی که یک اجتماع آنلاین برپا می‎کنید ، این فرآیند به شما کمک می‎کند به وضوح اهداف کسب و کار خود را شناسایی کنید ، چیزی است که می‎توانید با استفاده از آن رسیدن به یک کسب و کار موفق را  ساده سازید .

اگر این کار را به خوبی انجام دهید ، ایجاد یک اجتماع شما را از جمعیت بازاریابان آنلاین جدا می‎کند .

کاری که انجام می‎دهید و چیزی را که حمایت می‎کنید در شلوغی جمعیت ، کشف خواهد شد .

چگونگی ایجادجامعه مجازی برای کسب و کار خود:

اهداف کسب و کار خود را مشخص کنید

ایجاد جامعه مجازی در اطراف کسب و کارتان ،با  تصمیم گیری در باره آنچه به وسیله بیزینس خود قصد انجام آن را دارید ، آغاز می‎شود . در باره اهداف کسب و کار خود فکر کنید . می‎خواهید مردم چگونه شما را ببینند ؟ در اینجا چیزهایی هست که راجع به آن فکر کنید .

 • چه چیزی شما را از دیگران متمایز می‎کند ؟ پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما چیست ؟
 • چه کاری انجام می‎دهید و چرا انجام می‎دهید ؟ داستان شما چیست ؟
 • دیدگاه شما در باره کسب و کارتان چیست ؟در ۵ سال آینده آن را در چه جایگاهی می‎بینید ؟
 • مشتریان شما چه کسانی هستند ؟

افراد تیم خود را انتخاب کنید

ساخت یک جامعه زمان و سعی و تلاش نیاز دارد . شما در این مسیر ملزم به مواجهه با تعداد کمی موانع هستید . داشتن یک تیم خوب در کنار شما ، چه کمکی می‎تواند بکند ؟ برخی افرادی که نیاز خواهید داشت :

ایجاد یک جامعه آنلاین شوخی نیست . آیا افراد تیم شما نقش مربوط به خود را درک می‎کنند ؟ شما نیاز به یک نفر دارید برای :

 • مدیریت پروژه
 • مدیریت ارتباطات
 • طراحی
 • تولید محتوی
 • سئو
 • بازاریابی ایمیلی
 • مطالعه و یادگیری روند صنایع

استراتژی خود را توسعه دهید

ایجاد یک جامعه آنلاین مهمترین قسمت داشتن یک استراتژی بازاریابی قابل اجرا است . درباره آن فکر کنید .

مبارزات شما . برای دستیابی به اهداف کسب و کارتان از چه چیزی بهره می‎گیرید ؟ پست‎های وبلاگ ؟ ویدئو ؟ اینفوگرافیک ؟

چه مدت طول می‎کشد تا کاری که انجام می‎دهید شما را به هدفتان برساند ؟

تلاش و تعهدات کنونی شما با اهداف نهایی شما ، مطابقت دارد ؟ آیا در مسیر درست حرکت می‎کنید ؟

صنعت خود را درک کنید

یکی از مهمترین چیزها  زمانی که یک اجتماع آنلاین ایجاد می‎کنید این است که از آنچه در اطراف شما اتفاق می‎افتد ، آگاه باشید .

دانش مربوط به صنعت خود را به آغوش بکشید و خلاق ، نو آور و فرز باشید . هر زمان و در هر کجا وقایع را یاد بگیرید . با افراد هم پیشه خود روابط دوستانه برقرار کنید و مطالعه داشته باشید . هرگز مطالعه را ترک نکنید .

ارزش ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید

ارزش در این‎جا به چیزهای ملموس مانند پست‎های وبلاگ ، اینفوگرافیک ، ویدئو ، تمرکز روی تجربه مشتری و ایجاد دسترسی به وب سایت شما ، اشاره دارد . برای اجاد یک جامعه آنلاین ، دو نوع محتوا می‎تواند ایجاد و به اشتراک گذاشته شود :

 • محتوای بنیادی

محتوای بنیادی به محتوای ثابت شکیل  مانند چیزی که معمولا در صفحات اصلی وب سایت خود از جمله صفحه اصلی می‎گذارید اشاره دارد . این در درجه اول بر روی پیشرفت شخصی به جای توجه به نیازهای مردم ، تمرکز دارد .

 • محتوای اجتماعی

از سوی دیگر ، محتوای اجتماعی شاره به محتوایی دارد که به صورت پویاتری نام تجاری شما را غیر مستقیم ترویج می‎دهد.این در درجه اول بر روی دانش و آگاهی شما و تخصص‎های حرفه ای و کمک به مردم برای حل مشکلاتشان تمرکز دارد .

 

ایجاد یک جامعه آنلاین برای کسب و کار شما ،می‎تواند یک مزیت بزرگ باشد به خصوص با توسعه شبکه‎های اجتماعی . هر چند، این کار به آسانی آنچه به نظر می‎رسد نیست . امیدواریم مراحل بالا ، شما را به خوبی راهنمایی کند.

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×