شرایط استفاده از خدمات آرنیکاوب

شرایط انجام پروژه و انجام پشتیبانی پس از تحویل پروژه در آرنیکاوب :

 1. آرنیکاوب موظف است که پروژه مشتری را در زمان مقرر آماده سازی کرده و تحویل دهد.
 2. آرنیکاوب موظف است فراتر از مبلغی که به مشتری اعلام کرده است، چیزی دریافت نکند.
 3. مشتری موظف است کلیه مبالغ تعهد شده در توافقات ایمیلی و مکتوب را طبق قرار و زمان قبلی، به آرنیکاوب پرداخت نماید.
 4. در صورت عدم انجام تعهدات مالی توسط مشتری، آرنیکاوب می تواند پروژه مشتری را تعلیق نماید.
 5. آرنیکاوب به مشتریانی که خدمات خارج از قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه می دهند، خدمات نمی دهد.
 6. در صورت بروز هر گونه مشکل در استفاده از خدمات آرنیکاوب، مراتب فقط از طریق صفحه پشتیبانی قابل پیگیری است.

شرایط استفاده از سرویس هاست اجاره ای آرنیکاوب به شرح ذیل است :

1. تا 30 روز مشتری فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست ، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد .
2- استفاده محدود از امکانات سرویس :  مشتری  محدود به میزان استفاده از امکانات  مشخص شده  ( مانند میزان پهنای باند ، میزان فضا ، تعداد ایمیل ، تعداد ساب دومین و … )  در سرویس خریداری شده  می باشد و در صورت مصرف بیش از حد مجاز تعیین شده ، سرویس بحالت تعلیق در آمده و مشتری مجبور است که سرویس خود را ارتقا دهد .
3- استفاده از سرویسهای ایمیل :
 مشتری با شرایط زیر می تواند از سرویسهای ایمیل بهره ببرد :

 • در هر ساعت بیشتر  از 100 ایمیل  نفرستد . این محدودیت جهت کارایی سرویس گذاشته شده است .
 • هر ایمیل نباید بیش از 20 گیرنده داشته باشد . این محدودیت جهت سرعت و کارایی سرویس گذاشته شده است .
 • برای ایمیل های که بصورت POP3 استفاده می کنید ، بیش از 100 بار در هر ساعت نمی توانید ایمیل خود را چک نمایید . زیرا باعث کاهش کارایی سرور می شود .

4- استفاده از منابع دیتابیس :  استفاده از دیتابیس نباید باعث شود که کارایی سرور کاهش یا به مخاطره بیاندازد . دیتابیسی که  10%  query های آن بیشتر 1 ثانیه طول بکشد ، کارایی سرور را کاهش داده و مشتری باید پاسخگو در مدیریت دیتابیس هایش باشد .
5- استفاده از پزدازنده مشترک :  هر مشتری نمی تواند بیشتر از 10%  پردازنده ( CPU ) را برای مدت 5 ثانیه در اختیار بگیرد .
6- استفاده از حافظه سرور :  اکانت  مشتری در هر زمانی نمی تواند بیشتر از 100 مگابیت از حافظه سرور ( RAM ) را اشغال نماید .

7- دیگر محدودیت استفاده از سرویسها :

 • اکانت مشتری نباید بیش از 20 پروسس در هر لحظه  اجرا کند.
 • Cron job ( وظایف تعریف شده و زمانبندی شده ) فاصله اجرای پروسس ها  نباید کمتر از 30 دقیقه باشد .

8- عدم استفاده از سرویس برای مقاصد غیرقانونی و عدم پشتیبانی از سایتهای خاص :  مشهدهاست سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند  و سایت موردنظر توسط ما سریعا بسته یا حذف خواهد شد .

 • ضد قوانین جمهوری اسلامی ایران :  وب سایتهایی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند .

 • Spamming  : سایتهای که اقدام به ایمیل های تبلیغاتی بصورت اسپم می کنند ، ممنوع می باشد و از طرف ما بدون هماهنگی سایتشان مسدود خواهد شد .

 • کلاهبرداری و دزدی : سایتهایی که به هر شکلی و با هرنیتی قصد گول زدن بازدیدکنندگان سایت را انجام می دهند از قبیل ایجاد سایتهای مشابه بانکها ، موسسات برای دریافت اطلاعات شخصی ، دریافت وجه و عدم سرویس دهی و کلاهبرداری و …  سریعا برخورد شده و بدون اطلاع فبلی حذف خواهند شد .

 • قانون کپی رایت : انتشار و یا استفاده از فایل ، برنامه یا هر کالایی بصورت غیرقانونی ( شامل کتاب ، محصولات شرکتهای داخلی و خارجی  ، نرم افزار ، کرک و سریال ، موسیقی  و هرچیزی که کپی رایت داشته باشد  )  ممنوع است و و از طرف ما بدون هماهنگی سایتشان مسدود خواهد شد .

 • فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت : کلیه سایتهایی که در زمینه هک ، کرک و یا حتی آموزش امنیت می کنند ، مورد حمله زیادی واقع می شوند . در نتیجه فعالیت اینگونه سایتها بر روی سرور ما اجازه داده نخواهد شد و 7 روز مهلت خواهیم داد که یا اطلاعات را انتقال و یا فعالیتشان را متوقف کنند.

 • سایت های ضد اخلاقی – دینی  و سیاسی :  کلیه سایتهایی ضداخلاقی یا مخالف کلیه ادیان الهی را پشتیبانی نکرده و سرویسشان قطع خواهد شد . همچنین سایتهایی که فعالیت سیاسی دارند ممکنه مشکلاتی مثل فیلترینگ ، مخالفها و شکایتهایی را بهمراه داشته باشند که ما پشتیبانی نکرده و سرویشان قطع خواهد شد  .

 • دانلودر :  اسکریپت هایی هستند که از سایتهای مثل rapidshare ، mega Upload  و … دانلود می کنند . معمولا مدت زیادی مخصوصا برای فایلهای حجیم وب سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند که در این صورت اجازه استفاده داده نمی شود .

 • پروکسی : نصب پروکسی روی سرور و استفاده بصورت طولانی و گذاشتن برای استفاده عموم ممنوع می باشد . فقط جهت آزمایشات ( مثل کش اینترنت ، بررسی درست کار کردن DNS های سایت موردنظر و … ) جهت بررسی یک سایت آنهم به مدت چند دقیقه ممانعت ندارد .

 • تروجان و ویروس – اسکریپت های خطرناک :  یک سری تورجان ، شل اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی وجود دارد که اجازه دسترسی غیرمجاز برای کاربران به منابع سرور را می دهد . اینگونه برنامه امنیت خود اکانت و دیگر اکانتهای روی این سرور را بخطر میاندازد . مشتریان شما اجازه آپلود اینگونه برنامه ها حتی فقط جهت تست  را هم ندارند و به محض مشاهده پاک خواهند شد . همچنین برنامه هایی بعضا نصب می کنند که باگ های امنیتی داشته و موجبات حمله و یا بالا بردن Load  سرور را خواسته و یا ناخواسته توسط دیگران فراهم می نمایند . اینگونه سایتها هم متوقف و برای رفع اشکال برنامه باید اقدام نمایند .

 • جاسوسی – استفاده غیرمجاز – تلاش برای نفوذ :  کلیه فعالیت های کاربران روی سرور log شده و نگهداری می شود . همچنین سرور بصورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک را سریعا متوجه می شود . لذا آن دسته از مشتریانی که قصد جاسوسی دارند ( یعنی تلاش برای کسب اطلاعات دیگر مشتریان روی این سرور ) ، استفاده غیر مجاز از سرویسها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ سرور سریعا شناسایی شده و اکانتهای آنها بجهت حساسیت موضوع و امنیت دیگر کاربران حذف خواهد شد .

 • سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی

9-  پشتیبان گیری اطلاعات :

  پشتیبان گیری از سایتهای مشتریان بصورت زمان بندی شده توسط ما بصورت رایگان صورت می گیرد . استفاده از نسخه های پشتیبان فقط برای مشکلاتی که از سمت ما ( مانند مشکل سخت افزاری هارد سرور ) صورت می گیرد قابل استفاده هست . در صورت درخواست و تقاضای مشتری جهت بازگردانی اطلاعات منوط به دریافت هزینه  امکانپذیر خواهد بود .  نکته قابل توجه اینکه نسخه های پشتیبان گرفته شده از فضای مشتریان و یا نماینده استفاده نشده و آنها می توانند در هر زمان که خواستند نسخه های پشتیبان را از داخل کنترل پنل خود مشاهده کرده و آنها را دانلود کنند .

10 – تعلیق هاست مشتری

آرنیکاوب می تواند هر زمان از طرف وب سایت هریک از مشتریان فشار زیادی به سرور می آمد و این امر موجب کند شدن بارگزاری سایر وبسایتها شد، وب سایت مذکور را بدون اطلاع قبلی تعلیق (suspend) نماید. پس از دوبار تعلیق شدن وب سایت مذکور، بازگردانی آن توسط آرنیکا مقدور نمی باشد و مبلغ پرداختی مشتری تا روز تعلیق محاسبه شده و مابقی مبلغ روزهای باقیمانده از سرویس خریداری شده به مشتری برمی گردد و از این بابت هر گونه اعتراضی از مشتری سلب می گردد.

11 – تغييرات در سرورها

آرنيكاوب می تواند هر زمان که بخواهد سرورهای فعلی را عوض کرده و آنها را ارتقا یا بهبود بخشد. تغییر سرور و انتقال هاست مشتریان به سرورهای جدید برای ارتقای امکانات سرویس ها و افزایش امنیت است و به نفع مشتریان محترم است. مشتری سرویس های هاستینگ می بایست پس از انتقال به سرورهای جدید، دی ان اس های دومین (های) خود را به دی ان اس های جدید که توسط آرنیکاوب به وی اعلام می شود تغییر دهد و از این بابت حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×