کدنویسی قالب وردپرس

کدنویسی قالب وردپرس یا تبدیل یک قالب HTML به قالب وردپرس، یک مهارت میان رشته ای است که ترکیبی از طراحی و آشنایی با برنامه نویسی، تسلط بر تگ‌ها و فانکشن‌های وردپرس WordPress و همچنین HTML و CSS را شامل می‌شود.

قالب وردپرس

یعنی برای کدنویسی وردپرس و کدنویسی قالب وردپرس می‌بایست تخصص‌های فوق را یک تیم برنامه نویس قوی داشته باشد تا بتواند یک قالب بهینه و خوب برای وردپرس کدنویسی کند و در نهایت رضایت مشتری را به همراه داشته باشد.

قالب‌های وردپرس، قبل از این که برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس آماده سازی شوند، کد HTML خام بوده‌اند و یا فایل گرافیکی طراحی قالب PSD بوده‌اند. این کد توسط متخصص توسعه و کدنویسی قالب وردپرس، برای این سیستم مدیریت محتوا آماده سازی شده است. البته گاهی پیش می‌آید که خود کدنویس وردپرس هم دستی به قالب ببرد و کد خام HTML خود را به قالب وردپرس تبدیل کند. اما مساله مهمی که وجود دارد این است که کدنویسی قالب وردپرس کاری است که با داشتن جزئیات زیاد، سهل ممتنع به نظر می‌رسد و در نگاه اول آسان اما واقعا کاری سخت است.

کدنویسی قالب وردپرس

همانطور که می دانید، یک قالب سادۀ وردپرس از توابع متعددی استفاده می کند تا بتواند به صورت پویا محتوای مورد نظر را به نمایش بگذارد. اما این توابع که در قالب وردپرس استفاده شده‌اند، دائما به روز می‌شود و نیاز است که کدنویس قالب وردپرس (WordPress theme developer) با دانستن این بروزرسانی‌ها از جدیدترین توابع وردپرس و جزئیات آن‌ها مطلع شود تا بهینه ترین حالت کدنویسی قالب را اجرا کند. جدا از این مطلب، توابع وردپرس جایگزین‌های متفاوتی دارند و نیاز است که هر کدام در جای مخصوص خود به کار رود.

استفاده مناسب از تگ‌های قالب وردپرس (WordPress Template Tags) در واقع یک مهارت است که نیاز است که فرد به عنوان کدنویس قالب وردپرس یا آن را به طور کامل تجربه کند یا مشتری کار را به یک متخصص بسپارد. اینطور نیست که با یک کد ساده و چند تابع دم دستی، یک قالب خوب را پیاده سازی و برای نمایش آماده کرد. البته شاید بتوان یک قالب را کدنویسی کرد اما مسئله، بهینه بودن کد و قالب است.

برخی توابع وردپرس که در قالب استفاده می‌شوند، استفاده از منابع سرور بالایی دارند و در مقابل برخی دیگر فشار زیادی به سرور وارد نمی‌آورند. ضمن این که می‌توان به جای استفاده از چندین تگ قالب وردپرس در یک صفحه، از یک Template Tag استفاده کرد و آن را در بخش‌های دیگر صفحه نیز استفاده نمود که این مورد موجب عدم ارسال درخواست‌های مجدد به سرور سایت وردپرسی و در نتیجه افزایش سرعت لود قالب وردپرس سایت شما خواهد شد.

طراح قالب وردپرس چه کسی است؟

یک طراح قالب وردپرس یا در واقع کدنویس وردپرس با این موضوعات می‌بایست کاملا آشنایی داشته باشد و از آخرین بروزرسانی‌های تگ‌های قالب وردپرس مطلع باشد تا بتواند قالبی با سرعت لود بالا و کیفیت خوب طراحی کند.

شرکت آرنیکاوب با داشتن متخصصین مجرب و با مهارت، کدنویسی قالب وردپرس شما را به بهترین شکل انجام داده و با تضمین و پشتیبانی یک ساله و تعهد خدمات 5 ساله، کیفیت و سرعت و امنیت را به شما تقدیم می‌کند. همچنین طراحی قالب وردپرس از مرحله صفر یعنی طراحی طرح گرافیکی نیز توسط این شرکت انجام می‌شود.

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×