طراحی قالب وردپرس

آمار جالبی از وردپرس

هیچ شکی نیست که در حال حاضر وردپرس محبوب ترین CMS موجود در سیستم های مدیریت محتوا می باشد. از زمان انتشار وردپرس طی ۱۱ سال این سیستم مدیریت محتوا به سوپر استار سیستم های وبلاگی تبدیل شده است که این خود نشان از محبوبیت این CMS است. مطمئنا به این فکر می کنید که از قبل در مورد محبوبیت این سیستم آگاه بودید ولی باید بگم تجدید نظر کنید چرا که آمار جالبی از وردپرس که به شما خواهیم داد شما را به فکر فرو خواهید برد.

 

۱- از ۱۰۰ بلاگ برتری که در سایت Technorati آمده است، نزیدیک به ۵۰ درصد آنها با سیستم مدیریت محتوای ودرپرس مدیریت می شوند.

وقتی به تعداد زیاد سیستم های مدیریت محتوای موجود فکر میکنید، این آمار نشان دهنده ی محبوبیت وردپرس است.

اگر این تصمیم را گرفتید که با وردپرس کار کنید مطمئنا موفق خواهید بود. سایت هایی مانند نیویورک تایمز،CNN،ebay وبسایت های خودشان را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کرده اند.

۲- ۷۴٫۶ میلیون سایت ها  در سراسر دنیا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشند.

بله. درست خوندید. ۷۴ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۸۲۵ سایت در سرتاسر دنیا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند. مثل این می ماند که به ازای هر نفر در کشور ترکیه یک سایت وجود داشته باشد 🙂

۵۰ درصد از این آمار که تقریبا ۳۷ میلیون سایت می شود از میزبانی رایگان WordPress.com استفاده می کنند.

۳- کلید واژه های مرتبط با وردپرس امتیازی نزدیک به ۳۷ میلیون جستجو در هر ماه را دارا هستند.

کلید واژه “وردپرس” به تنهایی ماهیانه ۴۵۰ هزار جستجو دارد این فقط مربوط به کلمه “وردپرس” است نه “افزونه وردپرس” و دیگر کلمات مرتبط.

وردپرس در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۴۴۴ میلیون جستجو در موتورهای جستجو داشته که ۱٫۵ برابر جمعیت ایالات متحده می باشد.

وردپرس ۵ بار به اندازه “جوملا” جستجو شده است و نه بار بیشتر از “دروپال”.

۴- ۴۰ نسخه ترجمه وردپرس

اگر زبان اول شما انگلیسی نمی باشد و از زبان های دیگر مثل کروات،فرانسوی،هلندی و … مجبورید استفاده کنید، پیشخواناتان را می توانید راحت مدیریت کنید. شما خوش شانس هستید که ترجه زبان شما در لیست وردپرس می باشد.

اگر هم زبان شما در لیست ۴۰ نسخه ترجمه شده ی وردپرس وجود ندارد و دوست دارید با زبان خودتان با پیشخوان وردپرس کار کنید اصلا نگران نباشید. تیم وردپرس در حال بروز کردن نسخه های خود به زبان های جدید می باشد.

۵- ۲۲ درصد از دامنه هایی که در ایالات متحده تازه به ثبت رسیده اند همگی با وردپرس کار می کنند.

از هر ۱۰۰ دامنه ای که در ایالات متحده به ثبت می رسد، ۲۲ تای آنها با وردپرس کار می کنند. با در نظر گرفتن ۱۲۰ هزار دامنه ای که هر روز در دنیا به ثبت می رسد به راحتی می توان گفت که وردپرس در حال رشد بسیار چشمگیری می باشد.

۶- پیشی گرفتن WordPress.com از سایت آمازون در جذب بازدیدکننده

سایت WordPress.com با بازدید ۱۲۶ میلیون در ماه از سایت آمازون که بازدیدی معادل ۹۶ میلیون در ماه دارد بوی سبقت را ربوده است.

۷- کارمندان سایت WordPress.com فقط ۲۲۹ نفر هستند.

باور کردن این موضوع خیلی سخته ولی واقعیت دارد. سایتی که ۱۳۰ درصد بازدیدهای آمازون را به خود اختصاص داده است فقط ۲۲۹ نفر کارمند دارد. در حالیکه سایت آمازون برای راه اندازی تجارت خود ۸۸ هزار و ۴۰۰ نفر را استخدام کرده است. رقمی بسیار بسیار بیشتر از سایت WordPress.com .

۸- هر ثانیه ۶ پست جدید در WordPress.com منتشر می شود.

درست متوجه شدید. هر ثانیه نزدیک به ۶ پست جدید در WordPress.com منتشر می شود،که در  هر دقیقه ۳۴۲ پست جدید می شود. تقریبا بالای ۲۰ هزار پست در روز و در سال رقمی نزدیک به ۷٫۴ میلیون پست که خود شاهد کار فوق حرفه ای این سایت است.

نه تنها سایت WordPress.org محبوب ترین منبع سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با میزبانی رایگان ارائه می کند، بلکه نسخه رایگان سیستم وبلاگدهی آن نیز بعد از سیستم وبلاگدهی گوگل در رتبه دوم قرار دارد.

در سایت WordPress.com نقشه ای وجود دارد که به شما موقعیت مکانی وبلاگنویسی را نشان میدهد که در همان زمان در حال پست گذاشتن است.

۹- ۲۹ هزار افزونه وردپرس و رشد چشمگیر آنها

بدون شک نکته ای که وردپرس را از دیگر سیستم های مدیریت محتوا متمایز می کند افزونه های آن است. این افزونه ها باعث گسترش کاربردپذیری وردپرس می شوند.

دیتابیس افزونه های WordPress.org  رکورد ۲۹ هزار افزونه را زده که  هم اکنون می توان گفت نزدیک هر یک ساعت یک افزونه اضافه می شود. در مجموع تعداد دانلود این افزونه ها به ۲۸۶ هزار مرتبه رسیده است.  چند سال دیگر با این جمله روبهرو خواهید شد که “برای اون هم افزونه هست” .

۱۰- ۹۸ نسخه وردپرس به روز وجود دارد.

با این که ۲۲۹ کارمند در حال فعالیت هستند ولی همان کارمند ها تمام تلاششان را می کنند. اکثر بروز رسانی ها هر چند هفته یکبار منتشر می شوند.

کد های WordPress.com در روز بین ۶۰ تا ۸۰ بار به روز می شوند. این تغییرات هر روز با WordPress.org همگام سازی می شوند.

۱۱- ۴۶ میلیون دانلود از WordPress.org

بستر WordPress.org که بر روی هاست ها قابل نصب می باشد تا ماه جولای سال ۲۰۱۳، ۴۶ میلیون مرتبه دانلود شده است. که تقریبا از سال ۲۰۱۳ هر روز ۱۰۰ مرتبه دانلود شده است.

چند سالی است که بلاگ نویسی بسیار بسیار محبوب شده است، در سال ۲۰۱۴ دانلود وردپرس بسیار بیشتر شده است.

۱۲- وردپرس بیشتر برای وبسایت های تجاری محبوبیت دارد.

۱ میلیون سایت تجاری در سرتاسر دنیا بر پایه وردپرس می باشند. این آمار بسیار شگفت انگیز است چرا که گروه های بازاریابی آنلاین در مورد وردپرس بیشتر از سایر سیستم های مدیریت محتوا صحبت می کنند.

همچنین وردپرس در موضوعات بلاگ ها در بازاریابی آنلاین جزء برترین ها محسوب می شود.

۱۳- اکیسمت محبوب ترین افزونه وردپرس

از بین ۱۹ هزار افزونه رایگان موجود برای دانلود، اکیسمت بیشترین دانلود را به خود اختصاص داده است. دلیل اصلی این موضوع هم خوانی این افزونه با نسخه های وردپرس است که بصورت خودکار نصب می شود.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

موفق باشید

 

 

 

 

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398