طراحی قالب وردپرس

مشاهده آنلاین فایل های pdf در وردپرس

در این پست ،قصد داریم دو روش برای مشاهده آنلاین فایل های pdf  در سایت های وردپرسی را به شما آموزش بدهیم.روش اول برای مشاهده آنلاین  فایل های pdf ،کدنویسی هست که در ادامه  به آموزش آن می پردازیم.روش دوم ،استفاده از افزونه ای است که به این منظور ایجاد شده است، که لینک دانلود آن را هم برای شما ضمیمه کرده ایم.

۱-کدنویسی برای مشاهده آنلاین فایل های pdf

ابتدا کد زیر را در فایلfunctions.php  پوسته خود کپی کنید:

<?php function pdflink($attr, $content) { return '<a href="http://docs.google.com/viewer?url=' . $attr['href'] . '">'.$content.'</a>'; } add_shortcode('pdf', 'pdflink'); ?>

حالا هر جایی از صفحات یا نوشته های خود که خواستید کد زیر را قرار دهید و آدرس فایل pdf خود را بجای آدرس آن درج کنید:

[pdf href="http://yoursite.com/linktoyour/file.pdf"]View PDF[/pdf]

۲- افزونه Google Doc Embedder برای مشاهده آنلاین فایل های pdf

اگر مایل هستید به بازدید کنندگان سایت وردپرسی خود امکان مشاهده آنلاین فایل های pdf،یا هرفرمت دیگری نظیر Word, Excel, PowerPoint را بدهید ،به شما پیشنهاد می کنیم این افزونه مفید و کاربردی را دانلود کنیدو نحوه فعال سازی آن را در این مقاله آموزشی دنبال کنید.

دلیل نامگذاری این افزونه این است که  Google Doc Embedder برای نمایش انواع فایل های مذکور از Google Docs viewer استفاده می کند ،بنابراین برای  استفاده از این افزونه نیازی نیست که در Google Docs عضو شده و حساب کاربری داشته باشید.

علاوه بر مشاهده آنلاین فایل های pdf ،قابلیت مفید دیگری که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد ،امکان دانلود خود  فایل pdf می باشد.یعنی میتوانید لینک دانلود فایل را هم توسط این افزونه در سایت خود قرار دهید و مشخص  کنید آیا همه ی بازدیدکنندگان وبلاگ اجازه ی دانلود کردن فایل مورد نظر را دارند یا فقط اعضا چنین اجازه ای را دارند.

آموزش مشاهده آنلاین فایل های pdf در وردپرس:

ابتدا Google Doc Embedder را از اینجا دانلود کنید و آن را در پوشه ی wp-contentplugins کپی کنید و سپس به پنل مدیریت وردپرس بروید و آن را در پنل افزونه ها یافته و فعال کنید.

با انجام این کار در بخش تنظیمات پنل مدیریت وردپرس، مانند شکل زیر شاهد بخش جدیدی با نام GDE Settings خواهید بود.

 

GDE

 

در قسمت تنظیمات این افزونه، همانند شکل زیر می توانید از تنظیمات پیش فرض یا تنظیمات دلخواه خود مانند تغییر اندازه ی کادر، تغییر زبان پیش فرض، نمایش یا عدم نمایش لینک دانلود، امکان دانلود فایل توسط تمامی بازدیدکنندگان یا تنها اعضا، آگاهی از تعداد دفعات دانلود و … استفاده کنید.

googleembedder

مشاهده آنلاین فایل های pdf

 

پس از ذخیره ی تنظیمات مورد نظر، به قسمت افزودن نوشته بروید و با استفاده از آیکون افزودن پرونده ی چند رسانه ای (یا هر روشی که استفاده می کنید) فایل مورد نظر خود را آپلود کنید (مثلا یک فایل PDF). حالا کافیست مانند شکل زیر، آدرس فایل آپلود شده را کپی کرده و پنجره ی آپلود را ببندید.

Uploading_A_File

اگر دقت کرده باشید در نوار ابزار ویرایشگر، آیکون جدیدی مانند شکل زیر اضافه شده است. روی آن کلیک کنید.

googledocsembeddericon

حالا مانند شکل زیر، در پنجره ی باز شده، آدرس فایل آپلود شده که در قسمت قبل کپی کردید را وارد کنید. سایر گزینه ها هم که مانند قبل است و نیاز به توضیح ندارد اما برای دیدن جزییات دقیق تر این افزونه می توانید سری به سایت سازنده ی آن بزنید.

google-document-embedder

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

 1. رضا نوشته است:

  دستتون درد نکنه واقعا عالی بود
  من ۶ هفت تا پلاگین رو تست کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد
  ولی این که شما معرفی کردید جواب گرفتم ازش
  ممنون ازتون
  خسته نباشید

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399