خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

سیستم مدیریت محتوا وردپرس و جالب ترین آمار آن

هیچ شکی نیست که در حال حاضر وردپرس محبوب ترین CMS موجود در سیستم های مدیریت محتوا می‌باشد. از زمان انتشار وردپرس طی ۱۱ سال این سیستم مدیریت محتوا به سوپر استار سیستم‌های وبلاگی تبدیل شده است که این خود نشان از محبوبیت این CMS است. مطمئنا به این فکر می‌کنید که از قبل در مورد محبوبیت این سیستم آگاه بوده‌اید ولی باید بگیم تجدید نظر کنید چرا که آمار جالبی از وردپرس که به شما خواهیم داد که شما را به فکر فرو خواهد برد.

 

سیستم مدیریت محتوا

۱- از ۱۰۰ بلاگ برتری که در سایت Technorati آمده است، نزدیک به ۵۰ درصد آن‌ها با سیستم مدیریت محتوای ودرپرس مدیریت می‌شوند.

 

وقتی به تعداد زیاد سیستم مدیریت محتوای موجود فکر می‌کنید، این آمار نشان دهنده‌ی محبوبیت وردپرس است. اگر این تصمیم را گرفتید که با وردپرس کار کنید مطمئنا موفق خواهید بود. سایت‌هایی مانند نیویورک تایمز، CNN ،ebay وب‌سایت‌های خودشان را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کرده‌اند.

 

۲- ۷۴٫۶ میلیون سایت‌ها در سراسر دنیا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می‌باشند.

بله، درست خواندید. ۷۴ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۸۲۵ سایت در سرتاسر دنیا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند. مثل این می‌ماند که به ازای هر نفر در کشور ترکیه یک سایت وجود داشته باشد!

۵۰ درصد از این آمار که تقریبا ۳۷ میلیون سایت می‌شود از میزبانی رایگان WordPress.com استفاده می‌کنند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

این مطلب(چرا وردپرس؟) را هم بخوانید.

 

۳- کلید واژه‌های مرتبط با وردپرس امتیازی نزدیک به ۳۷ میلیون جستجو در هر ماه را دارا هستند.

 

کلید واژه “وردپرس” به تنهایی ماهیانه ۴۵۰ هزار جستجو دارد این فقط مربوط به کلمه “وردپرس” است نه “افزونه وردپرس” و دیگر کلمات مرتبط.

وردپرس در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۴۴۴ میلیون جستجو در موتورهای جستجو داشته است که ۱٫۵ برابر جمعیت ایالات متحده می‌باشد.

وردپرس ۵ بار به اندازه “جوملا” جستجو شده است و ۹ بار بیشتر از “دروپال”.

 

۴- ۴۰ نسخه ترجمه وردپرس

اگر زبان اول شما انگلیسی نمی‌باشد و از زبان‌های دیگر مثل کروات،فرانسوی،هلندی و … مجبورید استفاده کنید، پیشخوانتان را می‌توانید راحت مدیریت کنید. شما خوش شانس هستید که ترجمه زبان شما در لیست وردپرس می‌باشد.

اگر هم زبان شما در لیست ۴۰ نسخه ترجمه شده‌ی وردپرس وجود ندارد و دوست دارید با زبان خودتان با پیشخوان وردپرس کار کنید اصلا نگران نباشید. تیم وردپرس در حال به‌روز کردن نسخه‌های خود به زبان‌های جدید می‌باشد.

 

۵- ۲۲ درصد از دامنه‌هایی که در ایالات متحده تازه به ثبت رسیده‌اند همگی با وردپرس کار می‌کنند.

 

از هر ۱۰۰ دامنه‌ای که در ایالات متحده به ثبت می‌رسد، ۲۲ تا از آن‌ها با وردپرس کار می‌کنند. با در نظر گرفتن ۱۲۰ هزار دامنه‌ای که هر روز در دنیا به ثبت می‌رسد به راحتی می‌توان گفت که وردپرس در حال رشد بسیار چشمگیری می‌باشد.

 

۶- پیشی گرفتن WordPress.com از سایت آمازون در جذب بازدیدکننده

سایت WordPress.com با بازدید ۱۲۶ میلیون در ماه از سایت آمازون که بازدیدی معادل ۹۶ میلیون در ماه دارد گوی سبقت را ربوده است.

۷- کارمندان سایت WordPress.com فقط ۲۲۹ نفر هستند.

 

باور کردن این موضوع خیلی سخت است ولی واقعیت دارد. سایتی که ۱۳۰ درصد بازدیدهای آمازون را به خود اختصاص داده است فقط ۲۲۹ نفر کارمند دارد. در حالی‌که سایت آمازون برای راه اندازی تجارت خود ۸۸ هزار و ۴۰۰ نفر را استخدام کرده است. رقمی بسیار بسیار بیشتر از سایت WordPress.com .

CMS

۸- هر ثانیه ۶ پست جدید در WordPress.com منتشر می شود.

درست متوجه شدید. هر ثانیه نزدیک به ۶ پست جدید در WordPress.com منتشر می‌شود، که در  هر دقیقه ۳۴۲ پست جدید می‌شود. تقریبا بالای ۲۰ هزار پست در روز و در سال رقمی نزدیک به ۷٫۴ میلیون پست که خود شاهد کار فوق حرفه‌ای این سایت است.

نه تنها سایت WordPress.org محبوب‌ترین منبع سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با میزبانی رایگان ارائه می‌کند، بلکه نسخه رایگان سیستم وبلاگ‌دهی آن نیز بعد از سیستم وبلاگ‌دهی گوگل در رتبه دوم قرار دارد.

در سایت WordPress.com نقشه ای وجود دارد که به شما موقعیت مکانی وبلاگ‌نویسی را نشان می‌دهد که در همان زمان در حال پست گذاشتن است.

شاید این مطلب (چرا سایت خود را با وردپرس طراحی کنیم؟) هم برای شما جالب باشد

 

۹- ۲۹ هزار افزونه وردپرس و رشد چشمگیر آن‌ها

 

بدون شک نکته‌ای که وردپرس را از دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا متمایز می‌کند افزونه‌های آن است. این افزونه‌ها باعث گسترش کاربردپذیری وردپرس می‌شوند.

دیتابیس افزونه‌های WordPress.org  رکورد ۲۹ هزار افزونه را زده که  هم اکنون می‌توان گفت نزدیک هر یک ساعت یک افزونه اضافه می‌شود. در مجموع تعداد دانلود این افزونه‌ها به ۲۸۶ هزار مرتبه رسیده است. چند سال دیگر با این جمله روبه‌رو خواهید شد که “برای آن هم افزونه است”.

۱۰- ۹۸ نسخه وردپرس به روز وجود دارد.

با این که ۲۲۹ کارمند در حال فعالیت هستند ولی همان کارمندها تمام تلاششان را می‌کنند. اکثر به‌روز رسانی‌ها هر چند هفته یکبار منتشر می‌شوند.

کد‌های WordPress.com در روز بین ۶۰ تا ۸۰ بار به روز می‌شوند. این تغییرات هر روز با WordPress.org همگام سازی می‌شوند.

۱۱- ۴۶ میلیون دانلود از WordPress.org

بستر WordPress.org که بر روی هاست‌ها قابل نصب می‌باشد تا ماه جولای سال ۲۰۱۳، ۴۶ میلیون مرتبه دانلود شده است. که تقریبا از سال ۲۰۱۳ هر روز ۱۰۰ مرتبه دانلود شده است.

چند سالی است که بلاگ‌نویسی بسیار بسیار محبوب شده است، در سال ۲۰۱۴ دانلود وردپرس بسیار بیشتر شده است.

درباره وردپرس بیشتر بخوانید.

 

۱۲- وردپرس بیشتر برای وبسایت‌های تجاری محبوبیت دارد.

 

۱ میلیون سایت تجاری در سرتاسر دنیا بر پایه وردپرس می‌باشند. این آمار بسیار شگفت انگیز است چرا که گروه‌های بازاریابی آنلاین در مورد وردپرس بیشتر از سایر سیستم‌های مدیریت محتوا صحبت می‌کنند. همچنین وردپرس در موضوعات بلاگ‌ها در بازاریابی آنلاین جزء برترین‌ها محسوب می‌شود.

وب‌سایت های تجاری با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس

۱۳- اکیسمت محبوب‌ترین افزونه وردپرس

از بین ۱۹ هزار افزونه رایگان موجود برای دانلود، اکیسمت بیشترین دانلود را به خود اختصاص داده است. دلیل اصلی این موضوع هم‌خوانی این افزونه با نسخه‌های وردپرس است که به‌صورت خودکار نصب می‌شود.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

موفق باشید

 

 

 

 

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×