خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

معایب استفاده از افزونه ها در قالب وردپرس

شاید تا بحال فکر می کردید که استفاده از افزونه ها بسیار مفید بوده و استفاده ی هرچه بیشتر از پلاگین ها و افزونه ها باعث بهتر شدن قالب شما از همه نظر می گردد اما اشتباه می کردید زیرا استفاده ی زیاد از پلاگین ها چندان هم که فکر می کنید مفید نخواهد بود.

در اینجا ما به بررسی چند نمونه از معایب استفاده از افزونه ها و پلاگین ها می پردازیم.

کاهش سرعت لود سایت

سرعت سایت که یکی از معیار های مهم کاربران برای بازدید دوباره از یک سایت می باشد ممکن است در استفاده ی زیاد از پلاگین ها و افزونه ها کاهش یابد و این موضوع همانطور که گفته شد در تعداد کاربران سایت شما تاثیر زیادی دارد و همچنین سرعت لود سایت در سئوی سایت نیز تاثیرگذار می باشد .

استفاده ی بیش از حد از منابع سرور

این مشکل نیز که بسیار شایع نیز می باشد یکی دیگر از مشکلات استفاده از پلاگین ها و افزونه ها می باشد و باعث می شود که سرعت لود عکس ها، مطالب و حتی خود افزونه ها پایین آمده و مشکل ساز می باشد.

معایب استفاده از افزونه ها در قالب وردپرس

امکان تداخل افزونه ها

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در استفاده ی زیاد از پلاگین ها و افزونه ها پیش بیاید این است که ممکن است این افزونه ها و پلاگین ها هر کدام بخواهند تغییراتی را روی داده های مشترک اعمال کنند که در این صورت با یکدیگر تداخل پیدا کرده و این امکان وجود دارد که ساختمان سایت شما را به هم بریزد مثلا ممکن است که جدول ها به هم ریخته و بعضی از داده ها گم شوند.

به خطر انداختن امنیت سایت

بعضی از افزونه ها و پلاگین ها دارای باگ های امنیتی بودی و این موضوع امنیت سایت را که یکی از مهم ترین مسائل در طراحی سایت می باشد را به خطر می اندازد، بعضی دیگر از افزونه ها نیز (مخصوصا افزونه های رایگان) توسط هکر ها برای هک کردن سایت شما درست شده اند.

دسترسی پذیری افزونه ها

پلاگین ها مخصوصا انواع رایگان آن ممکن است بعد از مدتی دیگر پشتیبانی نشده و از کار بیافتند و این از کار افتادن سایت شما را با مشکلاتی روبرو خواهد ساخت. هر چه تعداد افزونه های استفاده شده در سایت شما بیشتر باشد درصد بروز چنین اتفاقی نیز بالاتر می رود.

امکان عدم سازگاری افزونه ها با قالب های مختلف

متاسفانه بعضی از افزونه ها فقط با بعضی از قالب ها سازگار می باشند و نمی توان آن ها را روی همه ی قالب ها اجرا کرد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×