خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

ویژگی های بروزرسانی وردپرس

مزایای به روزرسانی وردپرس

هر بار که یک به‌روزرسانی جدید برای وردپرس منتشر می‌شود کاربران زیادی این سوال برایشان به وجود می‌آید که آیا این به‌روزرسانی برای وب‌سایتشان بی‌خطر خواهد بود؟ آیا شما می‌دانید که باید وردپرس و همچنین افزونه‌های خود را همیشه به آخرین نسخه به روزرسانی کنید. می‌خواهید مزایا و معایب این به روزرسانی را بدانید؟ پس ادامه‌ی این مطلب را  در باره به‌روزرسانی وردپرس حتما بخوانید.

وردپرس رایگان است و توسط یک گروه از توسعه دهندگان توسعه یافته است. با هر نسخه جدید، آن‌ها اشکالات را رفع می‌کنند و ویژگی‌های جدید را اضافه کرده و عملکرد کلی سیستم را بهبود می‌بخشند. بنابراین وقتی که سایت وردپرسی شما به روزرسانی نشده امنیت سایت شما به خطر می‌افتد و ویژگی‌های جدید و بهبود یافته را تجربه نخواهید کرد.

ویژگی های بروزرسانی وردپرس

امنیت

امنیت مسلما مهم‌ترین دلیل برای به روز نگه داشتن سایت وردپرسی شما می‌باشد. در حال حاضر 23% از تمام وب‌سایت‌های دنیا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس مدیریت می‌شوند. پس با توجه به این موضوع از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است همچنین وردپرس یک هدف محبوب برای هکرها، توضیع کنندگان کدهای مخرب و دزد داده‌ها می‌باشد.

از آن‌جا که وردپرس منبع باز (open source) می‌باشد، هر کس می‌تواند منبع کدهای آن را یاد گرفته و بهبود بخشد. حال این بدین معنا است که هکرها نیز می‌توانند آن را فراگرفته و راه‌های برای شکستن امنیت وب‌سایت شما پیدا کنند. در حال حاضر بخش خوب این است که همه هکرها بد نیستند و در ضمن تعداد هکرهای خوب بسیار بیشتر از هکرهای بد هست. هر زمان که یک آسیب پذیری امنیتی گزارش می‌شود تیم توسعه‌دهنده وردپرس برای انتشار یک به روزرسانی دست به کار می‌شود.

این به این معنی است که اگر شما وردپرس خود را به روزرسانی نکنید. در واقع از نرم افزاری استفاده می‌کنید که حفره‌های امنیتی آن شناخته شده می‌باشد. هکرها در جستجو وب‌سایت‌هایی هستند که از نسخه‌ی قدیمی تر وردپرس استفاده می‌کنند و کافی است آن‌ها را پیدا کنند تا به آن‌ها حمله‌ور شوند.

حتما بخوانید: با وردپرس چه سایت‌هایی می‌توان طراحی کرد

ویژگی‌های جدید

هر نسخه‌ی به روزرسانی وردپرس، ویژگی‌های جدید و تغییرات نرم‌افزاری جدیدی را به همراه دارد مثلا وردپرس 0. 4با بهبود تجربه‌ی نصب پلاگین آمد، 1. 4 با ویرایش تصویر‌های درون خطی و 2. 4 با به روزرسانی سریع پلاگین‌ها آمد.

اگر شما از نسخه‌ی قدیمی‌تر وردپرس استفاده می‌کنید، تجربه‌ی وردپرسی شما متفاوت خواهد بود با کسی که از نسخه‌ی آخر وردپرس استفاده می‌کند. شما باید همیشه نسخه آخر وردپرس را داشته باشید تا بتوانید از بخش راهنما و انجمن پشتیبانی به خوبی استفاده کنید.

سرعت

توسعه دهندگان وردپرس همواره در تلاش برای ساختن چیزهای سریع‌تر هستند. هر نسخه‌ی وردپرس همراه با بهبود چند عملکرد می‌باشد که باعث می‌شود وردپرس اجرایی سریع‌تر و کارآمد تر داشته باشد. از آنجا که سرعت یک عامل بزرگ در جستجوگرها می‌باشد. شما باید وردپرس خود را برای اطمینان از حداکثر مزایای عملکرد به روز نگه دارید.

 

امیدواریم این نوشته برای شما مفید بوده باشد و سعی کنید همیشه سیستم وردپرس خود را آپدیت کنید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×