خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

طراحی قالب وردپرس، چرا و چگونه؟!

یکی از مهمترین عواملی که اکثر کسب و کار های اینترنتی موفق را از رقبایشان متمایز می کند، بدون شک وبسایت آن هاست. پایه کسب و کار اینترنتی، پیدا کردن مشتریان بالقوه از مکان های مختلف و تبدیل کردن آن ها به مشتریان ثابت و دائمی است. این رویه بدون داشتن وبسایتی مناسب که هم در حوزه محتوا و هم در حوزه طراحی پیشتاز باشد عملا غیر ممکن است. اگر شما نیز میخواهید به طور حرفه ای وارد بازار کار دیجیتال شوید به طراحی قالب وردپرس نیاز پیدا خواهید کرد. می پرسید چرا؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با دلایل و همچنین روش آن آشنا شوید.

طراحی قالب وردپرس

اصلا چه دلیلی داره با این همه قالب آماده، دوباره قالب وردپرس طراحی کنیم؟!

فراموش نکنید که رمز موفقیت کسب و کار های مدرن در نوآوری است و استفاده از قالب های آماده تا حد زیادی به این قضیه آسیب می زند.

اولین چیزی که مشتری در بازدید از سایت شما به دست می آورد، حس متفاوتی است که نشانگر برند و اعتبار شماست. دقیقا همین حس است که باعث اعتماد مشتری به برند شما شده و درنهایت منجر به خرید می شود. حال فرض کنید که مشتری یاد شده، قبل از ورود به سایت شما، با ۱۰۰ ها یا بلکه هزاران سایت مشابه شما از لحاظ ساختاری مواجه شده باشد! قطعا چنین مشتری اعتماد کافی و تجربه خریدی متفاوت را از سایت شما به یاد نخواهد داشت. نتیجه آن که یا وبسایت شما را بسته و به گشت و گذار اینترنتی خود ادامه می دهد و یا در بهترین حالت با یکبار خرید وبسایت شما را فراموش خواهد کرد و دیگر باید با باشگاه مشتریان خود خداحافظی کنید!

 

آیا کد نویسی سخت و زیادی برای طراحی قالب وردپرس نیاز است؟

خبر خوب اینکه طراحی قالب وردپرس به مهارت کد نویسی پیچیده ای نیاز ندارد. ممکن است شما اصلا به کدنویسی علاقه ای نداشته باشید و ترجیح دهید قید وبسایتی متفاوت را بزنید و از قالبی آماده برای سایت خود استفاده کنید. اما به دلایل زیر این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم:

  • تغییر در قسمتی از قالب که مطلوب شما نیست

اگر در آینده تصمیم به تغییر بخشی از قالب خود به هر دلیلی نظیر افزایش ترافیک سایت و جوابگو نبودن بخشی از آن بگیرید، مطمئنا کار کردن با قالبی که خود ساخته اید بسیار راحت تر از کار کردن با قالب های آماده است. ممکن است بگویید که افزونه های موجود به خوبی از پس این کار بر می آیند ولی از ما به شما نصیحت که این افزونه ها در خیلی از موارد کارآمد نیستند. پس اگر تا به حال با این افزونه ها کار می کردید و به مشکلی برنخوردید، مطمئن باشید در آینده و در مواجهه با حالت های مختلف کار به همین سادگی نخواهد بود!

  • هزینه حرف اول و آخر را می زند!

فرض کنید شما یک قالب آماده خریداری کرده اید و مشغول رفع نیاز های اینترنتی خود از این طریق هستید؛ حال با توجه به عوامل گوناگونی نظیر آنچه در بالا بیان شد، تصمیم به تغییر بخشی از این قالب میگیرید، قطعا در این مرحله نیز نیاز به خرج کردن مبلغی برای ارتقا بخش مربوطه پیدا میکنید. این رویه پیوسته ادامه دارد و شما برای تغییرات در سایت خود دائما به مبالغی برای خرید افزونه های تخصصی یا سپردن کار به افراد خبره نیاز پیدا می کنید. حال اگر یکبار در همان ابتدا طراحی قالب خود را انجام می دادید دیگر نیازی به این همه هزینه های متفاوت در مقاطع مختلف نبود.

طراحی سایت وردپرس

در آخر نیز باید گفت که با توجه به نیاز نبودن دانش برنامه نویسی پیچیده برای کدنویسی قالب وردپرس و باز بودن دست صاحب وبسایت برای تغییرات مد نظر، و همچنین نیاز به تجربه کاربری متفاوت و خاص مشتری هنگام مراجعه به وبسایت برای برند سازی و اعتماد مشتریان، طراحی قالب وردپرس مهارتی است که به عنوان صاحب یک کسب و کار آنلاین باید آن را فرا بگیرید. در سایر مقالات آرنیکا وب همراه ما باشید تا بیشتر با این مهارت کاربردی آشنا شوید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399