خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

ویژگی های جدید سئو

سئو در سال‌های گذشته به نظر می‌رسد که هر سال پیشرفت قابل توجهی داشته است. همچنین این روند ادامه خواهد داشت. استفاده از موارد سئو باعث حصول نتایج بهتر نیز خواهد بود. اگر سئو وب سایت از کیفیت بهتری برخوردار باشد، کاربران نتایج جستجوی بهتری را دریافت می‌کنند. هرچه سئو وب سایت با کیفیت‌تر باشد، سایت بیشتر از قبل در دسترس کاربران بوده و همچنین سازگاری بیشتری با موبایل خواهد داشت.

در سال ۲۰۱۸ موارد تازه ای برای سئو کردن سایت ها بوجود امده اند که در ادامه به انها اشاره میکنیم:

کلمات کلیدی خود را طولانی تر کنید.

کلمات کلیدی طولانی ترافیک کمتری نسبت به کلمات کلیدی کوتاه تر تولید میکنند. این کلمات چون دقیق تر هستند میتوانند برای شما کاربران بیشتری را جذب کنند در واقع کلمات کلیدی تولانی رقبای کمتری نسبت به خود دارند و لذا میتوانند نرخ تولید بیشتری داشته باشند البته باید دقت کنید که کلمات کلیدی طولانی شما بهینه باشند و به طوری باشند که به نظر مردم مورد قبول به نظر بیایند و سرچ بشوند.

برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی بهتری پیدا کنید  میتوانید با ابزار های AHRefs و یا Semrush  کار کنید. این وبسایت ها اطلاعات مورد نیاز شما را نسبت به عملکرد کلیدوازه های شما میدهند.

سایت خودتان را با موبایل ها سازگار کنید

اخیرا ارتقاء صنعت موبایل و وابستگی افراد نسبت به ان و البته سهولت استفاده از موبایل باعث شده است که افراد بسیار زیادی با موبایل جستجو های خود را انجام دهند به همین دلیل شما باید سایت خود را واکنشگرا و یا سازگار با انواع نمایشگر ها بکنید و این باعث میشود که کاربران در زمان استفاده از سایت شما احساس راحتی بکنند و زمان بیشتری را در سایت شما بمانند.

محتواهای خود را ویدئو کنید 

ویدئو ها باعث میشوند کاربر ارتباط بیشتری با مطلب بگیرد در واقع انسان ها بیشتر تمایل دارند که تصاویر را بخوانند تا خواند متن و این مهم با عث میشود که استفاده از ویدئو اهمیت بیشتری پیدا کند. علاوه بر این موتور های جستجو بخ اینکه سایت شما دارای فیلم میباشد اهمیت میدهند و رتبه شما در گوگ بالاتر خواهد رفت این نکته نیز حائز اهمیت است که کلیپ یا ویدئو شما به گونه ای باشد که خواندن ان توسط موتور جستجو مانند خواند ویدئو های یوتوب باشد. برای اینکه بتوانید مقدار رضایت کاربران از دیدن یک ویدئو را لمس کنید به این دقت کنید که دومین سایت پر استفاده ایران بعد از گوگل سایت اپارت است که محتوای ان فقط و فقط ویدئوست.

کاربر را بارضایت مندی بدرقه کنید 

سعی کنید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که وقتی کاربر وارد ان میشود سریعا جواب سوال خود را پیدا کند یکی از چیزی هایی که میتواند سایت شما را به سرعت بالا ببرد سوال است. گوگل به اینکه کاربر وارد شده به سایت شما با رضایت خارج شده باشد یا نه اهمیت زیادی میدهد و اگر که کاربر زمان بیشتری را در سایت بگذراند با عث میشود که رتبه شما در گوگل بیشتر شود.

مطمئن باشید سئو کردن وبسایت یک کار بیهوده نیست؛ ممکن است که سئو کردن یک وبسایت زمان زیادی را از شما بگیرد اما قطعا ارزش دارد که این کار را بکنید. با سئو شدن سایت شما میتواند خود را در جستجو های اول گوگل ببینید و لازم به ذکر است که بدانید ۵۰ درصد کلیک ها در جستجو های گوگل بر روی اولین لینک است و این یک کزیت بسیار عالی برای جذب کاربر میباشد.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399