طراحی قالب وردپرس

مزیت های CSS3 در طراحی سایت

CSS3 نسخه جدید CSS از لحاظ ویژگی های فنی می باشد. همچنین از نظر تعمیرات بهتر، سرعت بارگزاری و ویژگی های طراحی صفحه، بسیار متنوع تر از CSS می باشد. طراحان برای پیاده سازی المان های CSS3 کار بسیار راحت تری نسبت به CSS در پیش دارند. در این نوشته ما به برخی از مزیت های CSS3 نسبت به CSS اشاره خواهیم کرد.

مزیت CSS3

طرح چندستونه

یکی از مزیت های CSS3 این است که می توان بدون استفاده از چندین div طرح های چندستونه شکل داد. مرورگر پس از به خواندن و قبول این ویژگی CSS3، آن را در وبسایت نمایش می دهد. هم اکنون تنها مرورگرهای Safari و Firefox قادر به اجرای این ویژگی هستند.

سایه متن

ویژگی سایه متن CSS3 به صورت گسترده توسط طراحان مورداستفاده قرار می گیرد. این ویژگی CSS3 به طراحان این اجازه را می دهد که از ابزاری برخوردار باشند که تقریبا در تمام مرورگرها قابل پیاده سازیست. با این خصیصه، متون دارای بُعد می شوند و خود را در صفحه متمایز می کنند.

شعاع حاشیه (Border Radius)

ویژگی border- radius به شما این امکان را می دهد که گوشه تمام تصاویر پشت زمینه ما گرد باشد. این ویژگی یکی از پرکاربردترین ویژگی های مورد استفاده توسط طراحان است. با این ویژگی CSS3 طراحی صفحه تمیزتر از آب در می آید. البته شاید این ویژگی از منظر بعضی دوستان آن قدرها هم ضروری نباشد، اما با این وجود با به کار بردن این خصیصه CSS3، حکم سنگ گرانبهایی را دارد که هر کسی از وجود آن با خبر نیست.

مزیت CSS3

سایه (Box Shadow)

این ویژگی بدون هیچ کد اضافه یا تصویر پیش زمینه، به طرح شما سایه اضافه می کند. ضمنا ویژگی box shadow، بدون تاثیر بر روی قابلیت خوانده شدن محتوا، جزییات طرح را افزایش می دهد.

سایز بندی (Box Sizing)

این ویژگی به طور اخص برای تنطیم لایه (Padding) و حاشیه (Boarder) تا مقداری تعیین شده، مناسب است. با استفاده از این ویژگی، طراح نوح محاسبه مرورگر برای طول و عرض یک المان را متوجه می شود.

کوئری های مدیا

یکی از ویژگی های جدید CSS3 این است که برای کوئری های مدیا، استایل های متفاوتی برای ابزارهای مختلف تعریف می کند. این ویژگی از آن جهت مفید است که طراح لزوما نمی بایست برای هر ابزار یک استایل شیت جداگانه بنویسد. همچنین برای دسترسی به قابلیت و ویژگی های مرورگر کاربر، به هیچ نوع جاوااسکریپتی نیاز نیست.

سایز فایل و زمان لود

یکی از نقاط قوت CSS3 نسبت به CSS وجود زبانی است که از سرعت بالاتر لود پشتیبانی می کند. زبان CSS3 بر این مبنا پایه گذاری شده که فایل ها بهتر به کار برده شوند. همچنین این زبان با سرعت بالای لود خود، برای سایت هایی مناسب است که ترافیک بالایی دارند.

 نتیجه

همانطور که مشاهده کردید، CSS3 نسبت به CSS به دلیل وجود ویژگی های زیاد، بسیار تواناتر است. بیشتر این ویژگی ها کار طراح را آسان و در عین حال حرفه ای می کند. در این نوشته ما چند مورد از ویژگی های مهم CSS3 را برای شما نقل کردیم.

امیدواریم در آینده برای سفارش طراحی سایت، حتما از طراح بخواهید که از این نوع زبان استفاده کند.

به گروه آرنیکاوبــ اعتماد کنید…

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398