خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

نحوه ی انتشار محتوای بهینه در وردپرس

یکی از سوالاتی که برای هر وب‌مستری ممکن است پیش آمده باشد این است که چگونه باید محتوای بهینه خود را در وردپرس پیاده سازی کنیم به گونه‌ای که برای سئو مناسب باشد؟

نحوه‌ی انتشار محتوای بهینه در وردپرس باید چگونه باشد؟

اولین نکته درباره‌ی انتشار مطلب مورد نظر این است که محتوای آن مطلب باید با موضوع کلی سایت هم‌خوانی داشته باشد. مثلا در یک سایت شرکتی خبرهای ورزشی را نمی‌توان منتشر کرد. نکته‌ی بعد این است که باید ببینیم که حداقل یکی از نیازهای خواننده با خواندن مطلب مورد نظر بر طرف می‌شود یا این‌که برای خواننده هیچ سودی دارد یا نه.

انتشار محتوای بهینه

مقدار مطلب باید چقدر باشد؟

زیاد یا کم بودن مطلب اهمیت چندانی ندارد و این خود مطلب است که باید برای خواننده مفید واقع شود. فقط به این نکته باید توجه داشت که مطلب مورد نظر باید بیش از ۴۰۰ کلمه در خود جای دهد زیرا از نظر سئو مطلبی که کمتر از ۴۰۰ کلمه داشته باشد دارای محتوایی بی کیفیت و نامطلوب می‌باشد.

عنوان مطلب باید چگونه باشد

عنوان مطلب برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد زیرا اکثر کاربران با جستجوی عناوین مطالب، سایت و مطلب مورد نظر خود را پیدا می‌کنند. عنوان مطلب باید کوتاه، گویا و برای خواننده جذاب باشد البته نه به این معنی که مانند بعضی از سایت‌ها فقط برای جذب کاربر از عناوین دروغین استفاده می‌کنند و همچنین در آن از کلید واژه‌ها استفاده شده باشد. به این نکته نیز باید توجه داشت که طول عنوان از ۷۰ کاراکتر نباید بیشتر شود زیرا در این صورت موتورهای جستجو بقیه‌ی آن را پاک می‌کنند.

انتخاب کلید واژه

یکی از نکات مهم قبل از انتشار مطالب انتخاب چند کلید واژه (۲ یا ۳ عدد) مرتبط با مطلب می‌باشد. سعی کنید کلید واژه‌هایی را انتخاب کنید که بیشتر توسط کاربران جستجو شده‌اند. برای پیدا کردن این کلید واژه‌ها می‌توان از google search suggestion یا google keyword planner استفاده کرد. البته استفاده از ابزار اولی راحت‌تر می‌باشد زیرا شما می‌توانید با جستجوی تنها یک کلمه، واژه‌هایی را که بیشتر توسط کاربران جستجو شده اند بیابید. بهتر است از کلید واژه‌ها در عنوان مطلب و همچنین در خود مطلب نیز استفاده کنیم تا کاربر به محض جستجو کلیدواژه‌ی مشخص شده توسط شما، مطلب شما را بیابد.

انتخاب تصویر شاخص

تصویر شاخص یکی از مزیت‌های یک محتوای خوب به شمار می‌رود. آوردن یک تصویر در کنار مطلب باعث جذابیت بیشتر متن می‌شود و درک آن را برای خواننده راحت‌تر می‌سازد.

توضیحات فوق، فقط مختص سایت یا قالب وردپرسی نیست و می‌توان در هر سیستمی این موارد را در نظر داشت.

شرکت آرنیکاوب با در نظر گرفتن بخش پشتیبانی و ارائه‌ی خدمات تامین محتوا برای آن دسته از مشتریانی که زمان انتشار محتوا را ندارند، خدمتی جدید را در نظر گرفته است. تمامی اصول استاندارد در زمینه انتشار محتوا توسط تیم آرنیکاوب بررسی و سپس منتشر می‌شود که کاملا بهینه شده برای موتورهای جستجو می‌باشند.

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399