خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

۵ مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی موفق

امروزه با گسترش کسب و کارهای آنلاین، شاهد افزایش بی‌سابقه فروشگاه‌های اینترنتی هستیم. اما در این بازار گسترده و پررقابت، تنها تعداد کمی از فروشگاه‌های اینترنتی موفق به جلب اعتماد مشتریان می‌شوند. برای اینکه شما هم یک فروشگاه اینترنتی موفق راه‌اندازی کنید نیازمند دانش مورد نیاز برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی هستید. در این مقاله به ۵ مورد از مهمترین ویژگی‌های یک فروشگاه آنلاین خوب اشاره می‌کنیم که لازم است حتما رعایت کنید.

ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی خوب چیست؟

توضیح دقیق کالا و تنوع آن

یکی از ویژگی‌های فروشگاه الکترونیکی تنوع محصولات است. محصولات شما نباید فقط از یک طیف محصول باشد بلکه باید در چندین طیف ارائه کالا داشته باشید و یادتان نرود که حتما آن‌ها را دسته‌بندی کنید. نکته مهم دیگری که در مورد کالا باید به آن اشاره کرد، ارائه اطلاعات کامل و جامعی در مورد آن محصول به مشتری است. یکی از دلایل انتخاب فروشگاه الکترونیکی توسط مردم، وجود اطلاعات در مورد محصول است.

فروشگاه اینترنتی

وجود داشتن به‌روزترین و محبوب‌ترین محصولات

مشتری‌های شما معمولا قشری از جامعه هستند که از بروزترین و محبوب‌ترین محصولات اگاهی دارند و نسبت به خرید انها اقدام می‌کنند. یکی از مهمترین وجوه یک فروشگاه اینترنتی موفق، به‌روز بودن محصولات آن نسبت به فروشگاه‌های معمولی است. این موضوع بسیار مهم است و باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

حتما بخوانید : آموزش ۰ تا ۱۰۰ کسب و کار اینترنتی

قیمت‌گذاری

یکی از ضروری‌ترین مسائل هنگام راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی که باید به آن توجه داشت قیمت‌گذاری محصولات است. قیمت‌گذاری محصولات یکی از عواملی است که باعث موفقیت یا شکست یک کسب و کار آنلاین می شود. قیمت‌گذاری شما باید به این شکل باشد :

  1. قیمت‌گذاری با توجه به رقبا و بازار باشد
  2. قیمت‌گذاری‌ها براساس هزینه‌ها باشد
  3. ارائه پکیجی از محصولات

شما با تبلیغات خوب و موثر، می‌توانید حتی با قیمت بالاتر محصول خود را به فروش برسانید. ولی از اعتماد مشتری به خود سوء استفاده نکنید زیرا میزان تاثیر یک نظر منفی نسبت به نظر مثبت، ۳ به ۱ است.

 

ویژگی های فروشگاه اینترنتی خوب

استفاده از تخفیف در فروشگاه اینترنتی و بازاریابی ایمیلی

برای بازگشت مشتری و استفاده دوباره از  محصولات شما باید انگیزه‌ای به او بدهید. یکی از روش‌ها برای بازگرداندن مشتری، دادن کد تخفیف به او یا انواع دیگری از تخفیفات است، برای مثال ارسال رایگان محصول،یکی بخر دوتا ببر،خرید همراه با هدیه و…. .

یکی از روش های دیجی‌کالا برای داشتن جامع هدف بزرگتر پیشنهاد عضو شدن در خبرنامه دیجی کالا و گرفتن ۲۰هزار تومن تخفیف است. با این کار هم لیست ایمیل بزرگتری خواهد داشت هم اعتماد و انگیزه مشتری‌ها برای خرید بیشتر می‌شود، فراموش نکنید که بازاریابی ایمیلی یک از مهمترین روش‌ها برای جذب و گرفتن فروش دوباره از مشتریان قدیم است.

حتما بخوانید : فروشگاه اینترنتی آنلاین چیست و چه انواعی دارد؟

قوانین بازگشت محصول را برای مشتری به طور کامل توضیح دهید

مشتریان فروشگاه الکترونیکی ریسک بیشتری نسبت به باقی مشتریان می‌کنند، به دلیل این‌که محصول را از نزدیک نمی‌بینند. البته هنگام خرید هم زمان بیشتری را برای خرید اینترنتی اختصاص می‌دهند.

برای کمتر کردن این زمان شما باید روش روشنی را برای بازگشت محصول از طرف مشتریان ناراضی داشته باشید. در انتخاب مکان توضیح این قانون حتما توجه داشته باشید که مکان انتخابی کاملا در دید مخاطب قرار داشته باشد، و مشتری از این بابت اطمینان پیدا کند که محصول در صورت نداشتن رضایت پس گرفته خواهد شد. در قدم بعد مطمئن شوید تمام جملات روشن و قابل درک هستند. در انتها از رقبا و پیشنهاداتی که باعث تحریک بیشتر مشتری به خرید می‌شود، قافل نشوید و از محصولات به‌روز استفاده کنید.

 

“وقتی مجبور باشید از کمترین چیزها بیشترین استفاده را ببرید،اینجاست که نوآوری و ابتکار خودش را نشان می‌دهد. برای رهایی از یک جعبه‌ی تنگ و تاریک، تنها راهی که وجود دارد این است که ابتکار عمل نشان دهی و راهی به سوی بیرون پیدا کنی”

جف بزوس ،موسس آمازون و ثروتمند ترین فرد جهان

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×