خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

پوسته فرزند(Child Theme) چیست؟ چگونگی ساخت آن

با استفاده از پوسته فرزند یا چایلد تم در ورد پرس می‌توانید یک قالب فرزند و یک قالب اصلی روی وبسایت خود قرار بدهید، برای حفظ تغییرات و ذخیره سازی تغییرات دلخواه شما نیاز به پوسته فرزند دارید، چایلد تم به شما امکان ایجاد تغییرات با توجه به سلیقه‌تان را می‌دهد.
تم های فرزند تم هایی مجازی هستند که برای انجام اغلب کارهای خود به تم پدر متکی است. طبق آخرین نظر سنجی ۸۵ % افراد تم اصلی قالب خود را تغییر می دهند و فقط ۳۵ % این افراد از پوسته فرزند یا همان  CHILD THEME(چایلد تم)  استفاده می کنند. این موضوع ۲ دلیل عمده دارد. ۱- خیلی از افراد نمیدانند تم فرزند چیست؟ ۲- ساختن آن برای افراد سخت است و یا در ساخت آن مشکل دارند.

لازم به ذکر است که اگر شما فقط می خواهید تغییرات ساده ای را تنها در CSS قالب ایجاد کنید نیازی به تم فرزند ندارید و این کار را می توان با افزونه یا از طریق پنل قالبتان اگر داشته باشید می توانید انجام دهید. اما اگر می خواهید  تغییرات در کدهای PHP انجام دهید بهتر است از تم فرزند استفاده کنید.
با آرنیکاوب همراه باشید تا در این زمینه بیشتر یاد بگیرید!

پوسته فرزند وردپرس و نحوه ایجاد آن

دلایل استفاده از پوسته فرزند

اگر شما پوسته ای را ویرایش می کنید و این پوسته امکان UPDATE  شدن داشته باشد بعد از بروز شدن تمام تغییرات پاک خواهد شد اما اگر تم فرزند وجود داشته باشد شما می توانید تغییرات را ضمن UPDATE شدن حفظ کنید.پوسته فرزند می تواند باعث افزایش سرعت در توسعه تم شود.  همچنین چابلد تم می تواند شروع خوبی برای توسعه و طراحی تم هنگامی که تازه شروع به کار کرده اید باشد.

نحوه ساخت تم فرزند چگونه است؟

برای داشتن تم فرزند باید ابتدا یک پوشه با نام فرضی مثل CHILD THEME در پوشه THEME وردپرس در پنل کاربری هاستتان اضافه کنید و بعد نیز یک فایل STYLE.CSS داخل این پوشه ایجاد کنید.مهمترین نکته در ساخت پوسته فرزند(چایلد تم) قسمت TEMPLATE  است که باید نام پوسته والد را دقیقا قرار بدهید.
(لازم به ذکر است که این قسمت به کوچک و بزرگ بودن حروف نیز حساس است.) بعد با توجه به توضیحات داده شده، فایل STYLE.CSS پوسته اصلی رو هم اضافه کرده تا بتوانید پوسته فرزند را در قسمت پوسته ی بخش مدیریت شناسایی کنید. تقریبا همه چی آماده است. حالا اگر به بخش پوسته ها بروید میتوانید پوسته فرزند جدید را فعال کرده و بینید که تمام ویژگی های تم والد را دارا می باشد.به طور مثال می‌توانید فایل FUNCTIONS.PHP را با استفاده از تم فرزند ایجاد کنید و کد های لازم را برای آن بنویسید.

ضمنان شما می توانید فایل هایی را که در تم والد وجود دارد را به اصطلاح OVERWRITE و یا اینکه فایل هایی را که در تم والد وجو ندارند را در تم فرزند ایجاد کنید. مثلا: مثلا برای ایجاد یه Template جدید برای صفحه ای حاص یا دسته بندی خاص میتونید اینکارو انجام بدید،شما می تونید مثلا فایل header.php رو داخل تم فرزند ایجاد کنید و می بینید که به جای فایل header.php پوسته والد از این فایل در پوسته استفاده میشه.
لازم به ذکر است که اگر این فایل Function.php را ایجاد کنید OWERWRITE  نمیشود و دقیقا قبل از فایل FUNCTION.PHP تم والد برای شما بارگزاری خواهد شد و کد های آن اجرا می شوند.

برای شرکت در دوره های آموزشی آرنیکا و همچنین دوره های مربوط به چایلد تم کلیک کنید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×