خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

7 نکته مهم در طراحی سایت شرکتی

طراحی وب‌سایت به خصوص اگر نوپا باشد، یک تعهد بزرگ و یکی از بزرگترین حرکت‌های بازاریابی و جذب مخاطب است که یک شرکت می‌‎تواند انجام دهد. وب‌سایت شما هسته حضور آنلاین برند شما در فضای مجازی است. هر مشتری بالقوه که با شرکت شما تماس می‎‌گیرد، در نهایت به وب‌سایت شما خواهد رسید. به همین دلیل طراحی سایت شرکتی اهمیت فراوانی دارد.

 اگر شخصی درباره نام تجاری شما از دوستی شنیده باشد، یا یک نماینده شما ملاقات کرده باشد و یا کسب و کار شما را در شبکه‎‌های اجتماعی دیده باشد، آن‌‎ها برای این که بیشتر راجع به شما بدانند سایت شما را بررسی خواهند کرد و در عرض چند دقیقه پس از ورود به  سایت شما، ناگهان تصمیم می‎‌گیرند که بر اساس مصلحت خود و آنچه که دستگیرشان شده، با شما وارد تجارت شوند یا نشوند.

طراحی وبسایت شرکتی

نکات حیاتی طراحی وب‌سایت شرکتی

متاسفانه گاهی اوقات شرکت‎‌ها وب سایت خود را با بی‌دقتی طراحی می‎‌کنند یا طراحی آن را به افرادی می‌سپارند که این کاره نیستند! این افراد، در نهایت سایت شرکت را به سمت اشتباهات زیادی هدایت کرده و با مشکلات فنی زیادی رو به رو می‌سازند.

در این‎ نوشته 7 مورد از مهم‌ترین نکاتی را که هنگام طراحی سایت شرکتی باید رعایت شوند، آماده کرده‌‎ایم و تقدیم شما می‌کنیم.

به کاربردپذیری سایت توجه کنید و از تصاویر زیادی استفاده نکنید

اغلب اوقات می‎‌بینیم که شرکت‌‎ها، وب‌سایت‎‌هایی راه‌اندازی می‎‌کنند که به صورت واضح برای تاکید بر احساس و نگاه طراحی شده‎‌اند، در حالی که نیاز به یک ساختار مفید بصری و همه جانبه را نادیده می‎‌گیرند و صرفا برای ارائه فعالیت شرکت بهینه شده‌اند.

وب‌سایت شما باید زیبا به نظر بیاید و مفهوم برندتان را منتقل کند و همچنین باید به آسانی در دسترس باشد. اگر بازدیدکنندگان نتوانند آنچه که به دنبالش هستند را به راحتی و به سرعت پیدا کنند، مطمئنا سایت را بسته و به جای دیگری مراجعه می‌کنند.

 در طذاحی سایت شرکتی بهتر است درباره سلسله مراتب محتوا، ناوبری (منوها و نویگیشن)، جزییات منو و ابزارک‌هایی که برای طراحی یک وب‌سایت نیاز دارید که بازدیدکنندگان را به کلیک کردن دعوت و تشویق کند، فکر کنید و یا با آرنیکاوب مشاوره کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

طراحی سایت شرکتی

از نظرات دیگران استفاده کنید

شما  بیش از هر کس دیگری برای هدفمند بودن طرح خود به آن نزدیک هستید. از فلوچارت(Flowchart) گرفته تا وایرفرمینگ (Wireframing) ،طراحی فلت و نمونه نمایشی قابل کلیک. در چنین شرایطی، لازم است که در همه‌ی مراحل فرایند طراحی سایت از دیدگاه‎‌های دیگران که در متن کار نیستند حتما استفاده کنید.

حتی اگر یک تیم دورکاری برای ساخت وب‌سایت دارید، سعی کنید نظر کارشناسان طراحی و بازاریابی را که با پروژه آشنا نیستند دریافت کنید. خیلی کم پیش می‌آید که این افراد تسلیم نظرات یک نفر شوند.

باید با افراد غیر متخصص مشورت کنید. کسانی که هیچ چیز درباره تئوری تجربه کاربری یا طراحی رابط کاربری یا اصول طراحی سایت نمی‌‎دانند، واقعا می‎‌توانند بگویند طراحی‎‌های شما باید چگونه باشد تا بتوانند با آن تعامل برقرار کنند. بهترین قضاوت‌ها برای تجربه کاربری وب‌سایت شما، نظرات مشتریان شما هستند. از پرسیدن نظرات آن‎ها غافل نشوید. در طراحی سایت شرکتی بسته به نوع خدماتی که ارائه می‌‌دهید باید تجربه کاربری سایتتان متناسب با

طراحی را در اولویت قرار ندهید

طرح جدید و هیجان انگیز، احساسات زیادی را به وجود می‎‌آورد، اما این راه درستی نیست. در ابتدای پروسه برای طراحی عجله نکنید.

با فراهم کردن محتوا و جمع‌آوری تصاویر و ویدئو برای سایت شروع کنید. سپس یک طرح کلی برای برنامه بازاریابی بین‌المللی خود تهیه کنید و وب‌سایت خود را بر اساس آن طرح بنا کنید.

مهم نیست که چه مقدار برای طرح گرافیکی سایت خود سرمایه‌گذاری می‎‌کنید، اگر مطالب شما ناقص یا بی‌ارزش باشد، طراحی شما در واقع ناقص است. تجربه کاربری شما صدمه خواهد دید و مشتریان خود را از دست خواهید داد. قرار دادن مبحث طراحی قبل از محتوای سایت، یکی از اشتباهاتی است که نباید هرگز مرتکب آن شد.

طراحی سایت شرکتی

اختیار دادن به خلاقیت طراحان

مطمئن شوید که استراتژی کسب و کار شما روی طراحی پروژه تاثیر نمی‌‎گذارد و تیم اجرایی شما برای خلق یک محصول الهام بخش آزادی عمل دارد. بعد از همه این‎ها، واکنش احساسی بازدیدکنندگان سایت شماست که به احتمال زیاد آن‎ها را به مشتریان همیشگی سایت شما تبدیل خواهد کرد.

مدیران باید در تعیین ساختار، پیام‎‌ها، اهداف و دیگر الزامات سایت درگیر باشند. اما وقتی به مرحله طراحی می‎‌رسد، باید آن‎را به دست کارشناسان خلاق و کاربلد طراحی رابط‌ کاربری بسپارند.

سعی در کمک به طراحان، اظهار نظرهای بیش از حد و دخالت در پروسه طراحی وب‌سایت، می‎‌تواند وسوسه‌برانگیز باشد. اما اکثر اوقات، این کار باعث به وجود آمدن یک وب‌سایت‎ غیر حرفه‎‌ای می‎‌شود. اگر طراحی را دوست ندارید، طراحان جدیدی را استخدام کنید. فقط در فرآیند طراحی، خود را دخالت ندهید.

به نظر مشتریان اهمیت بدهید

متاسفانه تجربه نشان می‌دهد که نظر مشتریان در طراحی مجدد وب‌سایت، بیش از هر چیزی نادیده گرفته می‌شود. شما وب‌سایت جدید خود را برای مشتریان ایده‎‌آل خود می‎‌خواهید. مشتریان شما به‌خوبی قادر به ارزیابی میزان موفقیت وب‌سایت جدید شما هستند. این‎‌ها افرادی‌اند که کمک‌های زیادی در این زمینه از دستشان برمی‌آید و شما باید آن‎ها را درگیر سایت خود کنید.

برای اینکه مطمئن شوید طراحی جدید سایت شما بازدیدکنندگان فعلیتان را افزایش می‎‌دهد، از مشتریانی که با آن‎ها روابط محکمی دارید سوال کنید که در وب‌سایت فعلی شما چه چیز را دوست دارند و چه چیز را دوست ندارند. برای بهبود سایت خود، از آن‎ها بخواهید نظراتشان را برای شما بفرستند که چه چیزی باعث می‎‌شود به یک سایت سر بزنند و بیشتر در آن‎جا بمانند.

به نظرات مشتریان اهمیت بدهید

تجربه‌کاربری دلپذیری برای بازدیدکنندگان فراهم کنید

چه تعداد وب‌سایت را در طول روز می‎‌بینید که تاثیر بسیار کمی بر تصمیم‌گیری و انتخاب شما می‎‌گذارند؟ شما یکی از آن‎ها نباشید. برای علاقه‎‌مند کردن مردم به آن‎چه که ارائه می‎‌دهید، بازدید از سایت شما باید یک تجربه قابل توجه و به یادماندنی را رقم بزند.

شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا حس کنجکاوی مردم را نسبت به ارزش نام تجاری و حرفه خود تحریک کنید. مطمئن شوید که بازدید از سایت شما یک تجربه عالی برای به‌خاطر سپردن و صحبت کردن در باره آن باشد. اگر موفق شوید، شرکت و برند شما شناخنه‌تر خواهد شد.

تا جایی که می‌‎توانید پروژه طراحی سایت را زود شروع کنید

تصور نکنید روند برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت سایت شرکتی جدید شما به طور موثر در یک یا دو هفته امکان‌پذیر است. وقتی که شما نیروی انسانی لازم را جمع می‎‌کنید، ممکن است به نظر بیاید می‌‎توانید آن را در عرض چند هفته به پایان برسانید . اما این نوع از پروژه‌‎ها به ندرت با فعالیت‎‌های مستمر در طول مدتی حدود 2-3 ماه به پایان می‎‌رسند.

حتی طراحی وب‌سایت ساده با تعداد انگشت شماری از صفحات استاتیک می‎‌تواند چند ماه طول بکشد. وب‌سایت‎‌های پیچیده به طور قابل توجهی به زمان نیاز دارند.

ممکن است در فاز تحقیق و استراتژی بیش از آنچه پیش بینی کرده‎‌اید، زمان نیاز داشته باشید. اگر شما یک مهلت خوب مانند فصل تعطیلات یا یک برنامه بازاریابی مشخص داشته باشید، مطمئن باشید برای ساخت وب‌سایت خود از فکر اولیه تا راه‌‎اندازی آن، زمان زیادی را صرفه جویی خواهید کرد .

طراحی سایت شرکتی

جمع‌بندی

راه‌اندازی سایت، تنها به عنوان قسمتی از بازاریابی آنلاین شرکت محسوب نمی‌شود. اگر به خوبی انجام شود می‎‌تواند به شرکت زندگی دوباره‎‌ای ببخشد، آگاهی از نام تجاری را بهبود بخشد و منجر به فروش بیشتری شود. برای دستیابی به این موارد، وب‌سایت شما باید به خوبی طرح‌ریزی و اجرا شود.

طراحی سایت به دست خود و بدون کمک گرفتن از متخصصان این حوزه، ایده بدی است و قطعا موجب هدر رفتن تلاش و سرمایه خواهدشد. چه سرمایه‌ای مهم‌تر از زمان برای یک شرکت وجود دارد؟ کمک‌ نگرفتن از متخصصان حوزه طراحی سایت به معنی ورود به دور باطل ناکامی‌ها خواهد بود. آرنیکاوب یکی از شرکت‌هایی است که خدمات طراحی سایت در مشهد و همچنین سایر کشور انجام می‌دهد و 13 سال سابقه پرافتخار در این زمینه دارد.

می‌توانید برای مشاوره در حوزه طراحی وب‌ سایت شرکتی و معرفی محصول یا کاتالوگ آنلاین با کارشناسان آرنیکاوب در ارتباط باشید.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×