خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

نکات مهم در طراحی وب سایت شرکتی

طراحی وب‌سایت به خصوص اگر نوپا باشد، یک تعهد بزرگ است. همچنین این یکی از بزرگترین حرکت‌های بازاریابی و جذب مخاطب است که یک شرکت می‎تواند انجام دهد. این که در حال حاضر شما یک وب‌سایت دارید و نیاز دارید آن را زیبا نگه دارید، و یا این که به دنبال طراحی یک وب‌سایت جدید هستید، روشی که به کار می‎گیرید نمی‎تواند به اندازه کافی جدی گرفته شود.

طراحی وب سایت

وب‌سایت شما هسته حضور آنلاین برند شما در فضای مجازی است. هر مشتری بالقوه که با شرکت شما تماس می‎گیرد، در نهایت به وب‌سایت شما خواهد رسید. مهم نیست اگر شخصی درباره نام تجاری شما از دوستی شنیده باشد، یا یک نماینده شما ملاقات کرده باشد و یا کسب و کار شما را در شبکه‎های اجتماعی دیده باشد، آن‎ها برای این که بیشتر راجع به شما بدانند سایت شما را بررسی خواهند کرد و در عرض چند دقیقه پس از ورود به  سایت شما، ناگهان تصمیم می‎گیرند که بر اساس مصلحت خود و آنچه که دستگیرشان شده، با شما وارد تجارت شوند یا نشوند.

بزرگترین اشتباهات طراحی سایت شرکتی

متاسفانه گاهی اوقات شرکت‎ها وب سایت خود را با بی دقتی طراحی می‎کنند یا به افرادی می‌سپارند که این کاره نیستند!  در نهایت آن‎ها را به سمت اشتباهات زیادی هدایت می‎کنند و همچنین با مشکلات فنی زیادی رو به رو می شوند.

در این‎ نوشته به ۹ مورد از رایج ترین اشتباهاتی که در هنگام طراحی وب‌سایت خود باید از آن‎ها دوری کنید را آماده کرده‎ایم و تقدیم شما می‌کنیم.

 استفاده بیش از حد از تصاویر و کاهش کاربردپذیری سایت

اغلب اوقات می‎بینیم شرکت‎ها  وب سایت‎هایی را راه اندازی می‎کنند که به صورت واضح برای تاکید بر احساس و نگاه طراحی شده‎اند، در حالی که نیاز به یک ساختار مفید بصری و همه جانبه را نادیده می‎گیرند. و  صرفا برای ارائه فعالیت شرکت بهینه شده است.

وب‌سایت شما باید زیبا به نظر بیاید و به صورت مفهومی اینکه برند تجاری شما راجع به چه چیزی می‎باشد را منتقل کند و همچنین باید به آسانی در دسترس باشد. اگر بازدیدکنندگان نتوانند آنچه که به دنبال آن هستند را به راحتی و به سرعت پیدا کنند، مطمئنا سایت را می بندند و به جای دیگری مراجعه می کنند.

درباره سلسله مراتب محتوا، ناوبری (منوها و نویگیشن)، جزییات منو و ابزارک هایی که برای طراحی یک وب سایت نیاز دارید که بازدیدکنندگان را به کلیک کردن دعوت و تشویق کند فکر کنید و یا با آرنیکاوب مشاوره کنید.

۲ – نادیده گرفتن اعتمادسازی به برند توسط خودتان

 شما  بیش از هر کس دیگری برای هدفمند بودن طرح خود به آن نزدیک هستید. از فلوچارت(Flowchart) گرفته تا وایرفرمینگ (Wireframing) ،طراحی فلت و نمونه نمایشی قابل کلیک. در هر مرحله از فرآیند از دیدگاه‎های دیگران که در متن کار نیستند حتما استفاده کنید.

بهترین قضاوتها برای تجربه کاربری وب سایت شما، مشتریان شما هستند.

حتی اگر یک تیم دورکاری برای ساخت وب سایت دارید، این مهم است که نظر کارشناسان طراحی و بازاریابی را که با پروژه آشنا نیستند را دریافت کنید. خیلی کم پیش آید که این افراد تسلیم نظرات یک نفر شوند.

باید با افراد غیر متخصص مشورت کنید. کسانی که هیچ چیز درباره تئوری تجربه کاربری یا طراحی رابط کاربری یا اصول طراحی سایت نمی‎دانند واقعا می‎توانند بگویند طراحی‎های شما باید چگونه باشد تا بتوانند با آن تعامل برقرار کنند. بهترین قضاوتها برای تجربه کاربری وب سایت شما، مشتریان شما هستند. از پرسیدن نظرات آن‎ها غافل نشوید.

۳ – اولویت با طراحی است

طرح جدید و هیجان انگیز، احساسات زیادی را به وجود می‎آورد اما این راه درستی نیست. در ابتدای این پروسه برای طراحی عجله نکنید .

با بررسی طراحی وب سایت فعلی خود شروع کنید و تمامی فعالیت‎های آنلاین شرکت خود را برای اشاره کردن به اهداف آن‎ها، استراتژی‎ها، تاکیدات UI و سایر موارد بررسی کنید . از ساختن ، آزمودن و کامل کردن ارزش کار خود خاطر جمع شوید ، چراکه این مفهوم باید هر گونه تصمیم گیری شما در طراحی جدید را پیش ببرد. با فراهم کردن محتوی و جمع آوری تصاویر و ویدئو برای سایت شروع کنید . سپس یک طرح کلی برای برنامه بازاریابی بین المللی خود تهیه کنید و وب سایت خود را بر اساس آن طرح بنا کنید .

مهم نیست که چه مقدار برای طرح گرافیکی سایت خود سرمایه گذاری می‎کنید، اگر مطالب شما ناقص یا بی ارزش باشد ، طراحی شما در واقع ناقص است. تجربه کاربری شما صدمه خواهد دید و مشتریان خود را از دست خواهید داد. قرار دادن مبحث طراحی قبل از محتوای سایت، یکی از ۱۰ علتی است که طراحی مجدد وب سایت شما کمکی به شما نخواهد کرد .

۴- اختیار دادن به خلاقیت طراحان

مطمئن باشید که استراتژی کسب و کار شما روی طراحی پروژه تاثیر نمی‎گذارد . مطمئن باشید که تیم اجرایی شما برای خلق یک محصول الهام بخش آزادی عمل دارد. بعد از همه این‎ها، واکنش احساسی بازدیدکنندگان سایت شماست که به احتمال زیاد آن‎ها را به مشتریان همیشگی سایت شما تبدیل خواهد کرد.

مدیران باید در تعیین ساختار، پیام‎ها ، اهداف و دیگر الزامات سایت درگیر باشند. وقتی به مرحله طراحی می‎رسد، باید آن‎را به دست کارشناسان کاربلد طراحی رابط کاربری با خلاقیت بسپارند.

کمک به طراحان (مثلا!) و اظهار نظرهای زیادی و بیش از حد و دخالت در پروسه طراحی وب سایت، می‎تواند وسوسه برانگیز باشد. اما اکثر اوقات، این کار باعث به وجود آمدن یک وب سایت‎ غیر حرفه‎ای می‎شود. اگر حرفه طراحی را دوست ندارید، طراحان جدیدی را استخدام کنید – فقط در فرآیند طراحی، خود را دخالت ندهید .

۵- نادیده گرفتن مشتریان

متاسفانه تجربه نشان میدهد که نظر مشتریان در طراحی مجدد وب سایت، بیش از هر چیزی نادیده گرفته می شود.

شما وب سایت جدید خود را برای مشتریان ایده‎آل خود می‎خواهید. افرادی که قادر به ارزیابی موفقیت‎های وب سایت جدید شما هستند مشتریانی هستند که از آن استفاده می‎کنند. این‎ها افرادی هستند که کمک های زیادی در این زمینه از دستشان برمی آید و شما دوست دارید که آن‎ها را درگیر سایت خود کنید.

برای اینکه مطمئن شوید طراحی جدید سایت شما بازدیدکنندگان فعلی شما را افزایش می‎دهد، از مشتریانی که با آن‎ها روابط محکمی دارید سوال کنید که در وب سایت فعلی شما چه چیز را دوست دارند و چه چیز را دوست ندارند. برای بهبود سایت خود، از آن‎ها بخواهید نظراتشان را برای شما بفرستند که چه چیزی باعث می‎شود به یک سایت سر بزنند و بیشتر در آن‎جا بمانند.

۶- تلاش غیر صمیمی

چه تعداد وب سایت را در طول روز می‎بینید که تاثیر بسیار کمی بر تصمیم گیری و انتخاب شما می‎گذارند ؟ شما یکی از آن‎ها نباشید.

برای علاقه‎مند کردن مردم به آن‎چه که ارائه می‎دهید، بازدید از سایت شما باید یک تجربه قابل توجه و به یادماندنی را رقم بزند.

شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا حس کنجکاوی مردم را نسبت به ارزش نام تجاری و حرفه خود تحریک کنید. مطمئن شوید که بازدید از سایت شما یک تجربه عالی برای به خاطر سپردن وصحبت کردن در باره آن باشد . اگر موفق شوید، شرکت و برند شما نادیده گرفته نخواهد شد.

۷- شروع خیلی دیر

تصور نکنید روند برنامه ریزی، طراحی و ساخت وب سایت جدید شما به طور موثر در یک یا دو هفته امکان پذیر است. وقتی که شما نیروی انسانی لازم را جمع می‎کنید، ممکن است به نظر بیاید می‎توانید آن را در عرض چند هفته به پایان برسانید . اما این نوع از پروژه‎ها به ندرت با فعالیت‎های مستمر در طول مدتی حدود ۲-۳ ماه به پایان می‎رسند.

۸ – تا جایی که می‎توانید پروژه طراحی سایت را زود شروع کنید

حتی طراحی وب سایت ساده با تعداد انگشت شماری از صفحات استاتیک می‎تواند چند ماه طول بکشد. وب سایت‎های پیچیده به طور قابل توجهی زمان نیاز دارد.

ممکن است در فاز تحقیق و استراتژی بیش از آنچه پیش بینی کرده‎اید، زمان نیاز داشته باشید. اگر شما یک مهلت خوب مانند فصل تعطیلات یا یک برنامه بازاریابی مشخص داشته باشید، مطمئن باشید برای ساخت وب سایت خود از فکر اولیه تا راه‎اندازی آن، زمان زیادی را صرفه جویی خواهید کرد .

۹ – یک هدف جدید برای خود در نظر بگیرید

یک وب سایت جدید چیزی بیش از قسمتی از بازاریابی است. اگر به خوبی انجام شود می‎تواند به شرکت زندگی دوباره‎ای ببخشد، آگاهی از نام تجاری را بهبود بخشد و منجر به فروش بیشتری شود. برای اینکه این اتفاق بیفتد، وب سایت شما باید به خوبی طرح ریزی و اجرا شود .

نشستن و طراحی سایت شخصی ممکن است ایده خوبی باشد، اما به احتمال زیاد منجر به هدر رفتن تلاش و سرمایه خواهد شد ، و این احساس را به وجود می‎آورد که وب سایت و بازاریابی آنلاین شما تنها برای شرکت شما کار نمی‎کند.

 برای مشاوره در حوزه طراحی سایت شرکتی و معرفی محصول یا کاتالوگ آنلاین با کارشناسان آرنیکاوب در ارتباط باشید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×