خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی محتوا و انتشار آن در وردپرس

یکی از سوالاتی که برای هر وب‌مستری ممکن است پیش آمده باشد این است که چگونه به بهینه سازی محتوا در بپردازیم  و آن را در وردپرس منتشر کنیم، به گونه‌ای که برای سئو مناسب باشد؟

نحوه‌ی انتشار محتوای بهینه در وردپرس باید چگونه باشد؟

اولین نکته درباره‌ی بهینه سازی محتوا این است که محتوای آن مطلب باید با موضوع کلی سایت هم‌خوانی داشته باشد. مثلا در یک سایت شرکتی خبرهای ورزشی را نمی‌توان منتشر کرد. نکته‌ی بعد این است که باید ببینیم که حداقل یکی از نیازهای خواننده با خواندن مطلب مورد نظر بر طرف می‌شود یا این‌که برای خواننده هیچ سودی دارد یا نه.

بهینه سازی محتوا وانتشار آن

مقدار مطلب باید چقدر باشد؟

زیاد یا کم بودن مطلب اهمیت چندانی ندارد و این خود مطلب است که باید برای خواننده مفید واقع شود. فقط به این نکته باید توجه داشت که مطلب مورد نظر باید بیش از 400 کلمه در خود جای دهد زیرا از نظر سئو مطلبی که کمتر از 400 کلمه داشته باشد دارای محتوایی بی کیفیت و نامطلوب می‌باشد.

چه عنوانی مناسب است؟

عنوان مطلب برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد زیرا اکثر کاربران با جستجوی عناوین مطالب، سایت و مطلب مورد نظر خود را پیدا می‌کنند. عنوان مطلب باید کوتاه، گویا و برای خواننده جذاب باشد البته نه به این معنی که مانند بعضی از سایت‌ها فقط برای جذب کاربر از عناوین دروغین استفاده می‌کنند و همچنین در آن از کلید واژه‌ها استفاده شده باشد. به این نکته نیز باید توجه داشت که طول عنوان از 70 کاراکتر نباید بیشتر شود زیرا در این صورت موتورهای جستجو بقیه‌ی آن را پاک می‌کنند.

محتوای بهینه در وردپرس

انتخاب کلید واژه

یکی از نکات مهم قبل از انتشار مطالب انتخاب چند کلید واژه (2 یا 3 عدد) مرتبط با مطلب می‌باشد. سعی کنید کلید واژه‌هایی را انتخاب کنید که بیشتر توسط کاربران جستجو شده‌اند. برای پیدا کردن این کلید واژه‌ها می‌توان از google search suggestion یا google keyword planner استفاده کرد. البته استفاده از ابزار اولی راحت‌تر می‌باشد زیرا شما می‌توانید با جستجوی تنها یک کلمه، واژه‌هایی را که بیشتر توسط کاربران جستجو شده اند بیابید. بهتر است از کلید واژه‌ها در عنوان مطلب و همچنین در خود مطلب نیز استفاده کنیم تا کاربر به محض جستجو کلیدواژه‌ی مشخص شده توسط شما، مطلب شما را بیابد.

انتخاب تصویر شاخص

تصویر شاخص یکی از مزیت‌های یک محتوای خوب به شمار می‌رود. آوردن یک تصویر در کنار مطلب باعث جذابیت بیشتر متن می‌شود و درک آن را برای خواننده راحت‌تر می‌سازد.

نحوه محتوای بهینه در وردپرس

ایجاد دسته بندی برای محتوای وردپرس

در پنل وردپرس، کنار بخش نوشتار متن باکسی وجود دارد به نام دسته‌بندی نوشته‌ها که به کمک آن گروه محتوای خود را مشخص می‌کنید. برای مثال اگر وب‌سایت شما درباره آموزش کنکور است، نکات آموزشی مربوط به هر درس را می‌توانید به عنوان دسته‌بندی در این باکس وارد کنید. و اگر در حال تهیه محتوا درباره درس عربی کنکور هستید، بعد از تکمیل محتوا، دسته نکات آموزش عربی را تیک بزنید. شاید از خودتان بپرسید این کار چه فایده‌ای دارد؟

در طولانی مدت وقتی تعداد محتواهای تولیدی شما رفته رفته بیشتر شود، مخاطب بعد از ورود به سایت سردرگم شده و نمی‌داند چطور باید به محتوای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. وجود دسته‌بندی برای شما و مخاطب بسیار مفید خواهد بود؛ چون در کمترین زمان به پست مورد نظر دسترسی خواهید داشت و سئو وب‌سایت هم تقویت می‌شود.

پیوند یکتا در وردپرس

نامک یا پیوند یکتا بخشی از هویت محتوای شماست. در واقع پیوند یکتا آدرس دائمی محتوای سایت شما محسوب می‌شود و موتورهای جستجو با این لینک پست‌ها را رصد می‌کنند. بعد از تهیه اولین پیشنویس این لینک در باکس بالای بخش نوشتار نمایش داده می‌شود که با ضربه زدن روی آن می‌توانید صورت پیوند را تغییر دهید. اگر عنوان متحوا نکات مهم کنکور باشد، همین کلمات به طور پیشفرض در پیوند مشاهده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای تقویت سئو سایت پیوندها را به زبان انگلیسی تغییر دهید و تا حد امکان از نام فارسی استفاده نکنید.

بهینه سازی محتوا در وردپرس

عناوین اصلی و فرعی مناسب

برای این که به بهینه سازی یک محتوا بپردازید بهتر است، قبل از انتشار محتوا روی عنوان و تیتر اصلی وقت بگذارید؛ چون تیتر اصلی با تگ H1 نمایش داده می‌شود و اولین چیزی است که مخاطب را جذب می‌کند. در مقالات وردپرسی شما تنها یک تگ H1 دارید و دیگر مجاز به استفاده از آن نیستید. استفاده از تگ‌های فرعی مانند H2 و H3 می‌تواند به بهینه‌تر شدن محتوای وردپرس کمک کنند؛ پس حتما از آن‌ها در مطلب خود بهره ببرید.

توضیحات متا

اگر در گوگل نکات کنکوری درس عربی را جستجو کنید، نتایج مختلفی به دست می‌آید. ابتدا عنوان مقاله که با رنگ آبی پررنگ در بالا قرار می‌گیرد، نظر شما را جلب می‌کند. و ادامه عنوان، یک متن یک تا دو خط زیر عنوان قرار دارد که معمولا با نگاهی گذرا مطالعه می‌کنید. این یک تا دو خط توضیحات متا هستند که براساس خود مقاله نوشته می‌شود. انتخاب واژه‌ها و نوشتن این بخش بسیار مهم است؛و روی ترغیب شدن مخاطب برای خواندن ادامه مقاله نقش بسزایی دارد. بهتر است در حین نوشتن متا به سبز شدن نوار SEO Yoast دقت داشته باشید.

توضیحات فوق، فقط مختص سایت یا قالب وردپرسی نیست و می‌توان در هر سیستمی این موارد را در نظر داشت.

شرکت آرنیکاوب با در نظر گرفتن بخش پشتیبانی و ارائه‌ی خدمات تامین محتوا برای آن دسته از مشتریانی که زمان انتشار محتوا را ندارند، خدمتی جدید را در نظر گرفته است. تمامی اصول استاندارد در زمینه انتشار محتوا توسط تیم آرنیکاوب بررسی و سپس منتشر می‌شود که کاملا بهینه شده برای موتورهای جستجو می‌باشند.

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×