خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی java

امکان ندارد که تا به حال نام جاوا را نشنیده باشید. چرا که اگر حتی با تلفن های همراه دو دهه ی قبل کار کرده باشید حتما هنگام روشن شدن تلفن نام java  را بر روی نمایشگر دیده اید. در این مقاله می خواهیم درباره ی آموزش زبان برنامه نویسی java توضیحاتی به شما مخاطبان بدهیم.

اهمیت برنامه نویسی با زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا

بهترین گزینه و زبان برای پروژه های بزرگ اقتصادی همواره java بوده است. چرا که طبق آمار بیش از 9 میلیون برنامه نویس در سرتاسر دنیا زبان برنامه نویسی java  را برای پروژه های خود انتخاب کرده اند و با این وجود می توان به این نتیجه رسید که زبان java، هم اکنون حرف اول را از نظر محبوبیت و البته از نظر کاربرد در دنیا می زند. کار هایی که نمی توان با این زبان کرد از کار هایی که می توان، بسیار کمتر هستند. از طراحی سیستم عامل ها گرفته تا برنامه نویسی صفحات وب و مبحث داغ اینترنت اشیا. بنابراین کمتر کسی است که به زبان برنامه نویسی java مسلط بوده ولی بیکار باشد یا درآمد خیلی خوبی نداشته باشد.

یکی از دلایل مهم برای انتخاب این زبان وجود منابع آموزشی بسیار زیاد و کاملا رایگان در دنیای اینترنت می باشد که البته این منابع بیشتر به زبان انگلیسی می باشد تا زبان فارسی. java که جزو زبان های برنامه نویسی سطح بالا می باشد از قابلیت کاربردی و ویژه ای به نام مدیریت حافظه برخوردار است که در زمان تولید این زبان برنامه نویسی بی سابقه بوده است.

منبع باز بودن، شی گرایی و وجود کتابخانه ها و فریم ورک های آماده ی بسیار زیاد از دیگر ویژگی های این زبان برنامه نویسی محبوب و پر کاربرد می باشد. زبان برنامه نویسی java زبان اصلی استفاده شده در سیستم عامل اندروید بوده و اکثر اپلیکیشن ها و نرم افزار های اندرویدی بر پایه ی این زبان برنامه نویسی طراحی شده اند. همچنین بسیاری از نرم افزار های دولتی و بانکی در سراسر دنیا توسط این زبان، برنامه نویسی شده اند.

تاریخچه java

زبان برنامه نویسی java در سال 1990 میلادی توسط یک گروه چهار نفره ساخته شد و دلیل عمده ی آن پیچیدگی های زبان برنامه نویسی C++ در آن زمان بود . نام جاوا نیز بر اساس نام همین چهار نفر برای این زبان برنامه نویسی انتخاب شد. هدف از ساخت جاوا این بود که زبانی اختراع شود که علاوه بر قدرت و کارایی زبان برنامه نویسی C++، سادگی و سهولت در استفاده نیز از ویزگی های آن باشد.

این زبان برای چه گروهی مناسب است؟

زبان برنامه نویسی java برای کسانی که می خواهند به دنیای طراحی و ساخت اپلیکیشن های اندرویدی و بقیه سیستم عامل ها وارد شوند بسیار مناسب است. البته به دلیل همه کاره بودنش، مناسب برای همگی افراد می باشد. مخصوصا کسانی که می خواهند به تازگی وارد حوزه برنامه نویسی شوند. استفاده از این زبان کاملا رایگان بوده و خبر خوب اینجاست که برای یادگیری زبان برنامه نویسی java شما تنها کافیست در اینترنت به جستجو پرداخته و با پشتکار و تلاش از منابع آموزشی رایگان موجود در فضای مجازی بهره مند شوید. از آنجایی که زبان برنامه نویسی java جزو زبان های پایه ای می باشد برای یادگیری آن شما به هیچ گونه دانش قبلی نیاز نخواهید داشت.

دوره آموزش حضوری زبان برنامه نویسی java

با اینکه آموزش های رایگان زیادی به زبان انگلیسی در سراسر اینترنت منتشر شده است، اما با این وجود عده ای با آموزش زبان برنامه نویسی java به صورت حضوری بیشتر موافق بوده و قصد دارند تا در کلاس های آموزشی یادگیری زبان های برنامه نویسی شرکت کنند. مزیت این کلاس های آموزش حضوری، وجود اساتید و مدرسان در کنار زبان آموزان می باشد و دانشجویان دسترسی کامل به استاد برای پرسیدن سوالات خود را دارند. در بین دوره های آموزشی بسیاری که در سراسر کشور برگزار می شود ما به شما دو دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی جاوا مطرح و معتبر در سطح کشور را در ادامه معرفی می کنیم.

دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی

زبان همه جانبه جاوا

یک از بهترین برگزار کنندگان دوره های آموزش زبان جاوا در سطح کشور و در حال حاضر، دوره ی برنامه نویسی با زبان java آرنیکاوب می باشد. آرنیکاوب با تجربه ی چندین ساله در برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی و با برگزاری بیست دوره در حوزه آموزش برنامه نویسی و طراحی وب به جایگاه بالای در این حوزه رسیده است و دلیل اصلی آن حضور برترین و مجرب ترین اساتید و مدرسان برنامه نویسی که هر کدام برنامه نویسی پروژه های بسیار بزرگی را در سطح کشور به عهده داشته اند، می باشد. شرکت کنندگان در دوره آموزش برنامه نویسی آرنیکاوب هر کدام تا کنون در شرکت های بزرگ بین المللی به استخدام در آمده و به جایگاه های بالایی در این زمینه رسیده اند.

دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی

تخصص رشدانا تنها در برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی نمی باشد و رشدانا یک پلتفرم آموزشی همه جانبه می باشد. اما هم اکنون قسمت اعظمی از تمرکز خود را بر روی آموزش انواع زبان های برنامه نویسی به بهترین شکل و توسط برترین اساتید و مدرسان سراسر کشور گذاشته است. دوره های رشدانا از نظر کیفیتی در سطح بسیار بالایی قرار گرفته و دوره های آموزشی رشدانا توسط شرکت های بزرگ و معتبر کشور حمایت می شوند.

سرفصل های دوره آموزش زبان برنامه نویسی جاوا

  • آشنایی کلی با برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی و به طور کلی زبان های ماشین
  • آشنایی با ویژگی های زبان برنامه نویسی java
  • آموزش کار با نرم افزار های مخصوص برنامه نویسی
  • ساخت یک پروژه ی اولیه و ابتدایی با زبان برنامه نویسی java
  • آشنایی با انواع متغیرها و دستورها و کار با انواع کد ها
  • آموزش استفاده از فریم ورک ها
  • آموزش نکات ریز و اضافه در برنامه نویسی اصولی
  • پیشبرد پروژه ی ابتدایی تا اتمام آن

شما به راحتی می توانید از طریق سایت آرنیکا وب در دوره های آموزشی آرنیکا وب شرکت کنید.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×