خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

زبان برنامه نویسی ++C و توضیحاتی درباره آموزش این زبان

امروزه زبان‌های برنامه‌نویسی متفاوت و گوناگونی تمام دنیا را فرا گرفته‌اند و هرکدام کاربردها و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. یکی برای ساخت بازی‌های کامپیوتری، دیگری برای طراحی صفحات وب و بعضی برای برنامه نویسی سخت افزارها و ربات‌ها استفاده می‌شوند. شما در ابتدا باید حوزه‌ی فعالیتی خود را مشخص کرده و سپس زبان برنامه نویسی مناسب خود را انتخاب کنید و یادگیری آن را شروع کنید. در این مطلب می‌خواهیم توضیحاتی پیرامون زبان برنامه نویسی ++C و یادگیری این زبان برنامه نویسی به شما کاربران آرنیکاوب بدهیم.

ویژگی‌های زبان برنامه نویسی ++C

در ابتدا می‌خواهیم به این بپردازیم که زبان برنامه نویسی ++C چه ویژگی‌هایی دارد؟ اولین و مهم‌ترین ویژگی این زبان برنامه نویسی شئ گرایی، وراثتی و چند ریختی بودن آن می‌باشد. این زبان همه منظوره که جزو زبان‌های سمت سرور به شمار می‌رود از پرطرفدار‌ترین زبان‌های برنامه نویسی می‌باشد و بر مبنای زبان برنامه نویسی C ساخته شده است.  زبان ++C جزو زبان‌های سطح معمولی است ولی تمامی قابلیت‌های زبان‌های سطح پیشرفته و ساده را به طور هم زمان در خود دارد.

ویژگی ها و کاربرد های زبان برنامه نویسی++C

کاربردهای این زبان برنامه نویسی

این زبان به معنی واقعی کلمه همه منظوره و عمومی می‌باشد. چرا که در تمامی زمینه‌ها مانند صنعت خودرو سازی، ساختمان سازی و معماری، ماهواره‌های فضایی، طراحی و ساخت سیستم عامل‌ها، بازی‌های ویدئویی و کامپیوتری و … کاربرد داشته و حرفی برای گفتن دارد. همچنین اکثر نرم افزارهایی که به طور روزمره در کامپیوترهای شخصی با آن‌ها سر و کار داریم با این زبان نوشته شده اند. نرم افزارهایی مانند مرورگر اینترنتی گوگل کروم و فایرفاکس، نرم افزار طراحی فوتوشاپ، نرم افزار چت تصویری اسکایپ، بازی‌هایی نظیر خدای جنگ و ندای وظیفه و هزاران هزار نرم افزار و بازی دیگر نیز توسط این زبان برنامه نویسی تولید و ساخته شده‌اند.

یادگیری زبان برنامه نویسی ++C مناسب چه کسانی است؟

این زبان جزو زبان‌های پایه می‌باشد. به همین خاطر احتیاجی به پیش نیاز برای یادگیری این زبان برنامه نویسی وجود ندارد. پس یکی از زبان‌های خیلی خوب برای تازه کارها و کسانی است که به تازگی می‌خواهند پا به عرصه و دنیای برنامه نویسی بگذارند.

از آن جایی که این زبان بسیار پرکاربرد است و تقریبا در تمامی زمینه‌ها به خوبی قابل استفاده است، برای همه‌ی دانشجویان در تمامی رشته‌ها به خصوص رشته‌های فنی مانند مکانیک، برق، کامپیوتر، صنایع و … توصیه می‌شود. از آن‌جایی که اکثر شرکت‌های بزرگ در دنیا نیازمند یک برنامه نویس متخصص حاضر در شرکت خود می‌باشند. آینده‌ی شغلی برنامه نویسان متخصص نیز بسیار مناسب و خوب می‌باشد.

دوره‌های آموزش زبان برنامه نویسی

دوره‌های آموزش مختلفی در سطح کشور با توجه به تقاضای بالا برای آموزش و یادگیری برنامه نویسی شکل گرفته است که هر کدام ویژگی‌های خود را دارند. اما پیشنهاد ما دو مورد از بهترین مجموعه‌های آموزشی فعالیت کننده در این حوزه می‌باشد که در ادامه آن ها را معرفی می‌کنیم.

یادگیری زبان برنامه نویسی ++C

دوره‌های آموزش زبان برنامه نویسی  آرنیکاوب

دوره های آموزش برنامه نویسی آرنیکاوب از قدیمی‌ترین و بهترین دوره‌های آموزش زبان برنامه نویسی در سطح کشور می‌‌باشد. اساتید و مدرسان حاضر در این دوره‌های برنامه نویسی از مجرب‌ترین و بهترین استادان و مدرسان سطح کشور می‌باشند که هر کدام تا به حال پروژه‌های ملی و بعضا بین المللی بزرگی انجام داده اند. از این رو ما به شما دوره‌های برنامه نویسی آرنیکاوب را پیشنهاد می‌کنیم. دوره‌ی برنامه نویسی با زبان برنامه نویسی ++C آرنیکاوب از مبتدی تا پیشرفته بود و تمامی مفاهیم و مبانی و اصول برنامه نویسی از صفر تا صد و پیشرفته آموزش داده می‌شود.

دوره‌های آموزش زبان برنامه نویسی  رشدانا

رشدانا یک پلتفرم آموزشی نو ورود به دنیای اینترنت می‌باشد. این پلتفرم آموزشی با ایده ی آموزش در هر کجای کشور برای هر کس به وجود آمده است. هدف آن این است که هرکس با توجه به علایق و نیازهای خود هر نوع محتوای آموزشی را به صورت فیزیکی و کلاس درسی در دسترس داشته باشد. بزرگ‌ترین اساتید و مجموعه‌های آموزشی و شرکت‌ها مطرح در سطح کشور، حاضر به همکاری با این پلتفرم شده‌اند. بنابراین یک بستر بسیار مناسب برای کسانی است که می‌خواهند برنامه نویسی را به طور اصولی و حرفه‌ای از مبتدی تا پیشرفته فرا بگیرند.

شما در پایان دوره آموزشی رشدانا می‌توانید ایده‌های ذهنی خود مانند ساخت یک نرم‌افزار را به طور کامل اجرایی کنید. همچنین در صورت تلاش و پشتکار بالا رشد آموزان، بهترین‌های هر دوره به شرکت‌های دولتی و خصوصی برای استخدام معرفی خواهند شد. این شرکت‌ها به دلیل حساسیت بالای کار نمی‌توانند به هر کس اعتماد کنند و نیاز دارند که برنامه نویسان متخصص از جایی معتبر به آن‌ها معرفی شوند.

سرفصل‌های دوره های آموزشی (مشترک)

  • آموزش مفاهیم اولیه برنامه نویسی و زبان‌های برنامه نویسی و اصول شئ گرایی
  • آشنایی با ساختارهای پایه‌ای و اولیه زبان ++Chttps://arnikaweb.com/
  • آموزش کار با محیط نرم افزارهای پیشرفته برنامه نویسی مانند Dreamweaver
  • آموزش دستورات پایه و شرط ها و حلقه‌ها و مفاهیم مشترک دیگر در برنامه نویسی اصولی
  • معرفی فریم ورک‌های استاندارد و آموزش استفاده‌ی بهینه از فریم ورک‌ها و کتابخانه‌ها برای بالا بردن سرعت در برنامه نویسی

برنامه نویسی در این برهه از زمان به یکی از پر در آمد‌ترین شغل‌های دنیا تبدیل شده به طوری که یک یا چند برنامه نویس متخصص با نوشتن یک نرم افزار کاربردی مانند نرم افزار طراحی فوتوشاپ توانسته اند چندین میلیون دلار درآمد کسب کنند. پس یقین داشته باشید که یادگیری زبان‌های برنامه نویسی مخصوصا زبان برنامه نویسی ++C بیهوده نبوده و در آینده‌ی شغلی شما بسیا تاثیر گذار خواهد بود.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×