خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

برنامه نویسی وردپرس به صورت حرفه ای

هر کسب‌وکاری ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد. در فضای دیجیتال به خصوص در سایت‌ها نیازمند است تا بتواند به بهترین شکل ممکن آن را به مشتریان خود ارائه دهد. در برخی موارد شما نیازمند امکانات یا حتی ظاهری خاص هستید تا بتوانید به بهترین شکل کسب‌وکار یا محصول خود را به مخاطبانتان ارائه دهید. با توجه به نکات مثبت و امکانات وردپرس، راهکار این مسئله در برنامه نویسی وردپرس است.

wordpress-programing

 

 

شما حتماً در برخی از سایت‌ها با امکانات خاصی روبه‌رو شده‌اید که برایتان جالب بوده است و دوست داشته‌اید که سایت شما هم از چنین قابلیتی برخوردار باشد. نگران این موضوع نباشید هر مسئله‌ای راه‌حلی دارد اما مهم‌ترین نکته اینجاست که ساده‌ترین راه‌حل چیست؟

راه‌حل این مسئله استفاده از ویژگی Open Source وردپرس است. این قابلیت باعث می‌شود تا شما بتوانید در وردپرس هر قابلیتی را که می‌خواهید اضافه کنید. اما برای این کار شما باید برنامه‌نویسی کنید یا کار خود را به یک حرفه‌ای بسپارید.

وردپرس بر پایه PHP – که یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است – نوشته‌شده است. دو کاربرد اساسی از برنامه نویسی در وردپرس طراحی قالب و افزونه نویسی است.

طراحی قالب در وردپرس

ظاهر سایت شما یکی مهم‌ترین عوامل ماندن مخاطب در سایت شما است؛ پس چه‌بهتر که این محیط اختصاصی برای شما و به سبک کسب‌وکار شما باشد. طراحی قالب وردپرس یکی از امکاناتی است که می‌توان با استفاده از برنامه نویسی، از آن استفاده کرد.

این طراحی می‌تواند شامل همه‌چیز صفحات سایت شما مثل رنگ‌بندی، آیکون‌ها و … باشد؛ اما نکته مهمی که وجود دارد، برنامه نویسی امری حرفه‌ای است که اگر برنامه نویسی شما به‌صورت حرفه‌ای صورت نگیرد و نکاتی مانند ریسپانسیو بودن در آن رعایت نشود، به‌جای کمک به رشد سایت شما ممکن است موجب شکست سایت شما هم بشود. اما ما در آرنیکاوب برای شما این کار را با توجه به سابقه درخشانمان در حوزه طراحی قالب وردپرس به‌صورت حرفه‌ای و اختصاصی انجام می‌دهیم.

افزونه‌نویسی وردپرس

یکی دیگر از دلایل محبوبیت وردپرس امکان اضافه کردن راحت افزونه‌ها به آن است. وظیفه افزونه‌ها ارائه امکاناتی است که به‌صورت پیش‌فرض در وردپرس وجود ندارد. امروزه بیش از هزاران افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد اما نکته مهم این است که آیا آنچه را که شما می‌خواهید دارد یا نه؟ در برخی موارد شما می‌توانید از افزونه‌های موجود در مخزن وردپرس استفاده کنید اما اگر امکاناتی را که شما می‌خواهید در آن وجود نداشت باید چه‌کار کرد؟

افزونه نویسی وردپرس

دوباره از قدرت برنامه‌نویسی وردپرس استفاده می‌کنیم و این بار آن امکانی را که می‌خواهیم به سایت خود اضافه می‌کنید؛ اما این امکانات باید دارای شرایطی باشد. افزونه‌ای که برای سایت شما طراحی می‌شود اول باید از منظر امنیتی مورد تأیید باشد که مبادا در سایت شما باعث ایجاد رخنه امنیتی شود؛ نکته بعدی کد نویسی حرفه‌ای است که  این نکته به‌راحتی قابل‌تشخیص نیست اما می‌توان با استفاده از بازخوردهای بعد از نصب افزونه به این نکته پی‌برد.

هماهنگی کامل با خود وردپرس و کاربری آسان هم بسیار مهم است که در ساخت یک افزونه باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر افزونه در پس‌زمینه سایت شما کاری انجام می‌دهد ظاهر آن مهم نیست اما اگر افزونه در ظاهر سایت شما تأثیرگذار است، خیلی مهم است که افزونه بتواند خود را با قالب سایت شما وفق دهد.
یکی دیگر از امکانات گروه آرنیکاوب، برنامه نویسی افزونه‌های وردپرس است. ما می‌توانیم آنچه را که شما می‌خواهید برای شما ایجاد کنیم تا بتوانید سایت خود را کارآمدتر کنید.

به‌طورکلی وردپرس، سیستم مدیریت محتوای انعطاف‌پذیری است و در آن می‌توان به‌راحتی کارهای متفاوتی را انجام داد. طراحی قالب و کد‌نویسی افزونه، نمونه‌هایی از این انعطاف‌پذیری است که شما می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

برنامه نویسی اختصاصی وردپرس چه سودی دارد؟

تا این قسمت از مطلب به شما گفتیم که برنامه نویسی در وردپرس به شما کمک می‌کند تا بتوانید سایت خود را با قالب دلخواهتان طراحی کرده و یا چنانچه به افزونه خاصی نیاز داشتید، آن را کدنویسی کنید. علاوه بر این موارد، کدنویسی اختصاصی وردپرس فواید دیگری برای کسب و کار شما دارد که در این بخش توضیح خواهیم داد.

شرکت برنامه نویسی وردپرس

نصب و پیکربندی

تیم‌های متخصص برنامه نویسی وردپرس به نصب و پیکربندی مضامین و افزونه‌های پیچیده این سیستم مدیریت محتوا کمک می‌کنند. این افراد با درکی که از مسائل فنی دارند، از پیکربندی سایت شما پشتیبانی کرده و به وسیله کدنویسی اختصاصی وردپرس، خیالتان را از نظر فنی سایت آسوده می‌کنند.

نگهداری و پشتیبان فنی

شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید، در حوزه نگهداری وب‌سایت‌های وردپرسی و پشتیبانی از نیازهای فنی آن، از تیم‌های متخصص برنامه نویسی وردپرس کمک بگیرید. با این کار مواردی که معمولا از کنترل شما خارج هستند و سبب اشکالات غیرضروری در سایت می‌شوند، به راحتی تحت نظارت شما درمی‌آیند.

تیم‌هایی که در زمینه کدنویسی وردپرس فعالیت دارند، تمامی امور مربوط به مدیریت و نظارت بر سایت، راه‌اندازی درست و اصولی، به روزرسانی هسته، تیم‌ها، نسخه‌های پشتیبان و برنامه نویسی افزونه‌های وردپرس را بر عهده می‌گیرند. همچنین از طریق کدنویسی اختصاصی سایت‌هایی که با استفاده از وردپرس راه‌اندازی می‌شوند، تا حد زیادی امنیت سایت تامین شده و از آن در برابر تهدیدات خارجی و بدافزارها مراقبت می‌شود.

برنامه نویسی در وردپرس

برنامه نویسی راه حلی برای ساختارهای رمزگذاری پیچیده

برنامه نویسی کمک می‌کند تا بتوانید ساختارهای رمزگذاری پیچیده را به راحتی حل کنید! درواقع در هر زمان که تیم‌های متخصص اقدام به تنظیم کدی برای وب‌سایت شما می‌کنند، می‌توانید مطمئن باشید که این کار باتوجه به اصول و استانداردها و روش‌های تخصصی انجام می‌شود. علاوه بر این، چنانچه کدگذاری پیچیده‌ای نیز وجود داشته باشد که اختلالی در وب‌سایت ایجاد کند، به کمک کدنویسی می‌توانید این مشکل را نیز از سر راه بردارید.

سفارشی‌سازی و راه‌ حل‌های امن

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، شما می‌توانید به کمک برنامه‌نویسی، تم‌ها و پلاگین‌های وردپرس را شخصی‌سازی کرده و آن‌ها را مطابق سلیقه خود طراح کنید. بدین ترتیب صاحب سایتی متفاوت با دیگر سایت‌های وردپرسی خواهید شد و از افزونه‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده خواهید کرد.

برنامه نویسی وردپرس

برنامه نویسی وردپرس برای چه سایت‌هایی مفید است؟

باتوجه به آنچه که گفته شد، اگر سایت وردپرسی خود را به کمک برنامه نویسی توسعه دهید، خیلی راحت می‌توانید صاحب یک سایت حرفه‌ای و خاص شوید. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدنویسی و توسعه وردپرس بیشتر به درد چه سایت‌هایی می‌خورد؟

استارتاپ‌ها

همان‌طور که می‌دانید، هدف شرکت‌های نوپا از استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس، ساخت یک سایت در حداقل زمان و هزینه است. درواقع آن‌ها با استفاده از وردپرس تلاش می‌کنند تا صاحب یک سایت با قابلیت‌های زیاد اما هزینه‌ای مقرون به صرفه شوند.

استارتاپ‌ها می‌توانند به کمک قابلیت‌هایی که به وسیله برنامه نویسی وردپرس به دست می‌آید، سایتی حرفه‌ای تر و مختص کسب و کار خود داشته باشند. درواقع بدون آن که نیاز باشد هزینه زیادی را صرف برنامه‌نویسی یک سایت از صفر کنند، قادر خواهند بود با حداقل هزینه یک سایت مطابق آنچه که نیاز دارند را طراحی کنند.

کدنویسی وردپرس

انواع شرکت‌ها و آژانس‌ها و…

تمامی شرکت‌هایی که به هر دلیلی اقدام به راه‌اندازی سایت با استفاده از وردپرس کرده‌اند، می‌توانند با برنامه‌نویسی تخصصی، سایت خود را توسعه داده و از این طریق به بازاریابی و افزایش درآمد مجموعه خود کمک کنند. درواقع متخصصان این حوزه با در نظر گرفتن آنچه که کسب و کارها نیاز دارند، تمامی قابلیت‌ها، تم‌ها، افزونه‌ها و… را کدنویسی کرده و با شخصی سازی وردپرس به ارتقا سایت کمک می‌کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین دلایلی که یک وب‌سایت ساخته شده با وردپرس مکن است به برنامه نویسی احتیاج داشته باشید، اشاره کنیم. همچنین کاربرهای اصلی برنامه نویسی وردپرس را هم نام برده و توضیح دادیم.

همانطور که در بالا ذکر شد، برنامه نویسی وردپرس امری تخصصی است؛ بنابراین اگر قصد برنامه نویسی سایت وردپرسی خود را دارید، باید آن را به افراد متخصص بسپارید. گروه آرنیکاوب با بیش از 13 سال سابقه در امر طراحی سایت، بدون شک یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود.

5/5 - (3 امتیاز)

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

 1. امیر حسین نوشته است:

  با سلام
  میخواستم بدونم میتونید افزونه دکان پرو به جای استفاده از api گوگل از مپ ایرانی بسازید
  لطفا قیمتش و مدت زمانش را در واتس اپ اطلاع دهید
  09114080488
  با تشکر

 2. سعیدازادی نوشته است:

  سلام وقت بخیر افزونه wp-propertyرا نصب کردم ولی موارد زیادی دارد که اصلا مورد نیاز نیست امکان ادیت این فزونه هست؟

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×