خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

رشدانا؛ پلتفرم توانمندسازی نیروی انسانی

فارغ التحصیلان با تکیه بر دانش آکادمیک به دنبال کار و جایگاه شغلی و کارفرمایان و سازمان‌ها نیز، به دنبال نیروی انسانی کارآزموده هستند و همواره خلاء ارتباطی میان این دو، موجب بروز مشکلات و چالش‌هایی از قبیل پیدا نشدن شغل مناسب، عدم کسب موفقیت و رشد کسب و کار‌ها و همچنان مشکلات اجتماعی و فرهنگی دیگر می‌شود. البته که تا کنون، راه حل‌های متعددی برای حل این مشکل در سطوح دانشگاهی و سازمانی ارائه شده و به مرحله اجرا رسیده است اما هیچکدام کارایی لازم را در جهت رفع نیاز سازمان‌ها و افراد فارغ التحصیل نداشته‌اند. در ادامه با آرنیکاوب همراه باشید تا فعالیت‌های کالج رشدانا، این شرکت خلاق را شرح دهیم و شما را با این بستر توانمندسازی آشنا کنیم.

رشدانا چیست؟

رشدانا

رشدانا، پلتفرم توانمندسازی سرمایه‌های انسانی است که در سال 97 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. این پلتفرم، با هدف رشد و توسعه کسب و کارها در فضای دیجیتال و تمرکز بر منابع انسانی، اقدام به برگزاری برنامه‌های توانمندسازی نیروی انسانی کرده است.

رشدانا در تلاش است تا با جلسات متعدد مشاوره شغلی و ارزیابی‌های مختلف، رشدآموزان خود را در مناسب‌ترین مسیر شغلی قرار دهد و باعث رشد و شکوفایی افراد در حوزه دلخواهشان شود. همچنین این پلتفرم علاوه بر پرورش دانش فنی افراد در حوزه دیجیتال، بر روی مهارت های نرم رشدآموزان خود نیز متمرکز است و آن‌ها را در راستای تعیین اهداف شخصی، ترسیم کارراهه شغلی و چشم‌اندازی زندگی‌شان، یاری می‌کند.

به طور کلی مخاطبان رشدانا به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • افرادی که به دنبال یادگیری و کسب تجربه و مهارت در حوزه های تخصصی کسب و کار دیجیتال هستند.
  • مدرسین و افراد با تجربه‌ای که به دنبال آموزش دادن در این زمینه‌ها می‌باشند.
  • شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به دنبال رشد و پرورش نیروی‌های انسانی خود هستند.
  • شرکت‌ها و سازمان‌هایی که نیاز به نیروی انسانی پرورش یافته، مهارت دیده و کارآزموده می‌باشند.

کالج رشدانا چیست؟

رشدانا شامل بخش‌ها و دپارتمان‌های مختلفی می‌شود که کالج رشدانا -کالج کارآموزی (رشدآموزی) یا Roshdana Collegeیکی از این بخش‌ها به شمار می‌رود. برگزاری برنامه های توانمندسازی، مسیر رشدهای شغلی – مهارتی و همچنین سایر کارگاه‌ها بر عهده این دپارتمان می‌باشد.

کالج رشدانا برنامه توانمندسازی یا رشدآموزی را در طول یک ماه برگزار می‌کند. این برنامه از بالاترین سطح دانش تجربی بهره می‌برد؛ دانش افرادی که در دنیای کسب و کار اینترنتی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. این برنامه شامل سه ترم می‌باشد که در ادامه در این باره توضیح خواهیم داد.

برنامه توانمندسازی (رشدآموزی) رشدانا

در ترم 1، رشدآموزان به صورت پایه ای و در سطح مقدماتی با مباحث کسب و کارهای دیجیتال نظیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و مجوز‌های مشاغل آنلاین، مهارت‌های نرم، دیجیتال مارکتینگ و سئو، طراحی سایت، UI و UX، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا، موشن گرافیک و بسیار مباحث جذاب دیگر آشنا خواهند شد.

در ترم 2، رشدآموزان تصمیم می‌گیرند که در کدام یک از مباحث و شاخه‌های کسب و کار دیجیتال به صورت عمیق ورود پیدا کنند و در آن حوزه متخصص شوند. این تصمیم برگرفته از علاقه قلبی و تیپ شخصیتی رشدآموز و همچنین جلسات مشاوره شغلی می‌باشد.

در نهایت ترم 3، رشدآموزان دانش و مهارت های بالایی کسب کرده اند و آماده این هستند که دانش خود را در یک کسب و کار واقعی به کار بگیرند. بنابراین مدت 1 تا 3 ماه مشغول کارآموزی در یک شرکت یا مجموعه معتبر خواهند شد و در نهایت، در صورت تمایل و همچنین رضایت کارفرما، می‌توانند مشغول کار درآن شرکت یا مجموعه شوند.

اشتغال هوشمند رشدانا

سامانه اشتغال هوشمند رشدانا، یک بستر مناسب برای تطابق نیاز کسب و کارها به نیروی انسانی ماهر و آماده به کار می‌باشد. این سامانه به جذب و استخدام هوشمندانه افراد کمک کرده و درواقع به مانند یک پل، میان کارجو و کارفرما عمل می‌کند.

رشدانا اطلاعات رشدآموزان خود را پس از فارغ التحصیلی در این سامانه ثبت کرده و رزومه افراد رو مورد بررسی و احراز قرار می‌دهد. سپس به شکلی هوشمندانه، مناسب ترین گزینه‌های استخدامی رو با توجه به فاکتورهای ثبت شده از طرف هر شرکت، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که افراد جویای کار در سراسر کشور می‌توانند رزومه و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کرده و از فرصت اشتغال هوشمند و پایدار بهره‌مند شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×