خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

روش های آموزش طراحی سایت

همانطور که در مقاله های قبلی آرنیکاوب خواندیم آموزش طراحی سایت نیاز به نکات اصلی ای دارد که شما باید در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک میکنند تا کلاس یا دوره مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید. علاوه بر این درباره زبان های مختلف و اینکه هر کدام در چه جایی کاربرد دارند نیز صحبت کرده ایم.

در این مقاله از آموزش طراحی سایت، سعی داریم تا بیشتر در مورد سایت های مختلف بگوییم. اینکه شما به عنوان یک کدنویس و یا برنامه نویس میتوانید در چه حوزه ای از طراحی سایت فعالیت کنید. همانطور که میدانید طراحی وب یک زمینه گسترده است و انواع مختلفی دارد. در ادامه با آرنیکا وب همراه باشید تا بیشتر در مورد اینکه باید چه نوع آموزش طراحی سایت را انتخاب کنیم، بخوانیم.

طراحی و راه اندازی سایت های فروشگاهی

عکسی طراحی شده از آرنیکا وب برای آموزش طراحی سایت فروشگاهی

در دوره فعلی آموزش طراحی سایت و در زمان نوشتن این مقاله اکثر سایت هایی که در حال تاسیس شدن هستند در زمینه فروشگاهی فعالیت دارند. مشتری های این بخش معمولا دو نوع هستند. افرادی که تازه میخواهند یک کسب و کار را شروع کنند و با وب سایت در پی برند سازی و یا شروع فروش خود هستند و دسته دوم افرادی که قبلا در فضای فیزیکی فعالیت داشته اند و به تازگی با مزیت های وب آشنا شده اند و می خواهند به این حوزه ورود کنند.
شما باید سعی کنید بفهمید که مشتری فعلیتان از کدام دسته است و برایش چه نکته ای حائز اهمیت است. به عنوان مثال یک نفر در زمینه برند اصرار فراوانی دارد و به طور کلی هدفش از تاسیس وب سایت، برندینگ می باشد و یا میخواهد از وب سایت فروش بیشتری داشته باشد تا آشنا کردن مردم با برند شرکت خودش. و لذا شناخت نیاز های مشتری در طراحی سایت به شما کمک بسزایی میکند.

نکته ای که در این بخش کاربردی ست رضایت مشتری از پروژه می باشد. زمانی که شما طراحی سایتی با دقت و مناسب با خواسته های مشتریتان داشته باشید، شخص روبرو اعتماد بیشتری به شما خواهد کرد. این یعنی یک تبلیغات رایگان برای شما در بین همکاران، دوستان و فامیل های خودش. پس این بحث را کاملا جدی بگیرید!

به طور کلی در آموزش طراحی سایت، سایت های فروشگاهی به دو دسته تقسیم میشوند. فروشگاه هایی با اجناس فیزیکی و یا فروشگاه با اجناس مجازی

همانطور که میدانید تفاوت هایی در بین سایت های فروش اجناس فیزیکی و اجناس مجازی وجود دارد. به عنوان مثال اگر میخواهید برای مشتریان خود طراحی سایت فروش اجناس فیزیکی راه اندازی کنید، باید درباره هر محصول علاوه بر توضیحات و تصاویر اطلاعاتی اضافه را هم بدید. منظور از این اطلاعت اضافه اندازه، رنگ، مدت زمان ارسال برای مشتری، قابلیت برگشت و ضمانت خرید و… است.

از طرفی اگر سایت موردنیاز یک فروشگاه برای اجناس مجازی می باشد باید به بخش های پشتیبانی دقت بیشتری بکنید. فرض کنید سایتی وجود داشته باشد که نرم افزار های کاربردی را به کاربرانش می فروشد؛ خب حالا اگر شما یک کالا از این فروشگاه را با قیمت ۲۰ هزار تومان خریداری کردید و بعد برای نصب و کرک کردن آن به مشکل خوردید و پشتیبانی ای مناسب برای حل این مشکل وجود نداشته باشد چه اتفاقی برای برند آن سایت در ذهن شما رخ میدهد؟! در واقع با کمبود پشتیبانی مناسب شما در حال تخریب برند مشتری هستید.

 

مورد دیگر که در آموزش طراحی سایت فروشگاهی اهمیت دارد و احتمالا درمورد آن اطلاعاتی دارید سرور دانلود است. شما معمولا بعد از طراحی هر سایت همراه با آن سرورس را مناسب با کار مشتری به او تحویل می دهید. پس این نکته نیز بسیار مهم است که برای فروشگاه های مجازی سرور دانلودی مناسب تهیه کنید تا کار را برای آن شخصیت حقیقی یا حقوقی راحت کنید (که این کار نیز میتواند برای کسب و کار خودتان بسیار مفید باشد).

البته اینکه فضای این سرور دانلود نیز چقدر باشد به کار مشتری شما بستگی دارد اما در ابتدا نباید خیلی روی مقدار حجم مانور داد چون سایت شخص هنوز سئو خود را پیدا نکرده و در رنک ها گوگل جایگاه بالایی ندارد. در واقع مشتری باید از ماه دوم یا سوم (و یا هر زمان که احساس کرد نیاز به فضای بیشتری دارد) به فکر ارتقاء سرور دانلود خود باشد. اینکه شما در همان ابتدای کار چون سایتتان برای دانلود فیلم و سریال است، ۲۰۰۰ گیگ ماهانه ترافیک بخرید فقط خرج اضافی برای طرف مقابلتان محاسبه میشود.

انتخاب قالب مناسب

عکسی طراحی شده برای آموزش طراحی سایت و شرکت طراحی سایت آرنیکا وب

با اینکه بعضی از قالب نویسان برای دسته سایت های فروشگاهی قالب های جذابی را ارائه کرده اند اما باید در انتخاب این مورد دقت زیادی بکنید. همانطور که در آموزش طراحی سایت همیشه گفتیم، با توجه به رشد تعداد سایت های فروشگاهی، قالب نویسان این بخش نیز بیشتر شده اند و قطعا در این میان افراد سودجو وجود دارند که قالب های غیر استاندارد طراحی میکنند. شاید یک بخش مهم در آموزش طراحی سایت انتخاب قالب بدون بک لینک و یا ارور است. اگر قالب مناسب نباشد و یا پشتیبانی مناسب برای آن وجود نداشته باشد انتخاب آن قالب کاری کاملا اشتباه است. ممکن است شما بعد از چند ماه با آپدیت یک زبان مانند پی اچ پی سایت یک شرکت را کاملا به هم بریزید. قالب های غیر استاندارد علاوه بر غلط های کد نویسی، دارای تبلیغات مزاحم هستند و یا کد هایی به هم ریخته دارند. این موارد در انتخاب قالب مهم هستند که باید به آن ها دقت کنید.

افزونه های مناسب فروشگاهی

در فروشگاه ها علاوه بر افزونه های امنیتی و یا فرم ساز و… که باید در تمامی سایت ها نصب شوند باید افزونه هایی را اضافه کرد تا کار برای مدیر سایت و همچنین کاربران راحت شود.

نماد اعتماد الکترونیک

نکته اخر و مهمی که در مورد فروشگاه ها حتما باید رعایت شود گرفتن نماد الکترونیک برای این وب سایت هاست. روند تهیه نماد اعتماد چند روزی به طول خواهد انجامید ولی نکته ای بسیار مهم است که در میزان اعتماد مشتری به سایت تاثیر بسزایی دارد و میتواند در مقدار فروش تغییراتی چشم گیر را به وجود بیاورد.

برای مشاهده تعرفه های طراحی سایت فروشگاهی کلیک کنید.

برای سفارش طراحی و ساخت سایت فروشگاهی و طراحی قالب فروشگاهی اینجا را کلیک کنید.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×