خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

سایت آماده چیست و در چه شرایطی از آن استفاده می‌شود؟

امروزه با وجود فراگیر شدن کسب و کارهای اینترنتی متعدد و با توجه به استقبال تعداد زیادی از کاربران از این شیوه‌های نوین و فناوری‌های جدید، بسیاری از افراد علاقه دارند تا به طراحی یک سایت برای خود دست بزنند تا از این طریق بتوانند به کسب و کارهای تجاری خود رونق بخشند و یا به اهداف مورد نظر خویش دست یابند. اما بسیاری از این افراد، احساس می‌کنند که توانایی و یا مهارت لازم برای انجام این کار و طراحی یک سایت قوی را ندارند. بنابراین با استفاده از روش‌هایی سعی دارند یک سایت ویژه برای خود دست و پا کنند. یکی از این روش‌های مرسوم در طراحی سایت، خرید و استفاده از یک سایت آماده است. در ادامه با آرنیکاوب همراه باشید تا به بررسی آن بپردازیم.

 تعریف سایت آماده

سایت آماده به چه معنا است؟

منظور این است که یک شرکت طراحی سایت، به صورت اختصاصی به طراحی سایتی اقدام نموده است و آن را به چند نفر واگذار می‌کند. در حقیقت لازم به ذکر است که با توجه به این که این روزها، هزینه مورد نیاز برای طراحی یک سایت کاملا اختصاصی، بسیار زیاد تمام می‌شود، بنابراین تنها شرکت‌ها و افرادی می‌توانند به این کار اقدام کنند و یک سایت کاملا اختصاصی برای خود سفارش دهند که از پشتوانه‌های مالی بسیاری بهره مند شده‌اند.

این عامل موجب شده تا بازار طراحی سایت اختصاصی نیز محدودتر و کم‌تر از قبل جریان پیدا کند. از طرف دیگر این عامل هم‌چنین سبب شده تا شرکت‌های مختلف طراحی سایت تصمیم بگیرند سایت‌هایی را به صورت اختصاصی طراحی نمایند و آن‌ها را با قیمت‌هایی بسیار مناسب‌تر در اختیار چند نفر از مشتریان این محصولات قرار دهند. به این نوع از سایت‌ها در اصطلاح، سایت آماده گفته می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت یک سایت با این ویژگی، شامل یک سیستم مدیریت محتوا و یا cms اختصاصی است که به همراه قالب اختصاصی آن به چند نفر فروخته می‌شود.

مزایای خرید و استفاده از سایت آماده

همان‌طور که گفته شد راه اندازی و طراحی یک سایت اینترنتی و یا یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی، با امکانات مخصوص به خود، هزینه زیادی را می‌طلبد. این در حالی است که با صرف هزینه بسیار کم‌تر از طریق خرید یک وب‌سایت آماده می‌توان به اینگونه امور اقدام کرد.

استفاده از وب‌سایت‌های آماده، هم‌چنین بسیار راحت است و به سادگی امکان پذیر می‌شود. برای استفاده و به کارگیری چنین سایتی، نیاز به دانش و تخصص ویژه ندارید .از طرف دیگر پس از تهیه و خرید وب سایت آماده از شرکت طراحی سایت، نیازمند به کارگیری هیچ‌گونه تنظیمات و یا نصب در سایت مورد نظر خود نیستید. در حقیقت می‌توان گفت سایت‌های آماده که به وسیله شرکت‌های طراحی سایت، آماده و راه اندازی می‌شوند و به خریداران این محصولات واگذار می‌گردند، یک پکیج کامل هستند. این سایت‌ها دارای هاست، دامنه رایگان و… نیز هستند که بلافاصله پس از ثبت سفارش به مشتریان و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی، تحویل داده می‌شود.

مزایای استفاده از سایت آماده

معایب خرید و استفاده از سایت آماده

در کنار مزیت‌های ویژه که خرید یک وب سایت آماده از شرکت طراحی سایت و استفاده از آن برای خریداران و مشتریان این محصولات ایجاد می‌کند، به کار گیری این سایت‌ها هم‌چنین دارای معایبی نیز هست.

از جمله معایبی که می‌توان برای یک سایت آماده، بر شمرد می‌توان به این موارد اشاره کرد.

1-وب سایت‌های آماده، قابلیت انجام تغییرات گسترده در قالب سایت مورد نظر را ندارند. بنابراین این امکان وجود دارد که پس از مدتی سایت شما قدیمی شود و یا نیاز به به روز شدن پیدا کند و شما نتوانید آن را تغییر دهید. در چنین شرایطی لازم است تا حتما سایت را به طور کامل عوض کنید. برای انجام این کار نیز باید دوباره هزینه طراحی سایت را به شرکت طراحی بپردازید و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

2-از طرف دیگر و از دیگر معایب به کارگیری وب سایت آماده می‌توان به این مورد اشاره کرد که یک سایت آماده، دارای امکانات سفارشی سازی به میزان محدودی است. در حقیقت در این گونه از سایت‌ها، کاربران فقط می‌توانند عکس‌های قالب و یا متن‌های خود را تغییر و تحولاتی بدهند و یا در نهایت می‌توانند رنگ‌های بخش‌های مختلف سایت خود را تغییر بدهند. لازم به ذکر است که در اینگونه موارد و برای انجام تغییرات کلی و جامع، لازم است هزینه آن را به شرکت طراحی سایت مورد نظر، بپردازید تا طراحان این شرکت، این امور را برای سایت شما به انجام برسانند.

بنابراین و با وجود اینکه هزینه طراحی سایت آماده بسیار کم‌تر از طراحی سایت به صورت کاملا اختصاصی است اما لازم است حتما به طور سالیانه، مبلغی را برای تغییر و تحولات و به روز کردن سایت خود در نظر بگیرید و به شرکت طراحی سایت بپردازید.

اما از طرف دیگر این امکان را نیز در نظر بگیرید که با وجود استفاده از یک سایت آماده، ممکن است درآمدتان به اندازه‌ای زیاد و قابل توجه شود که پرداخت هزینه سالیانه تغییرات سایت آماده، برایتان بسیار ناچیز باشد.

معایب سایت آماده

 

هزینه طراحی سایت آماده

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، خدمات مربوط به این نوع سایت و طراحی آن، به صورت یک پکیج کامل در اختیار مشتریان و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی قرار داده می‌شود. این پکیج شامل مواردی از قبیل هاست، دامنه، سیستم مدیریت محتوا و هم‌چنین یک قالب آماده و انتخاب شده برای سایت مورد نظر است.

از طرف دیگر لازم به ذکر است که در این گونه موارد، هزینه‌های مربوط به هاست و دامنه، به صورت سالیانه لحاظ می‌شود. بنابراین هزینه مربوط به کل پکیج سایت نیز به صورت سالیانه از مشتریان این سایت‌ها دریافت می‌گردد. به طور کلی می‌توان گفت هزینه طراحی یک وب‌سایت به صورت عادی و بدون قابلیت فروشگاهی آن سایت، به طور معمول از نرخی معادل 540 هزار تومان آغاز می‌شود و به صورت سالیانه، منظور می‌گردد.

سایت آماده از کجا بخریم؟

یکی از نکاتی که لازم است در این زمینه به طرح آن پرداخته شود این است که خرید سایت آماده از کجا و به چه صورتی است. برای این منظور لازم است بدانید در حال حاضر شرکت‌های زیادی در زمینه طراحی وب سایت آماده مشغول به فعالیت هستند اما تمامی این شرکت‌ها دارای اعتبار لازم برای انجام این کار نیستند. برای این منطور لازم است حتما از طریق شرکت‌های طراحی سایت معتبر اقدام کنید که دارای سابقه خوبی در این زمینه هستند.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×