طراحی قالب وردپرس

چگونه با شناخت رقبا بهترین شوید

آیا می دانستید که شناخت رقبا در حوزه ی کسب و کار به خصوص کسب و کار های اینترنتی باعث می شود که شما بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهید؟

پس با ما همراه شوید تا ما بهترین روش ها برای شناخت رقبا در کسب و کار آنلاین را به شما عاشقان کسب و کار بگوییم . البته شناخت رقبا به معنی کپی کردن نیست بلکه منظور از شناخت رقبا این است که نقاط ضعف و قدرت آن ها را شناسایی و الگو برداری کنیم.

با شناخت رقبای خود درکسب و کارتان از بقیه پیشی بگیرید، ما با آنالیز رقبا اطلاعات زیادی درمورد کسب و کار خود بدست می آوریم و بدانید که یکی از نکات مهم در راه اندازی کسب و کار آنلاین شناخت رقبای خود در حوزه کاری شماست.

راه های زیادی برای شناخت رقبا در کسب و کار های آنلاین وجود دارد مانند تحقیق در اینترنت و … که در ادامه ی این مطلب روش هایی عنوان کرده ایم.

اول از همه ببینید که رقیب های خود چه سهمی از بازار را گرفته اند و از چه ایده های بازاریابی استفاده کرده اند اما باز هم تاکید می کنم که کپی برداری نکنید زیرا رمز موففقیت در بازار متفاوت بودن است، بهتر است که اول آموزش های کسب و کار آنلاین را یادبگیرید.

چگونه با شناخت رقبا بهترین شوید

آنالیز دقیق سایت رقبا

بعد از اینکه رقبای حوزه کاری خودتان را شناختید حالا وقت آن رسیده که سایت  رقبا را آنالیز کنید. در سایت آن ها به عنوان مشتری عضو شوید و یا حتی از آن ها می توانید محصول هم  خریداری کنید تا از نحوه حمل و نقل و بسته بندی محصول و خدمات پشتیبانی با خبر شوید.

و همیشه سعی کنید در حال شناخت رقبای خود باشید زیرا آن ها هم مانند شما هر لحظه به فکر پیشرفت و سبقت از شما هستند به همین دلیل بهتر است که همیشه از دور رقبای خود را زیر نظر داشته باشیم به طور مثال ایمیل خودتان را در ایمیل رقبای خود وارد کنید تا از زمان خبرنامه ها و محتوای ایمیل آن ها و نحوه پیگیری آن ها اطلاع پیدا کنید.

وبلاگ های رقبا را مطالعه کنید و بررسی کنید که با چه کلمه های کلیدی در گوگل اول هستند و سعی کنید با تولید محتوای خوب رتبه سایت شما هم بالاتر شود.

شناخت رقبا از طریق شبکه های اجتماعی

همان طور که می دانید با وجود گسترش بیش از حد شبکه های اجتماعی، امروزه این شبکه ها نقش مهمی در کسب و کار ما دارند .

برای این کار بررسی کنید ببینید رقبای شما بیشتر در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و دلیل آن را آنالیز کنید، نظرات مشتریانشان را بخوانید و ببینید چند درصد از مردم از محصولاتشان استفاده می کنند، مثلا در شبکه اینستاگرام خود چه پست هایی منتشر می کنند و از چه روش هایی برای جذب فالوئر استفاده می کنند آیا مطالبی غیر از کسب و کار خودشان هم منتشر می کنند و آیا این مطالب برای کاربران سرگرم کننده است و در آخر از همه ی اینها الهام بگیرید و تلاش خود را در این زمینه بیشتر کنید تا از رقیبان خود سبقت بگیرید.

بررسی تبلیغات بازاریابی رقبا

بررسی کنید ببینید رقبای خود از چه روش های تبلیغاتی برای سایت و محصولات خود استفاده می کنند.

ببینید از چه طریق محصولات خودشان را به مردم معرفی می کنند به عنوان مثال از تبلیغات تلویزیونی ، کلام به کلام یا بیلبورد ها و…. تکنیک های فروش آن ها چیست ؟ با چه روش هایی تو ذهن مردم تاثیر می گذارند بررسی گام به گام تمام این ها به ما کمک می کند تا در کسب و کار خود بهترین شویم.

توسط شقایق خدادادی

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در آذر 1399