طراحی قالب وردپرس

سئو چیست؟

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) به معنی کمک به رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو است. شما با این روش می توانید با رعایت اصولی خاص به کاربران بیشتری معرفی شده و بیشتر مورد بازدید قرار گیرید.

Search Engine Optimization

بهینه سازی موتور جستجو

سئو سایت چیست؟

چگونه به رتبه اول جستجو در گوگل دست یابیم؟ سئو مجموعه ای از فعالیت ها است که به شما کمک میکند که رتبه بهتری در نتایج گوگل کسب کنید این فعالیت ها شامل پیدا کردن نقاط ضعف و قوت سایت،شناسایی رقبا،استفاده از کلید واژه و محتوای مناسب و چندین فاکتور تاثیرگذاردیگر که باعث می شود موتور های جستجو شما را پیدا کنند. به زبان ساده تر همان چیزی است که شما را به رتبه های بالا تر و بهتر در گوگل می رساند و به شما کمک می کند که مرتبط ترین و مفیدترین مطالب را بدست آورید.

تا کنون حدود ۲۰۰ فاکتور که توسط گوگل مورد اهمیت واقع شده شناسایی شده است.

همچنین بخوانید ویژگی های جدید SEO که در سال ۲۰۱۸ بوجود آمدند.

اهمیت سئو

یکی از مهترین مسائلی که دارندگان سایت ها با آن مواجه هستند امار مخاطب یا همان بازدید از سایت است بدیهی است که یک سایت پربازدید هم به راحتی بین جامعه مخاطبان خود مطرح میشود و هم اگر بصورت فروشگاهی باشد مشتریان بیشتری پیدا خواهد کرد اما برای تحقق این امر کم هزینه ترین و محبوب ترین روش معرفی به موتور های جستجوست که اگر به درستی انجام شود ورودی سایت شما را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد.

بطور کلی می توان موارد زیر را از اهداف SEO برشمرد:

  • در بازدید از سایت بسیار موثر است
  • در برند سازی میتواند تاثیر گذار باشد
  • می توانید در افزایش بازدید سایت از آن بهره ببرید
  • در تبلیغات شما نقش مهمی خواهد داشت

ابزارهای سئو

  • Keyword suggestion (پیشنهاد دهنده کلمه کلیدی) : کلمات کلیدی در بالاآمدن در موتورهای جستجو نقش مهمی دارند. شما با استفاده از این ابزار میتوانید به بهترین کلمات کلیدی دست یابید.
  • Google rank checker (چک کننده امتیاز شما در گوگل) : موتور جستجوی گوگل با محاسباتی دقیق به سایت ها امتیاز می دهد. هرچه امتیاز شما بیشتر باشد سایت شما ارزش بیشتری دارد. در بیشتر سایت های مرتبط میتوانید با ابزار tools seo امتیاز خود را در گوگل محاسبه کنید.
  • Link popularity (محبوبیت لینک) : محبوبیت لینک به شما نشان میدهد که وقتی شما در موتورهای جستجوی مختلف جستجو می شوید چه تعداد نتیجه ای از شما ظاهر می شود . به تازگی از این ابزار برای مقایسه سایت ها استفاده می شود.

Search engine position (وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو) : این ابزار نیز تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نشان می دهد.

شما می توانید برای برای اطلاع بیشتر در این زمینه در دوره های آموزشی آرنیکاوب شرکت نمایید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398