طراحی قالب وردپرس

“آموزش مراحل طراحی سایت ” چگونه و از کجا آغاز کنیم؟

آموزش مراحل طراحی سایت

آموزش مراحل طراحی سایت

با سلام و عرض ادب خدمت علاقه مندان آموزش طراحی سایت. در این بخش قصد داریم با مراحل یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی تا حدودی آشنا شویم.ما این راه را طی کرده ایم و قصد داریم شما را با فراز و نشیت های این راه آشنا کنیم. اصلا تصمیم نداریم به مباحث تئوری بپردازیم و اکنون شروع به آموزش مباحث عملی می نماییم.آموزش مراحل طراحی سایت

در ادامه به شرح مختصر مراحل آموزش و یادگیری طراحی سایت می پردازیم:

۱- ابتدا باید HTML را یاد بگیرید(Hyper Text Markup Language) زبان نشانه گذاری ابر متن است. باید بدانید کهHTML زبان برنامه نویسی نیست بلکه زبان نشانه گذاری است. شما با این زبان به مرورگر می رسانید که کدام قسمت از برنامه شما پاراگراف است، کدام قسمت جدول،کجا عکس و کلا چه عناصری درصفحه وب وجود دارد.

ابتدا HTML را یاد بگیرید و در اینجا توضیحاتی می آوریم که یادگیریتان را تسریع کنیم:

  • در این زبان با تعداد زیادی تگ رو به رو خواهید شد که امکان دارد زود فراموش کنید برای این کار بهتر است این تگ ها و توضیحات مربوط به آن را جمع آوری کنید.
  • HTML5 که نسخه جدید آن است با مواردی همچون گرافیک، مالتی مدیا و … مواجه می شوید که برای آن باید  Javascript را یاد بگیرید اما این مرحله نیازی نیست وقت خود را برای آموزش بگذارید.
  • باید بدانید که طراحی سایت مجموعه ای از زبان های تحت وب است لذا در این مرحله فقط تگ ها و کارکردهای آن  را بشناسید.

۲-پس از یادگیری تگ ها و HTML  باید CSS را فرا بگیرید. در CSS شما به روش های دسترسی به تگ ها آشنا می شوید و از این به بعد استایل مورد نظر خود را به تگ ها می دهید. به عنوان مثالCSS به مرورگر می گوید که عرض عکس و ارتفاع آن چقدر باشد و اینکه سایه مشکی به عرض ۱۰ پیکسل دور آن بیندازد. در نهایت شما می توانید ظاهر سایت خود را کامل پیاده سازی کنید. برای تمرین می توانید از سایتی که با این زبان ها نوشته شده است کمک بگیرید و کامل آن را شبیه سازی کنید.

۳-حالا نوبت به Javascript می رسد. جاوا تمام تعاملات بازدیدکنندگان با سایت را مدیریت می کند. اگر دیده باشید روی اسلایدها که کلیک می کنید عکس فعلی دیده نمی شود و عکس بعدی نمایش داده می شود این کار با جاوا اسکریپت انجام می شود.

۴- پس از آن نوبت به JQuery می رسد. جی کوئری کتابخانه ای است که با استفاده از آن میتوانید بهتر کد نویسی کنید و حتما باید آن را یادبگیرید زیرا سرعت برنامه نویسی را افزایش می دهد همچنین با داشتن انیمیشن و افکت های پیش فرض طراحی شما را حرفه ای تر و زیباتر می کند.

برای راه اندازی سایت به دو سمت ،کد نویسی احتیاج دارید. یکی بازدیدکننده و دیگری سرور. که تا اینجا مراحل طراحی سایت در سمت کلاینت یا همان بازدید کننده آشنا شدید.(HTML, CSS,Javascript,JQuery).

امیدوارم که توانسته باشیم تا حدودی شما را با آموزش طراحی سایت آشنا کرده باشیم.

برای باخبر شدن از دوره های آموزش html,css کلیک کنید.

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398