طراحی قالب وردپرس

مواردی در رابطه با افزایش کاربرد پذیری سایت

اگر از کسی بپرسید که عامل موفقیت یک وبسایت چیست، پاسخ های متفاوتی از قبیل محتوا، کارآیی و طراحی و گاهی نیز واژه هایی از مانند تجربه کاربری و کاربردپذیری به آن داده می شود. امروزه توجه به نیازهای کاربران و کاربرد پذیری از عوامل اصلی در موفقیت وبسایت است. یک وبسایت کاربردی نه تنها باعث ایجاد تجربه مثبت در بازدیدکنندگان می شود بلکه در موفقیت تجارت شما نیز تاثیر دارد.
کاربرد پذیری مواردی مانند طراحی، منو سایت، مطالب و زمان واکنش سایت را شامل می شود. وبسایت ها در حال حاضر از ویژگی های جدیدی استفاده می کنند و بخشهای متفاوتی را از قبیل فایل های چند رسانه ای و نقشه ها در خود قرار می دهند که تجربه کاربری را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر این ویژگی ها و عناصر بهینه سازی نشوند در عوض ارتقاء تجربه کاربری سبب کاهش کاربرد پذیری وبسایت می شوند.
در این مقاله سعی شده است که نحوه بهبود کاربرد پذیری و تجربه کاربری بیان شود تا شما بتوانید ارتقاء منو های سایت را با استفاده از روش هایی مانند ” منو ثابت” و همچنین نحوه بهبود جستجوی سایت را فرا بگیرید. همچنین تعدادی از ویژگی های بیان شده در این مقاله و اضافه کردن تعدادی کد به کاربردی کردن محتوا و فایل های چند رسانه ای شما کمک خواهد کرد.

در این مطلب امیدواریم بتوانیم مطالبی در رابطه با افزایش کاربرد پذیری سایت به شما معرفی کنیم.
Sticky navigation bar بررسی های که در زمینه کاربرد پذیری انجام شده است نشان می دهد که منو های ثابت ۲۲ درصد سریع تر هستند. این نوار در واقع همان نوار منو است که در قسمت بالایی سایت قرار دارد و هنگامی که شما صفحه را به سمت پایین می آورید، در قسمت بالای مرورگر ویندوز ثابت هستند. شما می توانید نوار منو ثابت را با افزودن چند خط از کدهای جاوا اسکریپت ایجاد کنید.
1
Topup  یکی از دستورالعمل های کاربردپذیری اطمینان از این موضوع است که هیچ یک از popup ها نظم صفحه سایت را به هم نمی زنند. Topup یک کتابخانه جاوا اسکریپتی است که به آسانی فابل استفاده است که شما میتوانید با استفاده از آن تصاویر و صفحات وب را در وب سایت خود نمایش دهید.

2

AJAX AutoComplete for JQUERY  این پلاگین می تواند به کاربرد پذیری بیشتر فرم های شما کمک کند اما به دلیل اینکه این پلاگین می تواند گاهی منحرف کننده باشد باید در حین استفاده از ان احتیاط را رعایت کنید. این امکان شما را قادر می سازد تا به آسانی باکس هایی را برای داده های متنی ایجاد کنید.

4
Opentip  ابزاری جاوا اسکریپتی است که به صورت رایگان می توانید از آن استفاده کنید. Opentip دارای طرح های متنوعی است و به شما این امکان را می دهد که طرح مورد نظر خود را طراحی کنید. شما همچنین قادرید مطالب مورد نظر خود را با استفاده از AJAX دانلود کنید.

5
Sorttable  جدولی در جاوا اسکریپت است که به بازدیدکنندگان از وبسایت شما این امکان را می دهد که داده های شما را دسته بندی کنند. این جدول دارای ستون هایی می باشد که به طور خود کار نوع ستون را (عدد، تاریخ، متن) را تشخیص داده و ردیف های قابل کلیکی را بر روی عناوین ستون ها ایجاد می کند.

6
Scroll/Follow Sidebar حرکت دادن نوار کناری روشی است که به وسیله آن شما می توانید بخش های مورد نظر را در نوار کنار قرار داده تا بازدیدکنندگان وبسایت شما در حین حرکت دادن صفحه به این قسمت ها دسترسی داشته باشند.

7
Joyride  به شما این امکان را می دهد تا به آسانی تورهای ویژه ایجاد کنید. این ویژگی بسیار انعطاف پذیر بوده و شما می توانید به کمک آن از تعاملات مردم با تور خود آگاه باشید. این برنامه طوری تنظیم شده است که بتواند با تمام مرورگرها سازگاری داشته باشد.

8
Uniform  یک پلاگین jQuery مردم پسند است که صورت های ثابتی را برای بخش های متفاوت در مرورگر ها قرار می دهد.

9
FitVids.JS  یک پلاگین jQuery است که کاربرد آسانی دارد و برای اجرای فایل عای ویدئویی به کار می رود و برای طراحی واکنش گرا وب ایدئال است که در آن فایل های ویدئویی با حجم های زیاد و کم را مطابق با حجم مورد نظر وبسایت مطابقت می دهد.

10
PageSlide  این پلاگین به شما این امکان را می دهد تا اسلاید های مورد نظر را به صفحه وب اضافه کنید. هنگامی که بر روی مطلب اصلی کلیک می کنید مطالب مرتبط با آن را به صورت اسلاید نمایش می دهد. این یک پلاگین بسیار کاربردی برای نشان دادن نوار منوی جانبی در یک برنامه کاربردی وب است.

11
PageGuide.js  یک راهنمای بصری برای بخش های موجود در صفحات وبسایت است. با این ویژگی شما قادرید در عوض استفاده از پیام های راهنمای استاتیک یا یک متن توضیحی، با استفاده از صفحه راهنما به کاربران خود این امکان را بدهید تا از ویژگی ها و کاربرد های سایت شما آگاه باشند.

12
Capty  یک پلاگین jQuery است که به شما این امکان را می دهد که به تصاویر خود متن یا نوشته اضافه کنید.نوشته ها می توانند هم به طور ثابت و هم به صورت متحرک و با حرکت دادن موس بر روی عکس قرار بگیرند.همچنین این پلاگین شما را قادر می سازد که مطالب را از روی div بیرونی حرکت دهید.

13
CraftMap  یک پلاگین قابل تنظیم jQuery است که یک تصویر ساده را با استفاده از عناصر پویا مانند نشانگرها به نقشه ای کاربردی تبدیل می کند. مانند google map شما میتوانید با قرار دادن نشانگر بر روی تصویر اطلاعاتی را در مورد آن محل بیفزایید.

14
FitText  این پلاگین شما را قادر می سازد که اندازه فونت خود را با توجه به صفحه وبسایت خود تنظیم کنید. با استفاده از این پلاگین بر روی طرح واکنش گرا خود، میتوانید به عناوین مقیاس پذیری دست پیدا کنید که بتوانید فونت عناصر را با توجه به عرض آنها تنظیم کنید.

15

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398