طراحی قالب وردپرس

نگاهی به HTML

اچ تی ام ال را بشناسیم

آیا می دانید HTML چیست ؟ به زبان نوشتاری صفحات وب HTML گفته می شود که مخفف عبارت “Hypertext Mark-up Language” است.  سؤالی که پیش می آید این است که این عبارت به چه معناست؟

Hyper متضاد کلمه Linear به معنای ابر می باشد. برنامه های کامپیوتری قدیمی لزوما از نوع Linear بوده اند،به این صورت که برنامه ها دستور خاصی را دنبال می کردند. ولی با ظهور زبان نوشتاری “Hyper” نظیر HTML، کاربر در هر زمانی به هر جای سایت می تواند دسترسی داشته باشد.

Text همین چیزی است که شما در حال حاضر به آن نگاه می کنید. حروف هر زبانی سازنده ی کلمات معمول در همان زبان است.

Mark-up عملی است که با متن انجام می شود تا ظاهر آن تغییر کند. بعنوان مثال،نشانه گذاری متن با <b> قبل از آن و <b/> بعد از اینکه متن را به حالت برجسته در خواهیم آورد.

Language همین است که می بینید. HTML زبانی است که کامپیوترها به منظور فهم صفحات وب استفاده می کنند.

flags_DD_HTML

برای ساخت وب سایت نیاز به آشنایی با HTML است؟

جواب منفی است. برنامه های زیادی برای ساخت وب سایت در بازار موجود است که هرگز نیازی به دانستن دانش HTML ندارند. شما هستید که از برنامه خروجی مورد نظر را می خواهید و برنامه هم HTML را برای شما می سازد. اگرچه،مطمئنا به نفع شماست که بدانید HTML چگونه کار می کند، حتی اگر یکی از این برنامه ها را استفاده می کنید، در این صورت می توانید  تمام مزایایی که هر کدام از برنامه ها به شما پیشنهاد می کنند را یکجا بدست آورید. و اگر شما فردی هستید که همه کارها را خودتان انجام می دهید و  وب سایت خودتان را ساخته اید که شامل کد های  HTML می باشد، می تواند خیلی جالب باشد.

برای نوشتن HTML چه چیزی نیاز است؟

کامپیوتر،مرورگر اینترنت( هم اکنون که در حال خواندن این صفحه هستید هر دوی آنها را دارید) و یک برنامه واژه پردازی مانند Notepad یا Wordpad شرکت مایکروسافت و یا Simple Text سیستم  عامل Mac. از لحاظ فنی به همه این ابزار نیاز دارید.

چه کارهایی با HTML می توان انجام داد؟

کدهای HTML ابزاری هستند که وب سایت شما را به جای یک متن ساده به شکل یک وب سایت در می آورند. با HTML می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • ساخت عنوان،تیتر و زیر تیتر
  • ساخت لیستی از شماره ها
  • رسم پاراگراف
  • برجسته کردن یا Italic کردن متن
  • اضافه کردن تصویر و لینک
  • و موارد بسیار دیگر

چگونه HTML را یاد بگیریم؟

HTML_logoکتاب ها و دوره های زیادی  به مبحث HTML اختصاص داده شده است ولی اگر وقت دارید و میخواهید تکنیک های کدنویسی HTML را اساسی فرا بگیرید میتوانید به وب دانش مراجعه کرده و هر آنچه درمورد طراحی سایت  میخواهید را پیدا کنید.

خب اکنون تا حدی متوجه شدید که HTML چیست .

آماده اید؟ شروع کنید!

 

 

 

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب - بروزرسانی در فروردین 1398