خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

آموزش طراحی قالب وردپرس

هر روز تعداد بیشتری از قالب‌های آماده وب‌سایت‌ها، روانه بازار می‌شوند و این سؤال را برای شما به وجود می‎آورند که چرا باید آموزش طراحی قالب وردپرس را بیاموزم؟ اولین دلیل این است که قالب های آماده، طرح های ویژه خود را دارند، بنابراین ممکن است برای سایت موردنظرتان مناسب نباشد و دلیل دیگر این‌که، برای ایجاد برخی تغییرات در سایت، بایستی به طراحی قالب مسلط باشید.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با وردپرس که یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و محبوب در دنیا است به مقالات وردپرس آرنیکاوب مراجعه کنید و با مطالعه مزیت‌های بی‎شمار وردپرس متوجه خواهید شد که چرا به این آموزش نیاز دارید.

برای یادگیری طراحی قالب وردپرس، پیش نیازهایی مانند HTML وCSS ، تسلط به برخی نرم افزارها و نکات جزئی دیگری، لازم است که در ادامه به تمام آن‌ها می‌پردازیم.

سایت‌هایی که با وردپرس ایجاد میشوند

یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که راجع به کار با وردپرس، مطرح می‎شود این است که چه سایت‌هایی را می‌توان با استفاده از آن راه اندازی کرد؟ در این زمینه محدودیتی وجود ندارد و شما قادر هستید که انواع سایت‌های زیر را با وردپرس راه اندازی کنید.

 • فروشگاه اینترنتی
 • وبلاگ
 • شخصی
 • راه اندازی کسب و کار
 • سفارش پروژه
 •  کاریابی
 • خبری
 • آموزش آنلاین
 • اشتراک گذاری فایل
 • پایگاه اطلاعاتی
 • نمونه کار و…

طراحی فالب وردپرس

مراحل طراحی قالب وردپرس

در ادامه مقاله، با بیانی ساده، به سه مرحله برای داشتن قالب وردپرس اشاره می‎کنیم.

طراحی قالب اولیه در فتوشاپ

منظور از طراحی قالب وب‌سایت با فتوشاپ این است که طرح موردنظر خود را در نرم افزار فتوشاپ طراحی کرده، با فرمت psd  ذخیره نموده و آن را در وردپرس اجرا کنید. فایل psd به این شکل طراحی می‎شود که برای طراحی یک صفحه از وب‌سایت، باید یک فایل تصویری را به تعدادی فایل تصویری کوچک‌تر تقسیم کنید و در نهایت تمام آن‌ها را به هم متصل کرده و یک تصویر واحد را ایجاد کنید. این کار در برخی نرم افزارهای دیگر هم انجام می‎شود، اما فتوشاپ به سرعت و راحتی کارتان کمک می‎کند.

در مرحله بعد طراحی ریسپانسیو را پیش رو دارید تا بتوان، صفحه موردنظر را بر روی دستگاه‌های مختلف مانند موبایل نمایش داد.

 

تبدیل قالب به HTML و CSS

در مرحله دوم از طراحی قالب وردپرس و پس از طراحی تصویر دلخواه، نوبت به ایجاد فایل index.html و style.css می‌رسد تا یک فایل index.html از فایل psd خود داشته باشید. مسلم است که برای این مرحله باید دانش اولیه راجع به html و css را بیاموزید. برای آشنایی با این دو زبان برنامه نویسی به مقالات مرتبط در آرنیکاوب مراجعه کنید.

 

پیاده سازی قالب

در این مرحله، فایل ایجاد شده در مراحل قبل را توسط بخش پوسته‌ها در وردپرس، که برای نصب قالب‌ها، فعالسازی و غیر فعال کردن آن‌ها تعبیه شده است؛ شخصی سازی کرده و آن را فعال کنید.

 

آنچه آموختیم:

در این مقاله بیان کردیم که، آموزش طراحی قالب وردپرس برای افرادی که قصد راه اندازی هرنوع وب‌سایتی را دارند، امری ضروری است. در ادامه به ۳ مرحله طراحی قالب وردپرس اشاره کردیم، مراحلی که از ایجاد فایل psd در فتوشاپ تا ایجاد فایل index.htm باید پشت سر بگذارید و در نهایت در بخش پوسته های وردپرس نسبت به پیاده سازی و فعال کردن آن اقدام کنید.

 

 

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×