خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

HTML چیست؟

آیا می‌دانید HTML چیست؟ به زبان نوشتاری صفحات وب HTML گفته می شود که مخفف عبارت “Hypertext Mark-up Language” است. سؤالی که پیش می‌آید این است که این عبارت به چه معناست؟

  • Hyper متضاد کلمه Linear به معنای (ابر) می‌باشد. برنامه‌های کامپیوتری قدیمی لزوما از نوع Linear بوده اند، به این صورت که برنامه‌ها دستور خاصی را دنبال می‌کردند. ولی با ظهور زبان نوشتاری “Hyper” نظیر HTML، کاربر در هر زمانی به هر جای سایت می‌تواند دسترسی داشته باشد.
  • Text همین چیزی است که شما در حال حاضر به آن نگاه می‌کنید. حروف هر زبانی سازنده‌ی کلمات معمول در همان زبان است.
  • Mark-up عملی است که با متن انجام می‌شود تا ظاهر آن تغییر کند. به عنوان مثال: نشانه گذاری متن با <b> قبل از آن و <b/> بعد از این که متن را به حالت برجسته در خواهیم آورد.
  • Language همین است که می بینید. HTML زبانی است که کامپیوترها به منظور فهم صفحات وب استفاده می‌کنند.

html

 

برای ساخت وب‌سایت نیاز به آشنایی با HTML است؟

جواب منفی است. برنامه‌های زیادی برای ساخت وب‌سایت در بازار موجود است که هرگز نیازی به دانستن دانش HTML ندارند. شما هستید که از برنامه خروجی مورد نظر را می خواهید و برنامه هم HTML را برای شما می سازد. اگرچه، مطمئنا به نفع شماست که بدانید HTML چگونه کار می کند، حتی اگر یکی از این برنامه‌ها را استفاده می کنید، در این صورت می توانید  تمام مزایایی که هر کدام از برنامه ها به شما پیشنهاد می کنند را یکجا بدست آورید. و اگر شما فردی هستید که همه کارها را خودتان انجام می دهید و  وب سایت خودتان را ساخته اید که شامل کد های  HTML می باشد، می تواند خیلی جالب باشد.

برای نوشتن HTML چه چیزی نیاز است؟

کامپیوتر،مرورگر اینترنت (هم اکنون که در حال خواندن این صفحه هستید هر دوی آن‌ها را دارید) و یک برنامه واژه پردازی مانند Notepad یا Wordpad شرکت مایکروسافت و یا Simple Text سیستم  عامل Mac. از لحاظ فنی به همه این ابزار نیاز دارید.

چه کارهایی با HTML می توان انجام داد؟

کدهای HTML ابزاری هستند که وب‌سایت شما را به جای یک متن ساده به شکل یک وب‌سایت در می‌آورند. با این زبان برنامه‌نویسی می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • ساخت عنوان،تیتر و زیر تیتر
  • ساخت لیستی از شماره ها
  • رسم پاراگراف
  • برجسته کردن یا Italic کردن متن
  • اضافه کردن تصویر و لینک
  • و موارد بسیار دیگر

چگونه HTML را یاد بگیریم؟

کتاب ها و دوره های زیادی  به مبحث HTML اختصاص داده شده است ولی اگر وقت دارید و میخواهید تکنیک های کدنویسی HTML را اساسی فرا بگیرید می‌توانید به وب دانش مراجعه کرده و هر آنچه درمورد طراحی سایت می‌خواهید را پیدا کنید.

آماده اید؟ شروع کنید!

 

 

 

 

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×