خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

قابلیت های الزامی هر قالب وردپرسی

قابلیت های الزامی هر قالب وردپرسی

امروزه قالب ها به گونه ای طراحی می شوند که همه عناصر و شاکله کلی قالب به سمت سادگی پیش می رود. طراحی های قدیمی را به یاد بیاورید که بسیار شلوغ طراحی می شد و طراحان بر این باور بودند که همه چیز باید در جلوی چشم کاربر با حرکت و افکت های گوناگون نمایش داده شود. ولی امروز می بینید که طراحی قالب برای قالب ها اصول خاص خود را دارد و عدم استفاده از این صاول یعنی استاندارد نبودن قالب و در نتیجه بازخورد کمتر از سوی کاربران. در این نوشته می خواهیم به قابلیت هایی الزامی بپردازیم که هر قالب وردپرسی می بایست از آنها بهره ببرد.

سرعت لود بالای قالب

هر چه تعداد افزونه ها و عکس های استفاده شده و تبلیغات کمتر باشد و از پوسته های ساده در قالب مورد نظر استفاده شود سرعت لود سایت بالاتر می رود. استفاده از اسکریپت های سنگین که معمولا برای اسلایدشوها استفاده می شود خود باعث سنگین شدن قالب می شود.

ولید بودن قالب وردپرس

قالب وردپرس مورد نظر باید معتبر باشد و با استاندارد های جهانی نیز هم خوانی داشته باشد در ضمن ولید بودن یک قالب وردپرس در سئو آن نیز تاثیرگذار می باشد. اصولی در کدنویسی HTML وجود دارد که با رعایت آنها می توانید قالب ولید داشته باشید.تمامی این موارد دست به دست هم می دهند تا قالب سایت شما از همه لحاظ استاندارد باشد. برای تست ولید بودن قالب می توانید به آدرس validator.w3.org مراجعه کنید.

قابلیت های الزامی هر قالب وردپرسی

بهینه بودن برای موتور های جستجو( بالا بودن سئوی قالب )

یکی دیگر از قابلیت های الزامی قالب ‌های وردپرس بالا بودن سئوی آنها است. سئوی سایت به محتوا، لینک ها، استاندارد بودن قالب سایت و… بستگی دارد. در واقع اکثر بازدید کنندگان سایت شما از طریق جستجو کردن در موتور های جستجو پیدا می شوند حال اگر سئوی سایت شما بالا باشد و در نتایج جستجو شده توسط کابران در رتبه ی بالاتری قرار گرفته باشد تعداد بازدید کنندگان سایت شما به طبع افزایش خواهد یافت.

پشتیبانی از ابزارک ها

یکی دیگر از قابلیت های الزامی هر قالب وردپرسی پشتیبانی از ابزارک ها و ویجت های مختلف در بخش های مختلف می باشد که این امر نیز بسیار ضروری است.

 ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن قالب وردپرس

یکی از قابلیت های الزامی قالب وردپرس واکنشگرا بودن قالب وردپرس می باشد زیرا اکثر کاربران و بینندگان سایت مورد نظر از دستگاههای مختلفی برای دیدن سایت مورد نظر استفاده می‌کنند ، به این معنی است که هر قالب وردپرسی باید با انواع صفحه نمایش ها اعم از صفحه نمایش های گوشی موبایل و تبلت ها و صفحه نمایش های مختلف مانند صفحه نمایش های رتینا سازگار باشد. اخیرا نیز گوگل این قابلیت را از الزام های سایت ها قرار داده و هر سایتی که این قابلیت را داشته باشد از لحاظ گوگل بهینه تر می باشد و امتیاز خوبی از گوگل دریافت خواهد کرد.

 رابط کاربری مناسب

یکی از قابلیت های مهم دیگر قالب های وردپرسی داشتن یک رابط کاربری ساده، آسان، و کاربر پسند می باشد طوری که کاربر در تجربه اول دیدن سایت یک تجربه ی کاربری (ux) عالی بدست بیاورد.

انعطاف پذیری (flexibility)

به این معنی که کاربر در استفاده از افزونه ها ، متن ها و عکس های مختلف و یا هر چیز دیگری نامحدود است و باعث نمی شود که قالب و چیدمان بخش های دیگر سایت بهم بریزد.

امکان جستجو

امروزه دیگر هر وب سایتی دارای یک بخش برای جستجو می باشد و باکس جستجو (Search Box) به یک قابلیت الزامی برای قالب های وردپرس تبدیل شده است.

 سازگاری با مرورگر های مختلف

ممکن است چیدمان سایت مورد نظر در مرورگر های مختلف به هم بریزد.

 اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اکثر کاربران و افرادی که با اینترنت سروکار دارند حداقل عضو یکی از شبکه های اجتماعی می باشند حال اگر شما یک کد اشتراک گذاری مطالب در سایت تان بگذارید. اولا کاربران بازدید کننده از سایت شما افزایش میابند و ثانیا تعداد بک لینک های سایت شما بیشتر می شود.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×