خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

مزایا و معایب سایت‌های آماده چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم برای طراحی یک سایت، دو روش عمده وجود دارد. که عبارتند از: استفاده از وب سایت‌های آماده و از پیش ساخته شده و دیگری طراحی یک سایت به صورت کاملا اختصاصی. هر یک از این دو روش طراحی سایت، دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند و هر کدام در شرایطی مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند. یکی از روش‌ها، استفاده از وب سایت‌هایی است که به طور معمول توسط شرکت‌های طراحی سایت، آماده شده‌اند. این نوع از سایت‌ها خود دارای مزایایی نسبت به سایت‌هایی هستند که به طور اختصاصی برای یک نفر طراحی می‌شوند. هم‌چنین معایبی نیز دارند. در ادامه با آرنیکاوب همراه باشید تا به بیان مزایا و معایب سایت‌های آماده بپردازیم.

مزایا و معایب سایت‌های آماده

مزیت‌های استفاده از سایت‌ آماده

وب‌سایت‌هایی که به وسیله شرکت‌های طراحی سایت، آماده می‌شوند و در اختیار صاحبان کسب و کارهای تجاری و یا دیگر کاربران قرار داده می‌شوند دارای چندین مزیت ویژه هستند که از جمله این مزایا می‌توان به این موارد اشاره کرد.

مزیت‌های استفاده از سایت‌ آماده

1- هزینه پایین‌تر و سرعت تحویل سریع‌تر سایت‌های آماده

سایت‌های آماده به طور معمول نسبت به سایت‌هایی که به طور اختصاصی، طراحی می‌شوند دارای هزینه بسیار کم‌تری هستند. از طرف دیگر این نوع از سایت‌ها به سرعت آماده می‌شوند و در اختیار صاحبان کسب و کار و یا مشتریان قرار داده می‌شوند و راه اندازی می‌گردند.

2- سایت‌های آماده بدون نقص

یکی دیگر از مزیت‌های سایت‌های آماده دارند این است که به طورمعمول و از آنجا که این سایت‌ها توسط طراحان یک شرکت طراحی سایت، آماده سازی و اجرا می‌شوند، نقص فنی در آن‌ها بسیار کم است و ایرادات سطحی کم‌تری نیز به آن‌ها وارد می‌شود.

3- استفاده و به کارگیری ساده سایت‌های آماده

استفاده از سایت‌های آماده بسیار ساده است. از طرف دیگر در به کارگیری این سیستم‌ها به اطلاعات فنی و دانش و پیچیدگی خاصی نیاز ندارید. بنابراین به راحتی می‌توانید از آن‌ها در امور مختلف استفاده نمایید. از طرف دیگر پس از طراحی این سایت توسط شرکت طراحی سایت، نیازمند به کارگیری هیچ گونه تنظیمات و یا نصب در سایت مورد نظر نیستید.

4- ارائه طرح نهایی توسط طراح و انتخاب آن

وقتی که شما یک سایت آماده را سفارش می‌دهید لازم نیست حتما تصور کنید که سایت آماده طراحی شده، مطابق سلیقه شما هست یا نه. چراکه شما این امکان را دارید که پس از دیدن این سایت و طرح مورد نظر مربوط به آن، آن را سفارش دهید و مطابق با سلیقه خود رنگ، عکس و متن‌های آن را تغییر دهید و به طراحان سایت سفارش دهید تا دقیقا همان نمونه را برایتان آماده کنند. بنابراین با به کارگیری این روش می‌توانید تعداد فراوانی از طرح‌ها و بسته‌ها را مشاهده نمایید و بسته به نیازهای خود، هر کدام را که تمایل دارید انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید.

معایب استفاده از سایت‌های آماده

علاوه بر مزیت‌هایی که سایت‌های آماده دارند؛ این نوع از وب سایت‌ها دارای معایب و ایراداتی نیز هستند که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد.

1- امنیت پایین سایت‌های آماده

یکی از ایرادات اساسی سایت‌های آماده این است که به طور معمول، سورس‌های اینگونه از وب سایت‌ها در اختیار تمامی برنامه نویسان قرار داده شده است. بنابراین می‌توان گفت روش‌های نفوذ در این نوع از سایت‌ها و یا هک کردن آن‌ها به راحتی انجام شدنی است. لذا سایت‌های آماده از نظر امنیت سیستم، در حد پایینی قرار گرفته‌اند.

امنیت پایین سایت‌های آماده

2- سرعت پایین سایت‌های آماده

یکی دیگر از ایراداتی که می‌توان به سایت‌های آماده وارد نمود مربوط به سرعت پایین این گونه از سایت‌ها است. در این نوع از وب سایت‌ها به دلیل عواملی از جمله گستردگی برنامه نویسی و هم‌چنین در نظر گرفتن امکانات متعدد برای تمامی نیازهای مشتریان این سیستم‌ها، به طور معمول، سرعت پایینی وجود دارد. البته لازم به ذکر است که این مشکل در تمامی وب سایت‌های آماده مشاهده نمی‌شود.

3- عدم پایداری سایت‌های آماده در طولانی مدت

یکی از ایرادات اساسی وب سایت‌های آماده و از پیش طراحی شده این است که پس از نصب این سایت‌ها و راه اندازی و اجرای این سیستم‌ها، پس از گذشت زمانی، کم کم بعضی از خطاها و مشکلات در طراحی این سایت‌ها خود را نشان خواهند داد.

4- هزینه بالای نگهداری از سایت‌های آماده و یا گسترش آن‌ها

به طور کلی یک سایت آماده دارای امکانات سفارشی سازی محدودی است. در حقیقت در این سایت‌ها کاربران و یا مشتریان، فقط می‌توانند عکس‌های قالب را تغییر دهند و یا متن‌های خود را با تحولاتی مواجه نمایند. هم‌چنین آن‌ها می‌توانند رنگ‌های بخش‌های مختلف سایت را تغییر دهند. اما چنانچه بخواهند تغییرات کلی و جامعی در سیستم خود ایجاد کنند. لازم است حتما هزینه آن را به شرکت طراحی سایت مورد نظر بپردازند. تا از این طریق، طراحان این شرکت‌ها تغییرات مورد نظر ادمین را بر روی سایت، اعمال نمایند. بنابراین با این که هزینه طراحی یک سایت آماده، در ابتدا بسار پایین است، اما لازم است برای نگهداری این سایت و یا گسترش آن حتما سالیانه مبلغی را در نظر بگیرید و به شرکت طراحی سایت بپردازید.

هزینه بالای سایت های آماده

5- حجم بالای فایل‌های سایت‌های کوچک آماده

در روش طراحی سایت به صورت کاملا اختصاصی، یک وب سایت معمولی طراحی شده، ممکن است حجمی در نهایت 30 مگابایتی داشته باشد. این در حالی است که یک قالب سایت که به صورت آماده طراحی شده است به طور معمول و به میزان حداقل 80 مگابایت حجم دارد.

6- اختصاصی نبودن سایت آماده از نظر قالب و طرح

یکی از مشکلات اساسی سایت‌های آماده این است که به طور معمول، قالب‌های به کار رفته در طراحی این نوع از سایت‌ها از طریق روش‌هایی از جمله دانلود از اینترنت، به دست آمده‌اند و سپس این طرح‌ها بر روی وب سات‌های متعدد، نصب و راه اندازی می‌شوند. این عامل نیز موجب می‌گردد تا سایت از پیش طراحی شده و آماده شما، به چندین سایت دیگر شباهت داشته باشد.

7- عدم ثبات سایت‌های آماده در بازدیدهای بالا

برخی از سایت‌های آماده در زمانی که با کاربران زیادی مواجه می‌شوند و یا بازدیدهای زیادی را تجربه می‌کنند، دارای اشکال و خطا می‌گردند.

جمع‌بندی:

سایت آماده کار طراحی سایت را برای انواع کسب و کارها راحت و آسان کرده است. ولی ممکن است برای هر کسب و کاری مناسب نباشد. بنابراین لازم است تا با مزایا و معایب سایت‌های آماده آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای رشد کسب و کاری خود بگیرید. اگر پس از مطالعه این مقاله حس می‌کنید که سایت آماده به‌درد کسب و کار شما نمی‌خورد، می‌توانید از آرنیکاوب کمک بگیرید؛ آرنیکاوب، یک شرکت طراحی سایت است که خدمات طراحی سایت در مشهد و سایر کشور انجام می‌دهد. برای این منظور به صفحه سفارش طراحی سایت در مشهد مراجعه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×