خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت تعاملی چیست؟ چه مزایایی دارد؟

باتوجه به پیشرفت تکنولوژی، در عصر حاضر روش‌های بسیار متنوعی برای طراحی وجود داشته که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص مربوط به خود را دارد. یک نمونه قوی و برتر از این روش‌ها، طراحی سایت تعاملی است. از این روش در بسیاری از طراحی سایت‌ها استفاده می‌شود اما سوالی که ایجاد می‌شود این است طراحی سایت تعاملی چیست و چه مزایایی دارد؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص طراحی سایت تعاملی با آرنیکاوب همراه باشید.

طراحی وب سایت تعاملی چیست؟

طراحی تعاملی شامل عملیاتی است که در آن تمرکز طراح بر روی طرح‌ریزی وب سایتی جذاب براساس اعمال و رفتار کاربر است. درواقع در این نوع طراحی وب سایت این امکان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که با برخی از محتوا‌ها به برقراری ارتباط بپردازد. در طراحی سایت تعاملی، طراح با ایجاد فرم‌های مختلف سبب می‌شود کاربر نظرات، پیشنهادات و بازخوردهای خود از محتوا و سایت را برای مدیر یا مالک سایت ارسال کند. این تعامل می‌تواند نقش بسیار مهمی در نرخ تبدیل داشته باشد. باید به این مهم توجه داشت که طراحی تعاملی براساس اصول و تکنولوژی برقراری ارتباط موثر و درست با مخاطب باشد و در جهت ایجاد یک تجربه‌کاربری مناسب استفاده شود.

طراحی سایت تعاملی چیست

نقش طراح تعاملی

طراح تعاملی شخصی از اعضای اصلی تیم طراحی سایت یا بازاریابی است که در ایجاد و تدوین استراتژی طراحی سایت و تعیین تعاملات کلیدی محصولات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. هم‌چنین یک طراحی تعاملی باید با بروز نگه‌داشتن دانش خود بر اثرگذاری بیشتر کاربر کمک کند. ممکن است این وظایف کمی پیچیده بنظر آید؛ به همین جهت شرکت‌ها اقدام به استخدام یک طراح تعاملی سایت می‌کنند. با انجام این مهم مدیران وب سایت‌ها مطمئن خواهند شد که کاربران می‌توانند به خوبی به ایجاد ارتباط موثر با وب سایت بپردازند. راه‌های متنوعی وجود دارد که افراد علاقه‌مند به این حوزه می‌توانند از طریق آن وارد طراحی سایت تعاملی شوند. بدین جهت برخی از موسسات اقدام به آموزش افراد برای وارد شدن به این حوزه کاری کرده‌اند. برای دستیابی به این مهم و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

مزایای سایت تعاملی چیست؟

برای این نوع طراحی مزایای مختلفی را می‌توان نام برد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است.

دستیابی مجاز به اطلاعات ارزشمند

همان‌طور که بیان شد، در طراحی وب سایت تعاملی از روش‌های موثری برای تعامل بیشتر کاربر استفاده می‌شود. این مهم سبب می‌شود تا مدیران وب سایت‌ها بتوانند به‌صورت مجاز به اطلاعات ارزشمند کاربران دسترسی داشته باشند. برای آن‌که به اطلاعات بیشتری از کاربران دست پیدا کرد می‌توان از شیوه‌های مختلف استفاده کرد. هم‌چنین شخصی‌سازی محصولات براساس نیاز و درخوست مشتریان می‌تواند در کسب اطلاعات بیشتر موثر باشد. این یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های سایت تعاملی است. جمع‌آوری اطلاعات مختلف و تجزیه تحلیل داده‌ها این امکان را در اختیار مدیر سایت قرار می‌دهد تا بتواند کمپین‌های بازاریابی بیشتری بگیرد. نتایج به دست آمده سبب می‌شود تا در جهت بهبود محصول و شناسایی بازارهای مناسب بتوان گام‌های موثر برداشت. تمامی این موارد می‌تواند سبب گسترش کسب‌وکار و فعالیت در آینده شود.

ایجاد ارتباط قوی‌تر با مشتری

با ایجاد سایت تعاملی، دریچه‌ای جدید برای ارتباط موثر با مشتری باز می‌شود. یکی از مواردی که سبب می‌شود بازاریابی‌ به نتیجه‌ای مطلوب برسد، ایجاد صمیمیت و ارتباط بیشتر با مشتری است. این مهم با ایجاد طراحی تعاملی سایت محقق می‌شود. براساس تحقیقات و بررسی‌های مختلف آرنیکاوب، کارشناسان به این مهم دست یافته‌اند که مشتریان علاقه‌مند به برقراری ارتباط بیشتر با کسب‌وکارها هستند و ماحصل این ارتباط قوی، افزایش نرخ تبدیل سایت است. برای ایجاد این مهم می‌توان اقدام به طراحی فرم‌های خاصی کرد تا صمیمیت بیشتری میان مشتری و صاحب سایت اعلام شود. باید به این نکته دقت داشت که طراحی سایت تعاملی منجربه دریافت اطلاعات نادرست یا صمیمیت بیهوده نشود و تمامی تمرکز بر روی اطلاعات مورد نیاز باشد.

مزایای طراحی تعاملی سایت

متعهد کردن مشتریان

از دیگر مزایای طراحی تعاملی سایت می‌توان به ایجاد تعهد در مشتریان اشاره کرد. به‌طبع تعهد مشتری به یک کسب‌وکار سبب خرید دائمی و بیشتر می‌شود که این امر سود بیشتر را به همراه دارد. در حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی و مجازی، پیدا کردن مشتریان متعهد یکی دشوارترین فعالیت‌ها است. برای آن که بتوان مشتریان متعهد را شناسایی و پیدا کردن باید از طریق اطلاعات بدست آمده از بازدیدکنندگان معمولی اقدام کرد. در بیشتر مواقع، بازدیدکنندگانی که اطلاعات خود را در وب سایتی ثبت می‌نماید، دفعات بیشتری از آن سایت بازدید می‌کنند. در متن بالا به ایجاد روابط صمیمی و قوی میان مشتری و کسب‌وکار اشاره شد، تداوم این ارتباط می‌تواند منجربه ایجاد تعهد در مشتری شود. به‌طبع تعهد مشتری نرخ تبدیل سایت را افزایش می‌دهد و دلیل آن معرفی وب سایت به دوستان، اعضای خانواده و دیگر افراد است. هم‌چنین تعامل مثبت کاربر با وب سایت می‌تواند سبب اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی شود.

کسب رتبه بهتر در گوگل

بهبود رتبه گوگل از دیگر مزایای طراحی تعاملی سایت است. در مطالب گذشته به‌طور کامل درخصوص اهمیت سئو و کسب جایگاه برتر در گوگل و مزایای آن توضیح دادیم، برای دسترسی به این مقاله از قسمت جستجوی بلاگ استفاده نمایید. با آگاهی کامل از این مهم می‌توان گفت با کسب رتبه‌ی بالاتر در گوگل، محصولات و خدمات وب سایت در صفحات اول به نمایش گذاشته می‌شود. دستیابی به این امر مهم منجربه بازدید بیشتر، افزایش نرخ تبدیل و در نهایت فروش بیشتر می‌شود. البته باید گفت طراحی سایت تعاملی در کنار پیروی از قوانین سئو منجربه بهبود رتبه در گوگل می‌شود. گوگل علاوه‌بر این موارد، به وضعیت شبکه لینکی سایت توجه دارد. طراحی بک‌لینک در سایت تعاملی تاثیری مستقیم بر بهبود رتبه‌ی گوگل دارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا مفهوم طراحی سایت تعاملی به‌طور کامل بیان شود؛ هم‌چنین به مهم‌ترین مزایای این نوع طراحی نیز اشاره شد. طراحی سایت تعاملی با ایجاد ارتباط و تعامل موثر با مشتریان و کاربران سبب تحویلی عظیم در کسب‌وکار، افزایش نرخ تبدیل، کاهش نرخ پرش و افزایش میزان ترافیک می‌شود. آرنیکاوب به عنوان یکی از برترین شرکت‌های طراحی سایت می‌تواند کمک شایانی در طراحی یک سایت تعاملی به صاحبان  کسب‌وکارها کند. برای دستیابی به این مهم می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی قرار گرفته شده در پایین صفحه با کارشناسان متخصص و باتجربه ما در تماس باشید.

 

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×